کاندید مناسب کامپوزیت دندان چه افرادی هستند؟

کاندید مناسب کامپوزیت دندان چه افرادی هستند؟

اگر می خواهید دندان های خود را با روشی سریع و کم هزینه زیبا کنید توصیه می شود که از کامپوزیت استفاده کنید. قبل از انجام دندان پزشک دندان های شما را بررسی می کند تا مطمئن شود که کاندید مناسب کامپوزیت دندان باشید در غیر این صورت روش دیگری برای دندان هایتان انتخاب و انجام می دهد.

نامرتبی شدید دندان ها

به دندان هایی که به هم ریخته و ناهماهنگ باشند نامرتبی دندان گفته می شود. اگر دندان های نامرتبی داشته باشید مشکلاتی از قبیل کاهش اعتماد به نفس، پوسیدگی زود هنگام دندان، مشکلات گوارشی نیز به وجود می آیند. برای زیبایی و تقارن دندان هایتان از کامپوزیت دندان استفاده کنید.

کاندید مناسب کامپوزیت دندان

دندان خرگوشی ها

به آن دسته از دندان هایی که در فک بالا جلوتر از دندان های فک پایین باشند دندان خرگوشی می گویند. مکیدن انگشت در کودکان نیز احتمال ابتلا به دندان خرگوشی را افزایش می دهد، یا ممکن است فرد از خویشاوندان به ارث برده باشد. با این حال بعضی افراد این گونه دندان ها را می پذیرند اما برخی دیگر می توانند با انجام کامپوزیت دندان های خود را صاف و یک دست نمایند.

دندان های فاصله دار

بین دندان های بعضی از افراد شکاف و فاصله زیادی وجود دارد. با توجه به این که کاندید مناسب کامپوزیت دندان هستند بنابراین می توانند با انجام کامپوزیت شکاف و فاصله را از بین ببرند.

دندانی که شکستگی دارد

بر اثر حوادثی مانند زمین خوردن، صدمات ورزشی و دندان قروچه دندان صدمه می بیند و می شکند در نتیجه همگام صحبت کردن چهره زیبای فرد تحت تاثیر قرار می گیرد. به همین خاطر کاندید مناسب کامپوزیت دندان می باشد که محل شکستگی را با کامپوزیت بپوشاند.

دندانی که لب پر شده باشد

دندان می تواند بر اثر ضربه خوردن، گاز زدن خوراکی سخت و هم چنین پوسیدگی دندان، لب پر شود. دندان لب پر شده با گذشت زمان و به مرور باعث ایجاد درد و ناراحتی می شود بنابراین زمانی که دندان لب پر شد توسط دندان پزشک معاینه و بررسی می شود که اگر کاندید مناسب کامپوزیت دندان باشید لب پرگی دندان را با مواد کامپوزیت ترمیم می کند.

دندان های زرد شده

کسانی که در طول شبانه روز از نوشیدنی های رنگی مانند قهوه، آب انگور، چای استفاده می کنند، یا بیش از حد سیگار می کشند و بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی کنند به مرور زمان دندان هایشان زرد و لک دار می شود. به دلیل این که کاندید مناسب کامپوزیت دندان هستند می توانند با انجام کامپوزیت دندان های سفید و زیبا داشته باشند.

کاندید مناسب کامپوزیت دندان

دندان هایی که خالی شده اند

زمانی که دندان فرد فرسوده و دچار پوسیدگی شود به مرور دندان خالی شده و درد را به همراه دارد. با توجه به خالی بودن دندان کاندید مناسب کامپوزیت دندان هستید و دندان پزشک پس از تراشیدن پوسیدگی دندان با مواد کامپوزیت قسمت خالی دندان را پر می کند.

برای انجام کامپوزیت باید مینای دندان سالمی داشته باشید

از دیگر شرایط انجام کامپوزیت این است که فرد باید مینای دندان سالمی داشته باشد. زیرا در انجام کامپوزیت نیاز به تراشیدن مینای دندان نیست و باید پیوند خوبی بین کامپوزیت و دندان وجود داشته باشد. اگر مینای دندان سالم نباشد بعد از گذشت مدت کوتاهی کامپوزیت از روی دندان می افتد.

نداشتن عفونت و التهاب لثه

افرادی که به هیچ وجه التهاب و عفونت لثه نداشته باشند می توانند به راحتی کامپوزیت را بر روی دندان های خود انجام دهند. درغیر این صورت اگر فرد بیماری و عفونت لثه داشته باشد بعد از انجام کامپوزیت امکان پوسیدگی دندان و خونریزی لثه و درنتیجه افتادن کامپوزیت نیز وجود دارد.

کلام آخر

تمام افرادی که تاج دندان آنها برای نصب ونیر کافی باشد امکان نصب آن را دارند. مگر اینکه پزشک تشخیص دهد که این کار نمی تواند انتخاب مناسبی برای او باشد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان از کلینیک تخصصی ایران زمین بهتر است اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید