کامپوزیت ونیر دندان کج باعث زیباشدن لبخند شما می شود

کامپوزیت ونیر دندان کج باعث زیباشدن لبخند شما می شود

اگر دندان های شما کج می باشند و برای زیبایی دنبال روش مناسب هستید می توانید برای داشتن لبخندی زیبا و دندان های سفید و مرتب از کامپوزیت ونیر دندان کج استفاده کنید. زیرا نسبت به روش های دیگر هزینه کمتری دارد و راحت و آسان انجام می شود.

عواملی که باعث ایجاد کج شدن دندان می شوند

عادات غلطی وجود دارد که در کودکی و بزرگسالی موجب کج شدن دندان می شوند. اگر این عادات را ترک نکنید کج شدن دندان بیشتر شده و موجب شکستن یا ترک خوردن دندان می شود. عادات غلط شامل: تنفس دهانی، جویدن ناخن ها، جویدن گونه ها، قرار دادن زبان بین دندان، دندان قروچه کردن، مکیدن انگشت و پستانک در کودکی می باشند.

اگر دندان شما کج شده باشد مشکلاتی را برای شما به وجود می آورد که مهم ترین آن ها شامل:

 • به درستی نمی توانید غذا ها را بجوید.
 • دندان ها را به طور کامل و مرتب نمی توانید تمیز کنید.
 • خطر شکستگی یا ترک خوردگی دندان وجود دارد.
 • اگر دندان ها تمیز نشوند موجب ایجاد عفونت لثه و پوسیدگی دندان می شوند.
 • دندان کج موجب کاهش اعتماد به نفس می شود.
کامپوزیت ونیر دندان کج

مراحل انجام کامپوزیت ونیر دندان کج

کامپوزیت ونیر دندان در دندان پزشکی طی مراحل خاصی انجام می شود که به طور کامل توضیح می دهیم.

 1. در اولین مرحله دندان پزشک دندان های شما را به طور دقیق معاینه می کند تا دلیل کج شدن دندان را بررسی کند.
 2. دندان پزشک دندان های شما را پولیش می کند تا جرم و پلاک روی دندان شما نباشد و دندان برای انجام کامپوزیت ونیر دندان کج آماده شود.
 3. اگر دندان های شما دچار پوسیدگی یا عفونت شده باشند ابتدا دندان پزشک با تراشیدن دندان پوسیدگی و عفونت را از بین می برد تا دندان کاملا تمیز شود.
 4. مرحله بعدی نوبت به انتخاب رنگ ونیر ها می رسد که بیمار از روی کتابچه دندان پزشک رنگ مورد نظر خود را که با بقیه دندان هایش تطابق داشته باشد انتخاب می‌کند.
 5. در این مرحله پس از تراشیدن دندان، یک ژل اسیدی به مدت 15 ثانیه روی دندان گذاشته می شود. بعد از گذشت 15 ثانیه دندان کاملا شسته، پاک و خشک می شود تا مینای دندان آماده انجام کامپوزیت ونیر دندان کج شود.
 6. سپس در این مرحله  دندان پزشک ونیر را روی دندان می‌ چسباند.
 7.  پرتو نوری با طول موج خاص را بر روی کامپوزیت ونیر دندان کج می تاباند تا ونیر ها سفت و سخت شوند.
 8.  در نهایت روی دندان را پولیش و صیقل می دهد تا کار ونیر کامل شود و سخت تر شود، در نتیجه می توانید از این پس با رضایت و اعتماد به نفس بالاتری لبخند بزنید.
کامپوزیت ونیر دندان کج

مراقبت و بهداشت بعد از کامپوزیت ونیر دندان کج

بعد از اینکه دندان های کج خود را ونیر کردید باید چند نکته را رعایت کنید تا ونیر ها عمر طولانی داشته باشند.

 • بعد از انجام کامپوزیت ونیر از خوردن خوراکی های سفت مانند بادام، پسته و فندق خودداری کنید. هم چنین از جویدن یخ و آب نبات و شکلات های سفت نیز خودداری کنید.
 • بعد از نوشیدن چای، قهوه و هر نوع خوراکی رنگی بلافاصله مسواک بزنید یا دندان های خود را با آب نمک بشویید تا ونیر ها رنگ نگیرند.
 • علاوه بر مسواک حتما از نخ دندان نیز استفاده کنید.
 • اگر عادت دارید دخانیات و همچنین سیگار مصرف کنید بعد از انجام ونیر سعی کنید ترک کنید زیرا موجب کاهش طول عمر ونیر می شود.
 • هر 6 ماه یک بار به دندان پزشکی مراجعه کنید تا از سلامت ونیر دندان خود مطمئن شوید.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین با بررسی میزان کجی دندان شما بهترین روش زیباسازی طرح لبخند شما به شما پیشنهاد می شود. البته در صورت تمایل می توانید با کلیک در این اینجا مشاوره رایگان در زمینه لمنیت و کامپوزیت دندان به دست بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید