نشانه های عفونت بعد از کامپوزیت دندان

نشانه های عفونت بعد از کامپوزیت دندان

عفونت لثه از نشانه های عفونت بعد از کامپوزیت دندان می باشد. رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان بعد از انجام کامپوزیت به سراغ فرد می آید. در نتیجه کنترل و درمان عفونت لثه بسیار اهمیت دارد. عفونت لثه علائم زیادی دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

خونریزی لثه

بعد از نصب کامپوزیت برخی افراد با مسواک زدن و یا نخ دندان کشیدن دچار خونریزی لثه می شوند که از نشانه های عفونت بعد از کامپوزیت دندان است. اگر به صورت دائم بعد از خوردن غذا مسواک بزنید و نخ دندان بکشید التهاب لثه بهبود می یابد، اما اگر بهداشت را رعایت نکنید جرم در قسمت لثه جمع می شود و به مرور باعث عفونت و التهاب لثه می گردد.

بوی بد دهان

بعد از نصب کامپوزیت اگر دهان شما بوی بد می دهد و این بوی بد با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از بین نمی رود از نشانه های عفونت بعد از کامپوزیت دندان می باشد.

نشانه های عفونت بعد از کامپوزیت دندان

تغییر در فاصله دندان ها

اگر بعد از نصب کامپوزیت دچار عفونت لثه شوید و درمان نکنید امکان دارد بعد از مدتی دندان های شما به سمت عقب یا جلو متمایل شوند زیرا دندان شل شده و از جای خود حرکت می کند که از نشانه های عفونت بعد از کامپوزیت دندان به شمار می رود.

قرمز شدن و ملتهب شدن لثه

اگر بعد از نصب کامپوزیت لثه عفونت کند و به موقع درمان نشود موجب تورم و قرمزی لثه می شود که این امر در مواقع خوردن غذا بسیار دردناک است و هر چقدر تورم لثه بیشتر شود موجب لق شدن دندان می شود.

ساییدگی و فشردن دندان ها روی هم

بعضی افراد در طول شبانه روز عادت دارند دندان های خود را روی هم فشار می دهند که این کار فشار زیادی به بافت زیر دندان وارد می کند و باعث ایجاد بیماری لثه می شود، از نشانه های عفونت دندان بعد از کامپوزیت دندان است.

سیگار کشیدن و مصرف دخانیات

اگر دندان های خود را کامپوزیت کرده اید از مصرف توتون، تنباکو و سیگار خودداری کنید. زیرا مصرف دخانیات موجب ورود عفونت به لثه و کامپوزیت دندان می شود

استفاده غلط از نخ دندان

یکی از راه های حفظ سلامت دندان و پیشگیری از ابتلا به عفونت لثه استفاده از نخ دندان است. اما رعایت نکردن اصول اولیه و استفاده نادرست از نخ دندان موجب تخریب بافت لثه و ایجاد عفونت لثه می شود.

نشانه های عفونت بعد از کامپوزیت دنداننشانه های عفونت بعد از کامپوزیت دندان

پلاک و پوسیدگی

در اکثر موارد زمانی که پلاک روی دندان جمع شود موجب التهاب و عفونت لثه می شود. این پلاک های میکروبی باعث ایجاد یک لایه زرد یا سفید در محل اتصال لثه و دندان است که اگر توسط دندان پزشک از بین نرود موجب التهاب لثه بعد از نصب کامپوزیت دندان می شود.

علائم عفونت دندان

دندانی که دچار عفونت لثه شده است ممکن است علائمی داشته باشد که با مواجه شدن با آن علائم باید به دندان پزشک مراجعه کنید.

  • احساس درد در دندان ها
  • احساس درد در گوش، گردن و فک در همان سمتی که دندان درد می کند.
  • زمانی که فشار به دندان وارد شود درد می کند
  • زمانی که نوشیدنی یا غذا های گرم و سرد میخورید دندان حساس شده و درد می کند
  • بوی بد دهان که حتی با مسواک زدن نیز برطرف نمی شود.
  • در طول شبانه روز طعم ناخوشایندی در دهان احساس می شود.
  • اگر عفونت لثه درمان نشده و به نقاط بدن منتقل شود موجب سردرد، خستگی، تب و لرز، سرخ شدن پوست نیز می شود.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین از بهترین انواع کامپوزیت استفاده می شود تا با کمترین عوارض بعد از آن مواجه شوید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان در این زمینه می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید