بهترین کلینیک تخصصی کامپوزیت دندان چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین کلینیک تخصصی کامپوزیت دندان چه ویژگی هایی دارد؟

اگر در گوگل سرچ کنید که بهترین کلینیک تخصصی کامپوزیت دندان کجاست؟ معمولا به شما نزدیک ترین کلینیک تخصصی کامپوزیت دندان را که در محل سکونت تان یا شهرتان واقع شده است نشان می دهد. همچنین پیدا کردن یک دندان پزشک خوب که تجربه و تبحر کافی در کارش داشته باشد مشکل چندانی ندارد اما به این معنا نیست که هر دندان پزشکی که به شما معرفی می کنند می توانید مراجعه کنید و کامپوزیت خود را به آن ها بسپارید. اکثر افراد حداقل یک بار به کلینیک دندان پزشکی مراجعه کرده اند. کلینیک دندان پزشکی با ارائه خدماتی که می دهد موجب جذب و پذیرش تعداد زیادی مراجعین می شوند. کلینیک دندان پزشکی خوب می تواند واقع در یک بیمارستان، دانشکده دندانپزشکی در دانشگاه یا مرکز خصوصی بهداشتی باشد.

ویژگی های یک کلینیک تخصصی کامپوزیت خوب

یک کلینیک تخصصی خوب می تواند ویژگی های زیادی داشته باشد. از مهم ترین آنها باید به موارد زیر اشاره نمود:

بهترین کلینیک تخصصی کامپوزیت دندان
  • اطمینان حاصل کنید که کلینیک تخصصی مد نظرتان دارای پزشکی باشد که تمام آموزش ها را فراتر از آموزش دندانپزشکی عمومی گذرانده باشد. تخصص و تجربه متخصص کامپوزیت دندان بسیار مهم است زیرا کامپوزیت دندان  به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد. بهترین کامپوزیت هم می تواند توسط یک دندان پزشک بی تجربه با شکست مواجه شود.
  • دسترسی سریع و مناسب به شبکه های معابر شهری و حمل و نقل.
  • حفظ احترام مراجعین و همچنین برقراری محیط آرام و امن برای بیماران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
  • محیط تمیز و عاری از هر گونه آلودگی و اسریلیزاسیون در تمام مراحل های درمانی و جلوگیری از انتقال ویروس و بیماری است.
  • تجهیزات به روز و جدید و پیشرفته ترین تکنیک های دندان پزشکی .
  • هیچ کلینیک تخصصی خوبی به تبلیغ هیچ محصولی نمی پردازد.
  • مهم ترین ویژگی محیط یک کلینیک دندان پزشکی خوب، بوی فضای کلینیک است. اولین تماس فرد با کلینیک، بویی است که استشمام می کند. محیط یک کلینیک باید خوشبو باشد.

بخش های مورد نیاز در بهترین کلینیک های کامپوزیت دندان

داشتن چهار بخش مجزا برای هر کلینیک تخصصی ضرورت دارد که عبارتند از:

اتاق انتظار بیماران

از آنجا که بیماران  در یک رده سنی قرار نمی گیرند، زیرا قرار گرفتن رده های سنی کنار هم مشکل زا می باشند. سالمندان و افراد مسن نمی توانند سر و صدای خردسالان را تحمل کنند. بنابر این داشتن دو اتاق مجزا ضروری به نظر می رسد. در اتاق انتظار کودکان، قرار دادن اسباب بازی و عروسک می تواند آنها را سرگرم کند.

سرویس بهداشتی

یکی از مهم ترین بخش های هر مطبی قسمت سرویس بهداشتی می باشد که تمامی امکانت رفاهی از جمله دستمال توالت، آینه، مایع دستشویی و… باید در آن قرار بگیرد.  توصیه می شود که سرویس بهداشتی جداگانه ای برای بزرگسالان و کودکان در نظر گرفته شود.

بهترین کلینیک تخصصی کامپوزیت دندان

فضای درمانی

فضای درمانی یک کلینیک خوب در کنار آرامش باید یک محیط بهداشتی عاری از هر گونه آلودگی را دارا باشد. فضای درمانی شامل اتاق استریلیزاسیون، اتاق دندان پزشک و لابراتور می باشد.در برخی از مطب های مدرن، برای آنکه بیمار از شرایط استریلیزه مطمعن شود یک اتاقک شیشه ای اسریلیزه در وسط کلینیک قرار می دهند.

بخش پذیرش

مکانی که بیماران پذیرش می شوند باید مجزا از قسمت ها دیگر کلینیک باشد. قسمت پذیرش باید طوری باشد که در یک سمت کارکنان و در سمت دیگر مراجعان قرار بگیرند. در عین حال باید به گونه ای باشد که مراجعه کنندگان چه در حالت نشسته و چه ایستاده بتوانند با کارکنان مطب صحبت کرده و فرم های لازم را پرکنند.

کلام آخر

تلاش داریم کلینیک تخصصی ایران زمین را به یکی از بهترین کلینک های تخصص کامپوزیت در تهران تبدیل نماییم. یکی از خدماتی که دراین کلینیک ارائه می شود مشاوره رایگان و آنلاین است. در صورت نیاز به این خدمت می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید