قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر از چه عواملی تاثیر می گیرد؟

قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر از چه عواملی تاثیر می گیرد؟

قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر بر اساس اصول و قوانین دندانپزشکی تعیین می شود. طبیعتا این حق بیمار است که قبل از آغاز مراحل درمان، از قیمت ها و هزینه نهایی درمان اطلاع پیدا کند. چرا که یکی از عوامل اثر گذار بر تعیین نوع بازسازی و زیبا سازی دندان ها همین مسئله هزینه است. هر چند توجه به عوامل دیگری از جمله کیفیت روکش و میزان تخصص دندانپزشک نیز از اهمیت ویژه ای برخوردارند. اگر شما قصد اصلاح لبخند با استفاده از کامپوزیت دندان را دارید با اطلاع از قیمت هر واحد کامپوزیت، به راحتی می توانید هزینه نهایی درمان خود را محاسبه کنید. هزینه نهایی بستگی به تعداد دندان هایی دارد که می خواهید ترمیم کنید.

 اگر شما کامپوزیت دندان را صرفا برای اصلاح طرح لبخند خود انتخاب نموده اید کافی است در مقابل آینه ایستاده و لبخند بزنید. با این کار می توانید تعداد کل دندان هایی که نیاز به ترمیم دارند را شناسایی کنید. شرایط حاکم بر جامعه امروزی ایجاب می کند که بدون اطلاع از هزینه ها و قیمت ها تن به روش های درمانی مختلف ندهیم. برآیند کلی هزینه نهایی شما را در انتخاب شیوه بازسازی طرح لبخندتان یاری می کند. همچنین کامپوزیت دندان علاوه بر اصلاح طرح لبخند، برای موارد زیر نیز به کار می رو:

قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر

آیا قیمت کامپوزیت دندان در همه جا یکسان است؟

قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر در همه جا یکسان نیست. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای کامپوزیت تعدادی از دندان های خود به چند کلینیک یا مطب مراجعه کرده و هر بار با قیمت متفاوتی روبه رو شده اید. این قیمت ها تحت تأثیر عوامل مختلفی تعیین می شوند. به همین دلیل شاهد طیف وسیعی از قیمت ها برای یک درمان خاص هستیم. برخی از کلینیک ها از لحاظ تجهیزات کاملا مجهز هستند. برای مثال لازم نیست برای تهیه عکس رادیوگرافی به محل دیکری مراجعه کنید. یا اینکه همه تجهیزات از ریز و درشت که در اختیار دندانپزشک قرار می گیرند درج یک و بی نقص هستند. بنابراین طبیعی است که مکانی که برای درمان دندان های خود به آن مراجعه کرده اید در تعیین هزینه و قیمت کامپوزیت دندان تأثیرگذار باشد.

قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر

نکته مهمی که می تواند بر قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر تأثیر بگذارد جنس مواد اولیه آن می باشد. کامپوزیت از مواد رزینی و چسب های مخصوصی تشکیل شده است. کیفیت این مواد تأثیر زیادی بر قیمت روکش کامپوزیتی می گذارد. یک نکته قابل توجه این است که اگر دندانپزشک شما از مهارت کافی برخوردار نباشد، حتی با مراجعه به بهترین کلینیک و استفاده از بهترین مواد اولیه هم نمی توانید صاحب یک دندان زیبا و با دوام شوید. علی الخصوص درباره کامپوزیت دندان که در واقع یک درمان زیبایی دندان است این موضوع بسیار مهم است. دندانپزشکی هم مانند بقیه شغل ها نیاز به کسب تجربه و اطلاعات به روز دارد. شاید خیلی از دندانپزشکان از شرکت در دوره های آموزشی گوناگون خودداری کنید، اما متخصصین مسئولیت پذیری هم وجود دارند که همواره علم خود را به روز می کنند تا بتوانند بهترین خدمات را به بیماران خود بدهند.

کلام آخر

با کمی تأمل و دقت در انتخاب کلینیک مناسب جهت درمان دندان های خود صاحب زیباترین دندان ها خواهید شد. کلینیک دندانپزشکی ایران زمین یک مکان مطمئن جهت بازگرداندن سلامت و زیبایی دندان های شماست. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید