ایمپلنت دندان چند جلسه طول می کشد؟

ایمپلنت دندان چند جلسه طول می کشد؟

ایمپلنت به عنوان یک درمان دائم کمی زمان بر است اما تعداد جلسات ایمپلنت که باید به کلینیک مراجعه کنید بیشتر از 4 تا 6 جلسه نخواهد شد. این در صورتی است که همه چیز به صورت معمولی و نرمال پیش برود. اما اصولا باید برای ایمپلنت 2 تا 6 ماه طول درمان را در نظر بگیرید این مدت را در صورتی است که بیمار شرایط عادی داشته باشد و نیاز به انجام فعالیت اضافی همچون پیوند استخوان در فک نباشد و بیمار دچار بیماری همچون دیابت و یا بیماری خود ایمنی نباشد. در صورتی که این سوال برای شما ایجاد شده است که تعداد جلسات ایمپلنت چه تعداد است ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

جلسه اول:

اگر دندان خراب شما از دهانتان خارج نشده باشد دندانپزشک ابتدا این دندان را از دهان شما خارج می نماید. گرفتن عکس بسیار ضروری است. چرا که ممکن است وضعیت دندان به شکلی باشد که پزشک بتواند بلافاصله بعد از کشیدن دندان پایه را در داخل ریشه پیوند بزند. این روش در صورتی انجام می گیرد که دندان کشیده شده فضای کافی برای کاشتن پایه در لثه را داشته باشد. در صورتی که این کار انجام بگیرید تعداد جلسات ایمپلنت شما به حداقل خواهد رسید. این روش را ایمپلنت فوری یا یک جلسه ای می گویند. در غیر اینصورت بین 2 تا 6 ماه باید صبر نمایید که لثه بهبود یابد و آماده پیوند پایه شود.

جلسات ایمپلنت

جلسه دوم:

بعد از بهبود لثه جلسه مشاور تشکیل می شود. در این جلسه پزشک لثه را از لحاظ تراکم و ارتفاع بررسی می کند. اگر استخوان فک ارتفاع و عرض کافی برای نگهداری از پایه را داشته باشد که درباره هزینه و برند ایمپلنتی که باید استفاده شود صحبت شده و نتیجه گیری می شود اما اگر لثه کوتاه باشد باید برای انجام پیوند استخوان در فک پایین و یا روش لیفت سینوس در فک بالا برنامه ریزی شود. در این صورت باید گفت که تعداد جلسات ایمپلنت و طول درمان شما طولانی خواهد شد چرا که برای پیوند استخوان باید به مدت 4 تا 6 ماه منتظر باشید تا استخوان در دهان شما پیوند بخورد.

جلسه سوم:

در این جلسه پیوند استخوان انجام می شود و فک برای کاشت پایه آماده می شود. در صورتی که ارتفاع استخوان فک بیشتر از 5 میلیمتر باشد امکان تزریق پودر استخوان و کاشت پایه به صورت همزمان وجود دارد اما اگر ارتفاع استخوان کمتر از این مقدار باشد باید پیوند استخوان انجام داده شود.

جلسه چهارم:

در این مرحله با ایجاد یک شکاف در لثه به کمک دریل مخصوص سوراخی در فک ایجاد می شود و پایه در آن کاشته می شود. بیمار بین 2 تا 6 ماه باید صبر نماید که پایه به درستی در فک جوش بخورد.

جلسه پنجم:

اینک پایه به درستی جوش خورده است و باید برای ساختن روکش دندان از دهان شما قالب گیری شود. پزشک به کمک خمیر مخصوص از دندان و یا فک بالا و پایین تان قالب گیری می کند و چند هفته بعد دندان شما برای اتصال آماده می شود.

جلسه ششم:

در جلسه ششم روکش به کمک چسب به پایه چسبانده می شود و یا به واسطه پیچ به پایه متصل می شود. ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد که برای بهبود آن باید مجددا مراجعه کنید. این مورد به ندرت اتفاق می افتد.

کلام آخر

در صورتی که تمایل به انجام ایمپلنت دارد می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ایران کلینیک استفاده نمایید. در ایران کلینیک از بهترین تجهیزات استفاده می شود و بهترین خدمات به مشتریان ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید