کامپوزیت ارزان

کامپوزیت ارزان

کامپوزیت ارزان چیزی است که بیماران به دنبال آن هستند و به صورت کلی هزینه های کامپوزیت یکی از عواملی است که برای مراجعه کننده اهمیت بسیاری دارد. از آنجایی که کامپوزیت جزء روش های زیبایی دندان به حساب می آیند بیماران احتمال می دهند که هزینه های ترمیم آن بسیار زیاد خواهد بود. با توجه به قیمت های بالای دیگر روش های ترمیم دندان کامپوزیت ارزان ترین روش ترمیم دندان شناخته می شود. یکی از بهترین و با صرفه ترین ترمیم و درمان زیبایی دندان کامپوزیت است. کامپوزیت علاوه بر زیبایی دندان دوام و ماندگاری خوبی دارد و باعث می شود که درمان با هزینه های کمتر و در مدت زمان کوتاه انجام شود.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت ترکیبی از ماده زمینه ای از جنس ماتریکس رزینی می باشد که معمولا برای درمان دندان های شکسته شده، مرتب کردن دندان ها در یک ردیف منظم برای ایجاد زیبایی و برطرف کردن لکه های دندانی مورد استفاده قرار می گیرد. لمینت دندان به دو روش سرامیکی و کامپوزیتی درمان می شود. در این دو روش کامپوزیت نسبت به روش سرامیکی قیمت کمتری دارد زیرا ثبات رنگ کمتری دارد. در این نوع کامپوزیت ماده ی ماتریکس رزینی را بصورت خمیری در می آورند و بر روی دندان با استفاده از تابش نور قرار می دهند. این در حالی است که لمینت در لابراتوار ساخته می شود و توسط پزشک نصب می گردد.

کامپوزیت دندان چیست؟

عوامل تاثیر گذار بر قیمت کامپوزیت

در قیمت کامپوزیت عوامل متعددی دخیل هستند که باعث می شود کامپزیت ارزان ترین روش ترمیم دندان شناخته شود.

برند مواد اولیه

از جمله ی عواملی که در قیمت کامپوزیت دارای اهمیت است نوع برند مواد استفاده شده می باشد اگر نوع برند کیفیت پایینی داشته باشد مسلما قیمت آن پایین تر خواهد بود. بهتر است بدانید برندهای کامپوزیت آمریکایی، آلمانی و ژاپنی از بهترین نوع برند هستند. موادی که در کامپوزیت مورد استفاده قرار می گیرد رزین خمیر مانندی است که معمولا در دندان پزشکی توسط خود دندانپزشک ساخته می شود و برای ساخته شدن نیاز به لابراتوار ندارد به همین دلیل این مواد رزینی تاثیر بسزایی در نقش ارزان بودن کامپوزیت دارد. در ضمن کیفیت پایین نشاندهنده ماندگاری پایین و همچنین رنگ پذیری بیشتر کامپوزیت می باشد.

تعداد دندان های نیازمند به ترمیم

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت کامپوزیت تعداد دندان هایی است که به ترمیم با کامپوزیت نیاز دارند. اگر تمام دندان ها فک نیازمند به ترمیم داشته باشند مواد کامپوزیت بیشتری برای ترمیم نیاز است و همین امر در قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود.

علت ارزان بود کامپوزیت

.همانطور که قبلا گفته شد کامپوزیت را از ارزانترین روش های ترمیم دندان می دانند اما دلیل این امر چیست؟

  • ماندگاری پایینتر کامپوزیت باعث قیمت پایینتر آن شده است.
  • ساخته شدن کامپوزیت در دندانپزشکی و توسط دندانپزشک باعث شده است که ترمیم با کامپوزیت ارزان تر تمام شود.
  • کامپوزیت رنگ پذیری بیشتری دارد. به همین دلیل باید مراقبت بیشتری از آن داشته باشید تا سال ها بتوانید از آن استفاده نمایید.
  • کامپوزیت نسبت به دیگر روش ها ظاهر غیر طبیعی تری دارد. چرا که در این روش پزشک چندان دندان را تراش نخواهد داد و همین امر ظاهر آن را غیر طبیعی می نماید.

کلام آخر

اگر خواهان ترمیم زیبایی دندان های خود با مناسب ترین قیمت ها هستید کامپوزیت ارزان تر از سایر روش های زیبایی می باشد. برای انجام درمان دندان هایتان می توانید به کلینیک تخصصی ایران زمین مراجعه کنید و از تجربیات کادر دندانپزشکی آن بهرمند شوید. کلینیک دندانپزشکی ایران زمین تمام سعی خود را می کند که از بهترین برندهای کامپوزیت استفاده نماید تا شما عزیزان رضایت کافی از زیبایی دندان هایتان را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید