تراش دندان برای لمینت دندان به چه میزانی انجام می شود؟

تراش دندان برای لمینت دندان به چه میزانی انجام می شود؟

تراش دندان برای لمینت دندان یکی از مراحل مهم نصب روکش لمینت می باشد. زیرا میزان این تراش دادن نقش مهمی در سلامت دندان و نیز زیبایی و طبیعی بودن طرح لبخند دارد. می توان گفت تراش دادن مینای دندان یکی از حساس ترین و مهم ترین مرحله نصب روکش لمینت دندان است. زیرا بیشتر از اندازه تراش دادن باعث آسیب به مینای دندان می شود و کمتر از میزان تراش دادن باعث می شود تا نواقص دندان پوشانده نشود. در این مقاله می خواهیم به میزان تراش دادن و نقش آن در کسب نتیجه لازم اشاره کنیم.

تراش دندان برای لمینت دندان

عوامل موثر در میزان تراش دندان برای لمینت

می توان گفت برای میزان تراش دادن مینای دندان برای لمینت دندان عوامل مهمی دخیل می باشند که در این قسمت به آن ها اشاره می کنیم:

نوع روکش لمینت دندان

همانطور که گفتیم میزان تراش دادن مینای دندان نقش بسیار مهمی در زیبایی طرح لبخند دارد. این میزان بصورت میلی متری انجام می شود و ظرافت و دقت دندانپزشک نقش مهمی در انجام آن دارد. در لمینت های معمولی این اندازه بین 0.7 تا 1 میلیمتر انجام می شود. البته امروزه لمینت های بسیار نازکی نیز وجود دارد که به اندازه 0.2 تا 0.3 میلی متر نیاز به تراشیدن است. زیرا این روکش های بسیار نازک بوده و به راحتی بر روی مینای دندان نصب می شوند. هر چه لمینت نازک تر باشد، آسیب کمتری به مینای دندان وارد می شود. زیرا میزان تراش دادن دندان برای ایجاد بستر لازم برای نصب روکش بسیار ناچیز است. همچنین در صورت عدم رضایت نیز می توان روکش لمینت دندان را از روی آن برداشت و مشکلی ایجاد نخواهد شد. در صورتی که لمینت های معمولی باید همیشه و تا پایان عمر به دلیل تراش دندان بر روی دندان باقی بماند.  

نوع مشکل دندان

میزان تراش دندان دندان به نوع مشکل و نقیصه نیز مربوط می شود. به عنوان مثال برای افرادی کهه به علت زرد شدن و یا بدرنگی دندان، میخواهند دندان ها را لمینت نمایند باید میزان تراشیدن نیز بیشتر باشد. در مورد دندان های کج و نامرتب نیز وضع به همین منوال است. ولی برای مشکلات و نواقص معمولی تر می توان از لمینت های بسیار نازک نیز استفاده کرد. لمینت های بسیار نازک امکان پوشانندگی بدرنگی زیاد و یا نامرتبی زیاد دندان را ندارند و ممکن است این نواقص بعد از نصب روکش نیز به چشم بیایند.

تراش دندان برای لمینت دندان

نقش دندانپزشک در تراش دادن مینای دندان

انتخاب دندانپزشک متخصص و ماهر در زمینه نصب روکش لمینت دندان، نقش مهمی ایفا می کند. زیرا در صورتی که دندان ها بیش از حد لازم تراش داده شوند، به مینای دندان آسیب رسیده و بعد از نصب روکش، حالت فرورفتگی در دندان ها دیده می شود. در صورتی که این میزان نیز کمتر باشد، حالت بیرو زدگی و اضافه شدن لایه به دندان ها باعث نازیبایی و غیر طبیعی بودن آن ها خواهد شد. پس باید دندانپزشک به اندازه ای مینای دندان را تراش دهد تا هم نقص موجود پوشش داده شود و هم زیبایی و طبیعی بودن دندان ها حفظ شود.

مواد استفاده شده در لمینت دندان

در صورتی که از مرغوب ترین و باکیفیت ترین مواد استفاده شود و دندانپزشک حرفه ای و مجرب نیز در این زمینه انتخاب شود، می توان به موفق بودن این روش درمانی اعتماد کرد.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین از بهترین برند لمینت استفاده می شود تا نیاز به تراش به حداق برسد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید