هزینه ایمپلنت دندان دیجیتالی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه ایمپلنت دندان دیجیتالی چگونه محاسبه می شود؟

ایمپلنت دندان دیجیتالی یکی از تکنولوژی های پیشرفته و مدرن و در عین حال پر هزینه برای جایگزین کردن دندان هایی است که به دلیلی از دهان بیمار خارج شده اند. ممکن است برای خیلی از افراد سوال باشد که هزینه ایمپلنت دندان دیجیتالی چقدر است؟ چه عواملی منجر به افزایش هزینه ایمپلنت دندان دیجیتالی می شود؟ و سوالاتی از این قبیل. در اینجام می خواهیم در خصوص هزینه ایمپلنت دندان دیجیتالی مطالبی را بیان کنیم. هزینه ایمپلنت دیجیتالی به عوامل بسیاری بستگی دارد. از جمله این موارد می توان به دستمزد جراح، درمان های جانبی در حین جراحی، تعداد واحد های کاشته شده، داروهایی که مورد استفاده قرار می گیرد و برند ایمپلنت و…. در این مقاله قصد داریم تک تک این موارد را بررسی کنیم.

دستمزد جراح

یکی از عوامل مهمی که در برآورد هزینه تاثیر دارد، دستمزد جراح است. دستمزد جراح به عواملی مانند تخصص، شهرت و معروفیت، مهارت در انجام درمان و… بستگی دارد. ولی باید توجه داشته باشید که انجام این جراحی به اندازه ای مهم است که نباید به علت پرداخت هزینه بیشتر، جراح معتبر و قابل اعتمادی را انتخاب نکنید. زیرا کوچک ترین خطای پزشک در انجام این درمان باعث می شود هزینه های بیشتری برای ترمیم و یا تعویض ایمپلنت دیجیتالی پرداخت نمایید.

هزینه ایمپلنت دندان دیجیتالی

درمان های جانبی

ممکن است که جراح در حین کاشت ایمپلنت دندان با مواردی غیر قابل پیش بینی نیز مواجه شود. کوتاه بودن ارتفاع استخوان و یا عدم کافی استحکام استخوان فک از جمله مواردی است که باید قبل از کاشت بررسی شود. بنابر این بهتر است که ابتدا مشکلات رفع شود و سپس بیمار برای کاشت ایمپلنت دیجیتالی و جراحی آماده شود. درمان هایی مانند پیوند استخوان یا لیفت سینوس که باید در نهایت دقت و مهارت انجام شود. در صورتی که نیاز به همچین درمان هایی باشد، باید هزینه بیشتری را پرداخت نمایید.

کلینیک مناسب برای ایمپلنت

کلینیکی که برای انجام ایمپلنت دندان دیجیتالی انتخاب می کنید می تواند در برآورد قیمت موثر باشد. کلینیک ها از جهت داشتن امکانات و تجهیزات مانند آزمایشگاه، لابراتور و اتاق عمل و…باهم متفاوت هستند. در صورتی که کلینیک یا مرکزی که مراجعه می کنید دارای این امکانات باشد، هزینه کادر پرستاری و پزشکی و اتاق عمل نیز عوامل موثر دربرآورد نهایی هزینه است.

برند ایمپلنت دندان

به طور کلی برند های سوئیسی گراند ترین برندهای ایمپلنت دیجیتالی هستند. در رده بعدی برند های اروپایی به خصوص آلمانی قرار دارند. اما برند های آسیایی مقرون به صرفه تر هستند. ایمپلنت های کره ای، ایمپلنت هایی با قیمت و با کیفتی مناسب هستند. در رده های بعدی برند های چینی هستند که محبوبیتی چندانی بین مردم ندارند. بنابر این هرچه کیفیت ایمپلنت استفاده شد در کلینیک بهتر باشد هزینه برای شما بیشتر خواهد شد.

هزینه ایمپلنت دندان دیجیتالی

مزایا کاشت ایمپلنت دندان دیجیتالی

با اینکه ایمپلنت دندان دیجیتالی جزء گران ترین انواع درمان دندان می باشد اما مزایایی وجود دارد که مردم آن را مقرون به صرفه بدانند و هزینه زیادی را در قبال آن پرداخت نمایند. در ادامه به این دلایل می پردازیم:

  • ایمپلنت دندان سالم دندان های مجاور را تضمین می کند و به لثه ها آسیبی نمی رساند.
  • کاشت دندان می تواند اعتماد به نفس از دست رفته ی فرد را بازگرداند، زیرا ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارد.
  • ایمپلنت دیجیتالی بدلیل اینکه نیازی به برش و بخیه ندارد هیچ عوارضی هم شامل نمی شود. این را می توان بهترین مزیت ایمپلنت دیجیتالی دانست.
  • از مزایای ایمپلنت دیجیتال این است که از لحاظ زیبایی با دندان طبیعی هیچ تفاوتی ندارد.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین هزینه ایمپلنت دیجیتال به صورت اقساطی نیز انجام می شود. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره رایگان در این زمینه دارید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید