ایمپلنت اقساطی دندان

ایمپلنت اقساطی دندان

ایمپلنت درمانی قطعی و دائمی برای جایگزینی دندان کشیده شده است. به دلیل بالا بودن هزینه ها ایمپلنت اقساطی دندان بسیار رواج دارد. همانطور که گفته شد هزینه ایمپلنت بالا است و به همین منظور بیشتر افراد نمی توانند از این درمان استفاده نمایند و درمان های دیگری را جایگزین این روش درمانی می کنند که همیشگی نیستند و احتمال آسیب رساندن به دیگر دندان ها در آنها وجود دارد. کیلینیک تخصصی ایران زمین با فراهم اوردن شرایط ایمپلنت اقساطی دندان امکان انجام این درمان را برای همه افراد فراهم آورده است. با شرایط ایمپلنت اقساطی کلینیک ایران زمین هر فرد با هر شرایط مالی می تواند ایمپلنت دندانی را انجام دهد.

چرا ایمپلنت دندان گران است

ایمپلنت از یک پایه تیتانیومی و یک روکش از جنس سرامیک ساخته شده است. این پروتز دندانی به دلایل مختلفی نسبت به روش های دیگر جایگزین نمودن دندان کشیده شده قیمت بیشتری دارد و بیمار باید هزینه زیادی را متقبل بشود.

  • وارداتی بود

متاسفانه اغلب ایمپلنت های مورد استفاده از کشور کره و بعضا از سوییس و اروپا می باشد. از آنجایی که قیمت دلار در کشور متغیر است قیمت ایمپلنت تحت تاثیر این تغییرات قرار گرفته و افزایش می یابد.

  • دائمی بودن

با اینکه ایمپلنت درمان گران قیمتی است اما به این نکته توجه کنید که شما با یک بار هزینه تا 15 سال می توانید از این دندان استفاده کنید بدون اینکه محدودیتی در خوردن غذا داشته باشید. این درمان از نظر زیبایی نیز تفاوتی با دندان طبیعی ندارد. به همین دلیل به نظر می رسد تقبل هزینه بالای درمان با ایمپلنت برای بیمار مقرون به صرفه است.

  • فراهم نبودن شرایط کاشت

هزینه درمان ایمپلنت زمانی افزایش می یابد که بیمار شرایط کاشت ایمپلنت را ندارد. در صورتی که استخوان فک ارتفاع زیر 9 میلیمتر داشته باشد باید برای فراهم آوردن شرایط کاشت از پیوند استخوان استفاده کند. پیوند استخوان اگر از خود بیمار انجام گیرد یک جراحی کامل است و بیمار باید هزینه آن را پرداخت نماید. اما اگر پودر استخوان از منابع دیگر تامین شود فرد باید هزینه آن را پرداخت نماید که همین باعث افزایش قیمت ایمپلنت می شود.

  • تخصص پزشک

ایمپلنت با دیگر درمان های دندان تفاوت دارد و پزشک باید تخصص ایمپلنت دندان را دریافت نماید. داشتن تخصص بالا و تجربه و مهارت کافی در انجام ایمپلنت باعث می شود که هزینه انجام ایمپلنت افزایش یابد.

ایمپلنت اقساطی دندان

مزایای ایمپلنت

با اینکه ایمپلنت هزینه زیادی به بیمار تحمیل می کند اما این درمان یکی از محبوب ترین درمان های دندان کشیده شده به شمار می آید اما دلیل آن چیست؟ دلیل این امر مزایای است که ایمپلنت برای بیمار به همراه دارد.

  • زیبایی

دندان کاشته شده کاملا شبیه به دندان طبیعی انسان است. این باعث خواهد شد فرد اعتماد به نفس از دست رفته خود بعد از کشیدن دندان را باز یابد و زیبایی او مجددا باز گردد.

  • دایمی بودن

محاسبه این که بعد از کاشت ایمپلنت مدت ها نیاز نیست برای این دندان جایگزین شده هزینه کنید فرد را ترغیب می کند که ایمپلنت را به جای دیگر روش های درمانی انتخاب نماید.

  • احساس راحتی

بعد از کاشت ایمپلنت فرد به راحتی می تواند مواد غذایی معمولی را بجود. این دندان دقیقا قدرت دندان طبیعی را دارد و گاها از آن دندان نیز بهتر عملا می کند. تنها مسواک زدن و استفاده از نخ داندان برای تمیز نمودن این پروتز دندانی کافی است و همین باعث می شود فرد بعداز کاشت فراموش نماید که پروتزی در دهان خود دارد.

کلام آخر

اگر درمان ایمپلنت برای شما از لحاظ قیمت مقدور نیست می توانید با کلینیک تخصصی ایران زمین تماس بگیرید و شرایط ایمپلنت اقساطی را جویا شده و از شرایط ویژه این کلینیک بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید