هزینه لمینت دندان

هزینه لمینت دندان

همانطور که همه ما شنیده ایم هزینه لمینت دندان نسبت به روش هایی مانند کامپوزیت گرانتر است اما با توجه به گران بودن قیمت تمام شده لمینت دندان باز هم افراد زیادی برای انجام آن هزینه می کنند که دلیل آن را می توان در مزایای لمینت جستجو کنیم. اما دلیل گران قیمت بودن لمینت دندان چیست؟ چه عواملی بر قیمت لمینت دندان تاثیر می گذارد؟

هزینه لمینت دندان از عواملی همچون موارد زیر تاثیر می پذیرد.

نوع لمینت به کار رفته

همانطور که می دانید لمینت به دو صورت مستقیم که به کمک لمینت سرامیکی انجام می گیرد و غیر مستقیم که به کمک لمینت کامپوزیتی انجام می گیرد، تقسیم می شود. قیمت لمینت مستقیم بیشتر است زیرا که لمینت سرامیکی ماندگاری بالاتری دارد و مستحکم تر طراحی و ساخته می شود. لمینت سرامیکی خود به دسته های مختلف دیگری تقسیم می شود. این تقسیم بندی بر اساس مواد اولیه به کار رفته در زمان ساخت لمینت است که با توجه به کیفیت آنها قیمت آنها با هم تفاوت خواهد داشت. به تازکی روش جدیدی برای انجام لیمنت رواج یافته که بسیار زیبا و طبیعی تر از لمینت رایج می باشد. این روش که با نام لومنیر شناخته می شود هزینه ای دوبرابر نسبت به لمینت دارد اما زیبایی و ظاهر آن بسیار زیباتر از لیمنت می باشد.

تعداد دندان هایی که لمینت شده است

قیمت لمینت کامپوزیتی بر اساس تعداد دندان های لمینت شده محاسبه می شود و هر چه تعداد دندان های نیازمند به لمینت بیشتر باشد بیمار باید هزینه بیشتری متقبل شود. هزینه لمینت سرامیکی نیز بر اساس فک بالا و پایین متفاوت است و بیماری که قصد دارد هر دو فک خود را به کمک لیمنت زیبا نماید باید هزینه بیشتری پرداخت کند.

هزینه بر طرف کردن پوسیدگی و بیماری های ریشه دندان

همانطور که می دانید لمینت دندان بیشتر جهت زیبا سازی دندان مورد توجه است و بیمار قبل از انجام آن باید تمامی دندان های کاندید لمینت را درمان نماید. هزینه درمان دندان های پوسیده و همچنین تراش دندان ها برای نصب لمینت نیز به هزینه ساخت لمینت اضافه خواهد شد.

هزینه های جانبی

قبل از انجام لمینت بیمار باید برای درمان دندان های خود عکسبرداری نموده و هزینه درمان دندان ها را پرداخت نماید. از طرفی بعد از تراشیدن دندان و قالب گیری نیز باید از یک روکش موقت برای دندان استفاده نمود تا زیبایی موقتی روی دندان وجود داشته باشد. هزینه این روکش موقت نیز جزء هزینه جانبی لمینت به شمار می آید. بعد از نصب لمینت بیمار باید برای بررسی سلامت لیمنت به پزشک مراجعه نماید و این هم یکی دیگر از هزینه های جانبی انجام لیمنت دندان است.

محل قرار گرفتن کلینیک دندانپزشکی

یکی دیگر از عوامل تعیین قیمت لمینت دندان منطقه جغرافیایی است که کلینیک دندانپزشکی در آن قرار دارد.

مزایای لمینت دندان

با توجه به هزینه ای که برای انجام لیمنت انجام می دهید از مزایای بسیاری برخوردار خواهید شد. این درمان بسیار مستحکم بوده و طول عمر بالایی دارد. زیبایی آن کاملا طبیعی است و رنگ پذیری در آن بسیار ناچیز است. این روش مورد توجه بسیاری از هنرمندان ایرانی و هالیوودی قرار دارد و بعد از انجام آن لبخند هالیوودی خواهید داشت.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین می توانید از قیمت های منصفانه ای که برای لمنیت دندان تعیین شده بهره مند شوید. مواد اولیه به کار رفته در این دندانپزشکی از جنس زیرکونیا می باشد که کاملا مورد تایید افراد است و ماندگاری بالایی دارد. در ضمن در صورت تمایل می توانید از شرایط اقساطی تعیین شده در این کلینیک دندانپزشکی استفاده نمایید و نگرانی بابت قیمت لمینت دندان نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید