لمینت دندان چند جلسه نیاز دارد؟

لمینت دندان چند جلسه نیاز دارد؟

یکی از پرسش هایی که در طول درمان با لمینت دندان مطرح می شود این است که للمینت دندان چند جلسه نیاز دارد؟ در این مقاله می خواهیم به این پرسش پاسخ دهیم . ولی برای این کار نیاز است با مراحل مختلف این تکنیک زیبایی آشنا شده و اقداماتی که در هر جلسه نیاز است انجام گردد به تفصیل بیان کنیم. در کل می توان گفت مراحل آماده سازی دندان برای لمینت به شرح ذیل است:

  • آماده نمودن لثه برای تهیه قالب
  • آماده نمودن دندان برای لمینت
  • ساخت لمینت در لابراتوار
  • نصب لمینت دندان

آماده نمودن لثه برای تهیه قالب

در اولین گام نیاز است که لثه های بیمار هم تراز شوند تا بتوان دندان ها را بر روی هم انطباق داد. این کار در زیبا تر نمودن طرح لبخند بسیار موثر خواهد بود. برای اینکه بتوانید نتیجه نهایی کار را ببینید، دندانپزشک می تواند از ونیرهای آزمایشی که برای این موضوع کاربرد دارد استفاده نماید. سپس دندانپزشک مدلی واقعی را برای دندان آماده می کند. طراحی مدل ها معمولا با موم یا تکنولوژی دیجیتالی CAD/CAM انجام می شود. با این روش های پیشرفته می توانید پیش نمایشی از مدل واقعی را مشاهده نمایید. در صورتی که این امکان در مطب دندانپزشک فراهم باشد، ساخت لمینت یک جلسه به طول خواهد انجامید.

لمینت دندان چند جلسه زمان نیاز دارد - کلینیک ایران زمین

آماده نمودن دندان برای لمینت

مرحله بعد آماده نمودن دندان برای لمینت می باشد. برای انجام این کار نیاز است مقداری از مینای دندان تراش داده شود. دندانپزشک با استفاده از ابزارهای مخصوص که به صورت دریل دندان می باشد، این کار را انجام می دهد. دندانپزشک تا حد امکان سعی می کند این تراش در کمترین مقدار خود صورت گیرد. چون این کار باعث آسیب به مینای دندان می شود و تا حد امکان باید در حداقل مقدار خود صورت گیرد. در این مرحله معمولا دندان ها نسبت به گرما و سرما حساس می شوند و یا در زمان جویدن و گاز زدن مواد غذایی فرد احساس ناراحتی می کند. به همین معمولا از لمینت های موقتی استفاده می شود تا این محل را پوشش دهد.

ساخت لمینت در لابراتوار

پس از اینکه اقدامات لازم انجام شد و دندان اماده نصب لمینت گردید، قالبی از آن تهیه می شود تا در اختیار لابراتوار مخصوص دندان قرار گیرد. معمولا این مرحله یک یا دو هفته به طول خواهد انجامید. ولی استفاده از لمینت های موقتی باعث می شود فرد این مرحله را به راحتی طی نموده و به فعالیت های روزمره خود بپردازد. بعد از دو هفته نیاز است به مطب دندانپزشک مراجعه نموده و دندانپزشک عملکرد لمینت های موقتی را بر روی دندان بیمار بررسی و ارزیابی می نماید.

لمینت دندان چند جلسه زمان نیاز دارد - کلینیک ایران زمین

 نصب لمینت دندان

پس از اماده شدن قالب نهایی توسط لابراتوار ، مرحله نهایی که نصب لمینت بر روی دندان می باشد شروع می گردد. ونیرهای آماده شده بر روی دندان ها چسبانده می شود. برای اینکار از سیمان مخصوصی استفاده شده  و همه فضاها پوشانده می شود. زمانی که دندانپزشک اطمینان حاصل کرد که ونیر در محل مناسب خود قرار داده شده و هیچ فضای خالی وجود ندارد، لیزر خاصی بر روی ونیرها تابانده می شود تا سیمان های کار شده سفت و محکم شوند. در صورتی که در قسمتی سیمان اضافه باقی مانده باشد برداشته شده و آخرین اصلاحات بر روی دندان صورت می گیرد. در نهایت می توان گفت برای لمینت دندان نیاز به 2 جلسه حضور در مطب دارید و در نهایت یک یا دو هفته نیز زمان برای ساخت قالب لمینت نیاز است.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین لمینت دندان از بهترین برندها انتخاب می شود. دیگر خدمات زیبایی همچون کامپوزیت و کامپوزیت ونیر نیز به از بهترین برندها انتخاب می شود. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان درباره اینکه لمینت دندان چند جلسه نیاز دارد؟ می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید