کاندید مناسب برای ایمپلنت دندان چه افرادی هستند؟

کاندید مناسب برای ایمپلنت دندان چه افرادی هستند؟

ایمپلنت دندان روش است که اکثر افراد مجاز به انجام آن می باشند. اینکه کاندید مناسب برای ایمپلنت دندان چه کسانی هستند و یا چه افرادی مجاز نمی باشند، موضوع این مقاله می باشد. ایمپلنت دندان یکی از روش های جایگزینی دندان های از دست رفته است. دندان هایی که به هردلیل اعم از تصادف، سانحه ، پوسیدگی و از این قبیل موارد از دهان خارج شده اند. ظاهر بد این موضوع و نیز مشکلاتی که در گوارش و یا بافت لثه ایجاد می شود، دلیل انجام سریع ایمپلنت دندان می باشد. ولی اینکه آیا فرد مجاز به انجام این روش است یا شرایط لازم را ندارد، باید مورد بررسی قرار گیرد. این بررسی اولیه از طرف دندانپزشک انجام می شود و نظر نهایی داده می شود. ولی فاکتورهایی نیز وجود دارد که در این مقاله توضیح خواهیم داد.

کاندیدای مناسب برای ایمپلنت دندان چه شرایطی باید داشته باشد

برای اینکه ایمپلنت دندان با موفقیت انجام شود و فرد کمترین عوارض را تجربه نماید، باید شرایطی را دارا باشد. در این قسمت می خواهیم این شرایط را بررسی نماییم. پس با ما همراه باشید تا بدانید در مرحله اول آیا می توانید ایمپلنت دندان انجام دهید یا خیر.

کاندید مناسب برای ایمپلنت دندان

داشتن لثه سالم

یکی از فاکتورهای مهم برای انجام ایمپلنت دندان، داشتن لثه سالم است. در اولین معاینه دندانپزشک وضعیت کلی لثه را بررسی می نماید. اینکه لثه دارای عفونت نباشد و نیز به بیماری های مربوط به لثه مبتلا نباشد باید بررسی شود. اولین مرحله ایمپلنت دندان ، ایجاد برش در داخل لثه است تا پایه در داخل استخوان فک جایگذاری شود. در صورتی که لثه سالم نباشد، امکان انجام این کار وجود نخواهد داشت.

داشتن استخوان فک کافی

یکی دیگر از موارد برای شناسایی کاندید مناسب برای ایمپلنت دندان، افرادی هستند که استخوان فک تراکم کافی را دارد. پایه ایمپلنت باید در استخوان فک بیمار ثابت شود. در صورتی که استخوان تراکم کافی را نداشته باشد، نمی توان پایه را در آن پیچ نمود. در این صورت بعد از مدتی بدون اینکه پایه با استخوان فک جوش بخورد، لق شده و روند درمان متوقف می شود.

شرایط سنی

این روش برای افرادی که هنوز رشد استخوان فک آن ها به اتمام نرسیده است، مناسب نمی باشد. اگر در کودکی و یا در سنین پایین تر دندان خود را از دست داده باشدی، بهتر است اجازه دهید تا استخوان فک رشد کافی را نموده و سپس اقدام به کاشت ایمپلنت نماید. رشد همزمان استخوان فک امکان جوش خوردن صحیح پایه با آن را نخواهد داد.

کاندید مناسب برای ایمپلنت دندان

عدم مصرف دخانیات و الکل

افرادی که دخانیات و الکل مصرف می کنند، نمی توانند کاندید مناسبی برای کشات ایمپلنت دندان باشند. دخانیات از جمله سیگار می تواند باعث عفونت لثه بعد از نصب پایه شود. همچنین عدم رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی مانند مسواک زدن ، می تواند باعث تجمع پلاک و جرم در دندان ها شده و موفقیت ایمپلنت دندان را از بین ببرد.

بیماران خاص

افرادی که به بیماری خاصی دچار هستند و تحت درمان می باشند، کاندید مناسب برای ایمپلنت دندان به شمار نمی روند. از جمله این بیماری ها می توان به دیابت کنترل نشده، بافت همبند، افراد مبتلا به هموفیلی و افرادی که در سیستم ایمنی بدنشان دچار مشکل هستند و یا تحت درمان هایی مانند پرتودرمانی در ناحیه سر و گردن می باشند اشاره کرد.

کلام آخر

در کلینیک ایران زمین قبل از ایمپلنت دندان شرایط بدنی و جسمی شما بررسی می شود. در صورتی که کاندید مناسبی برای ایمپلنت نباشید روش های جایگزین پیشنهاد می شود. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید