انتخاب رنگ لمینت دندان به چه شکلی انجام می شود؟

انتخاب رنگ لمینت دندان به چه شکلی انجام می شود؟

انتخاب رنگ لمینت دندان تاثیر زیادی در زیبایی و طبیعی جلوه دادن روکش دندان ها دارد. در گذشته طیف رنگی و تنوع در بین رنگ های روکش بسیار محدود تر بوده و امروز کارخانجات و شرکت ها در کشورهای مختلف انواع رنگ های روکش لمینت دندان را ساخته و روانه بازار نموده اند. بنابراین انتخاب بهترین و مناسب ترین رنگ لمینت دندان نیز آسان تر شده است. زیرا فرد می تواند با در نظر گرفتن آیتم های مختلف رنگی را که به چهره و سلیقه فرد نزدیک تر است را انتخاب نماید. در این صورت حالت طبیعی و غیر مصنوعی بودن دندان ها و طرح لبخند نیز حفظ می شود. در این مقاله می خواهیم به پارامترهای انتخاب بهترین رنگ لمینت دندان اشاره کنیم و نیز روش های مراقبت از رنگ روکش را نیز توضیح دهیم.

بررسی پارامترهای لازم برای انتخاب رنگ لمینت دندان

همانطور که گفتیم امروزه طیف های مختلفی از سایه و رنگ روکش لمینت دندان وجود دارد. انتخاب بهترین رنگ بستگی به عوامل زیادی دارد. در این قسمت می خواهیم به ملاک هایی اشاره کرده تا انتخاب را راحت تر نماییم:

انتخاب رنگ لمینت دندان

رنگ پوست صورت فرد

یکی از مهم ترین ملاک ها برای انتخاب رنگ لمینت دندان، رنگ پوست چهره است. مثلا برای افرادی با چهره بسیار تیره و یا گندمی، انتخاب رنگ سفید و درخشان می تواند انتخاب نامناسبی باشد. در صورتی که این رنگ برای افراد با پوست سفید انتخاب درستی است. بنابراین رنگ چهره تاثیر زیادی در انتخاب رنگ لمینت دندان دارد.

رنگ سفیدی چشم

در انتخاب رنگ لمینت دندان به میزان سفیدی چشم باید دقت شود. افرادی که رنگ سفیدی چشم آن ها زیاد است می توانند از رنگ هایی با طیف روشن استفاده نمایند و برعکس.  نباید رنگ روکش لمینت دندان از رنگ سفیدی چشم فرد، روشن تر و سفید تر باشد. در این صورت حالت مصنوعی و غیر طبیعی خواهد داشت.

رنگ دندان های طبیعی فرد

یکی دیگر از ملاک ها رنگ دندان های طبیعی فرد است. افرادی که رنگ دندان هایشان تیره تر است ، بهتر است در گزینش رنگ لمینت نیز ز طیف های سفید و روشن استفاده نکنند. در این صورت تناقض بین رنگ دندان ها و لمینت بسیار زیاد می شود و حالت طبیعی خود را از دست می دهد. برعکس این موضوع نیز صادق است. افرادی که دندان های سفید دارند، می توانند از طیف رنگی سفید و درخشان استفاده کنند.

انتخاب رنگ لمینت دندان

مراقبت از رنگ لمینت دندان

یکی از مزایای لمینت دندان، استحکام و مقاومت روکش در برابر تغییر رنگ و زرد شدن است. ولی نباید این مزیت باعث شود تا فرد در مراقبت از لمینت دندان اهمال نماید. در صورت عدم مراقبت های صحیح و مناسب رنگ لمینت دندان به مرور زرد شده زیبایی و شفافیت خود را از دست می دهند. بنابراین رعایت نکات بهداشتی و تغذیه ای باید جدی گرفته شود. استفاده از مسواک و نخ دندان در کنار دهانشویه یکی از راه های جلوگیری از تغییر رنگ روکش لمینت دندان است. همچنین نکات تغذیه ای مانند عدم مصرف مکرر نوشیدنی های رنگی و یا غذاهای سس دار و … نقش مهمی در حفظ رنگ لمینت دندان دارد. در کنار این موارد جنس روکش نیز بسیار مهم است. اینکه مواد لمینت دندان از مرغوب ترین و با کیفیت ترین نوع گزینش شود، رنگ آن نیز به سرعت تغییر نخواهد کرد.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین رنگ لمینت دندان با دقت و حوصله گزینش می شود تا زیبایی صورت شما را صد چندان نماییم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید