ایمپلنت چقدر طول می کشد؟

ایمپلنت چقدر طول می کشد؟

از آنجایی که بعد از کشیدن و خارج نمودن دندان ها زیبایی فرد تحت شعاع قرار می گیرد همه به دنبال این هستند که زمان ایمپلنت را جلو بیاندازند و هر چه زودتر زیبایی خود را بازیابند. اما عجله در این روش به نفع شما نیست باید صبر کنید تا طول درمانتان کامل شوید. البته ممکن است در بعضی موارد طول درمان از حد طبیعی بیشتر شود که باید قبل از انجام آن درمان هایی انجام گیرد تا در کمترین زمان ممکن ایمپلنت را انجام دهید. در این صفحه سعی داریم زمان ایمپلنت را از اولین اقدام تا زمانی که بتوانید تاج را نصب کنید بررسی کنیم تا با دید بار به سرغ انجام ایمپلنت بروید.

گام اول

در گام اول پزشک به کمک عکسبرداری میزان تراکم استخوان فک را اندازه می گیرد. استخوان فک باید به اندازه کافی حجم و ارتفاع داشته باشد تا بتواند پایه را سال ها در خود نگه دارد. اگر جحم استخوان به میزان مورد نظر پزشک نبود باید فرایند پیوند استخوان آغاز گردد. از اولین روز مراجعه تا زمانی که استخوان به میزان استاندارد برسد حدود 3 تا 6 ماه زمان نیاز است. پس در صورتی که استخوان فک شما ایده‌ال نباشد زمان ایمپلنت شما حداقل 3 ماه به تاحیر می افتد.

گام دوم

از زمانی که برای کاشت پایه در فک مراجعه می کنید و پزشک پایه را در لثه فیکس می کند باید حدود 3 تا 6 ماه صبر نمایید تا پایه در فک ثابت شده و جوش بخورد. البته این مدت به میزان استخوان بندی فک نیز بستگی دارد که قبلا به صورت کامل در این باره صحبت کردیم. در این زمان بیمار باید تمام تلاش خود را انجام دهید تا از ابتلا به عفونت پیشگیری کند. خوردن به موقع آنتی بیوتیک و رعایت بهداشت اقداماتی هستند که با انجام آنها محل زخم در لثه عفونت نخواهد کرد و همین باعث می شود طول درمانتان کاهش یابد. فرآیند کاشت پایه در فک تنها 30 دقیقه تا یک ساعت زمان می برد اما باید چندین ماه منتظر بمانید تا پایه به فک جوش بخورد.

گام دوم
Tooth human implant (done in 3d graphics)

عوامل موثر در زمان جوش خوردن پایه به فک

در صورتی که فک شما استخوان کافی برای نصب پایه را داشته باشد طولانی ترین زمان ایمپلنت برای جوش خوردن پایه در فک است. شاید بد نباشد عواملی که در این فرایند تاثیر دارد را بدانید. از مهمترین عوامل تاثیرگذار در تثبیت پایه در فک می توان موارد زیر را نام برد.

  • در صورتی که در لثه عفونت وجود داشته باشد زمان ایمپلنت افزایش خواهد یافت.
  • استفاده از سیگار یا انواع دخانیات تاثیر سوء دارد.
  • داروهایی که بیمار در طول درمان استفاده می کند در به تعویق افتادن درمان تاثیر دارد.
  • رژیم غذایی سالم و پر کلسیم می تواند فرایند جوش خوردن را تسریع نماید.
  • سن بیمار و بیماری های که به آن دچار است نیز عامل مهمی در زمان ثابت شدن پایه به حساب می آید.

گام سوم

در مرحله دوم که پایه ها در دهان شما فیکس شد باید از دهان و یا دندان شما قالب گیری شود. به کمک قالب تاج دندان ساخته می شود. قالب ارتفاع و فرم دندان و فک را به دندانساز نشان می دهد و او می تواند با ابعاد دقیق خود دندان کاملا مناسب با دهان شما بسازد. از زمان قالب گیری تا نصب تاج روی پایه حدود دو تا سه هفته زمان نیاز است. با اتصال تاج به پایه تقریبا کار شما به اتمام رسیده است و از این زمان شما می توانید به راحتی از دندان استفاده کرده و غذا میل نمایید. با اینکه زمان ایمپلنت کمی طولانی به نظر می رسد اما نتیجه کار بهتر از هر روش دیگری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید