کدام نوع ایمپلنت بهتر است؟

کدام نوع ایمپلنت بهتر است؟

یکی از مهم ترین سؤالاتی که ذهن بیماران دندانپزشکی را به خود مشغول می کند این است که کدام نوع ایمپلنت بهتر است؟ برای پاسخ گویی به سؤال باید ایمپلنت را از جهات مختلف مورد بررسی قرار داد. تمامی بیمارانی که به دندانپزشک برای معالجه و ترمیم دندان های خود مراجعه می کنند به دنبال بهترین هستند. اما این حساسیت در مورد ایمپلنت دندان بیشتر از موارد دیگر حس می شود. زیرا هم قیمت این درمان و هم نتیجه نهایی آن برای این افراد از اهیمت زیادی برخودار است. برای پاسخ گویی به این سؤال باید به نکاتی توجه شود که در ادامه این مطلب به آنها پرداخته می شود.

نکات مهم برای انتخاب بهترین ایمپلنت

این سؤال که کدام نوع ایمپلنت بهتر است؟ ذهن تمامی بیمارانی که اقدام به ایمپلنت دندان می کنند را درگیر می کند. آنها قصد دارند ترمیم دندان های خود را با کیفیت بسیار بالا انجام داده و از لبخند زیبایی برخوردار باشند. از این رو در این مقاله به بررسی نکاتی که باید در انتخاب بهترین نوع ایمپلنت به آنها توجه شود پرداخته ایم. این نکات عبارتند از:

کدام نوع ایمپلنت بهتر است

کیفیت ایمپلنت و پشتیبانی شرکت سازنده آن

شما می توانید برای ترمیم دندان های خود از ایمپلنت هایی با برندهای مختلف استفاده کنید. در این موارد با توجه به بودجه ای که برای این درمان در نظر گرفته اید، می توانید اقدام به انتخاب بهترین نوع ایمپلنت نمایید. ایمپلنت های کره ای، اروپایی، آمریکایی و سوئیسی، انواع ایمپلنت هستند که هر کدام از کیفیت و ویژگی های منحصر به فردی برخوردار می باشند. مطمئناً آن دسته از ایمپلنت هایی که دارای قیمت بالاتری هستند به دلیل کیفیت بالای مواد به کار رفته در آنها، از کارایی و طول عمر بالاتری نیز برخوردار خواهند بود.

توجه به وضعیت دندان ها و استخوان فک

یکی از معیارهایی که بر اساس آن می توان به سؤال کدام نوع ایمپلنت بهتر است؟ پاسخ داد، توجه به وضعیت دندان ها و استخوان فک بیمار است. ممکن است یک یا چند دندان شما نیاز به ایمپلنت داشته باشد. در این حالت متناسب با شرایط دندان ها، جایگزین کردن یک دندان، چند دادن، ترکیبی از پل دندانی ثابت و متحرک، اوردنچر و تکیه گاه برای حرکت دندانی، انتخاب هایی هستند که پیش روی شما می باشند. همچنین وضعیت استخوان فک نیز در این مورد، دارای اهمیت زیادی است. این که چه میزان از استخوان فک در دسترس می باشد می تواند در انتخاب بهترین نوع ایمپلنت تأثیرگذار باشد. سختی استخوان نیز در انتخاب یکی از روش های ایمپلنت پیچ دار و بدون پیچ، تأثیر دارد.

کدام نوع ایمپلنت بهتر است

نوع ایمپلنت

انتخاب نوع ایمپلنت و تعداد مراحل آن نیز باید در پاسخ به این که کدام نوع ایمپلنت بهتر است؟ مورد بررسی قرار گیرد. دندانپزشک بر اساس شرایط دندان های بیمار، تصمیم می گیرد که از ایمپلنت های تک مرحله ای و یا دو مرحله ای استفاده کند. ایمپلنت های موجود، بر اساس جنس سطح و بدنه، طراحی، سطح ایمپلنت، نوع متصل کننده ها، اندازه و روش کاشت، با هم تفاوت های بسیاری دارند. برای این که شما بتوانید ایمپلنتی متناسب با شرایط دهان و دندان های خود انتخاب نمایید، باید به تمامی این موارد توجه کرده و با مشورت دندانپزشک خود، بهترین نوع ایمپلنت را انتخاب کنید.

با توجه به آن چه در این مقاله به آن اشاره شد، نمی توان از یک نوع ایمپلنت برای تمامی بیماران استفاده کرد. شرایط دندان های بیمار، استخوان فک و قیمت ایمپلنت از جمله عواملی است که باید در انتخاب بهترین نوع ایمپلنت به آن توجه شود.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین قبل از هر کاری یک جلسه مشاوره برگزار می شود تا بیمار با کم و کیف درمان اشنا شود. این مشاوره حتی به صورت آنلاین نیز برگزار می شود. در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید