عدم تقارن بعد از کامپوزیت دندان از عوارض قابل جبران کامپوزیت است

عدم تقارن بعد از کامپوزیت دندان از عوارض قابل جبران کامپوزیت است

عدم تقارن بعد از کامپوزیت از مشکلات قابل حل کامپوزیت دندان است. در صورتی که پزشک در نصب کامپوزیت مهارت کافی نداشته باشد ممکن است این مشکل برای شما ایجاد شود. کامپوزیت دندان فقط برای دندان های جلویی کاربرد دارد و دلیل شکستگی و عدم تقارن بعد از کامپوزیت مقاومت نسبتا کم مواد کامپوزیتی است. این موضوع سبب کاهش اعتماد به نفس بیمار می شود و لبخند هالیوودی و زیبا را از او می گیرد.

دلیل عدم تقارن بعد از کامپوزیت دندان

اگر برای درمان دندان های نامرتب و نام متقارن به دندان پزشک مراجعه کنید. احتمالا اولین موضوعی که توسط متخصص دندان پزشک مورد بررسی قرار می گیرد دلیل عدم تقارن بعد از کامپوزیت است. آگاهی از این مسئله به میزان زیادی در ترمیم کمپوزیت شما دخیل است.  برخی از دلایل عدم تقارن دندان ها عبارتند از:

ضربه و آسیب به فک

در صورت وارد شدن ضربه به فک یا صورت ممکن است که آسیب های دائمی به فک و دندان ها وارد کند که می توان استخوان فک را در بعضی از مواقع ترمیم کرد.

داشت عادات غلط

داشتن عادت های غلط از جمله زبان زدن مدام به دندان های جلو فک بعد از انجام کامپوزیت و مکیدن انگشت و عاداتی از این قبیل ممکن است موجب نا متقارن شدن دندان ها شود.

عدم تقارن بعد از کامپوزیت دندان

دندان قروچه

ساییدن دندان ها روی هم از روی عادت منجر به کوتاه شدن، شکسته شدن و کنده شدن کامپوزیت می شود. همچنین فشردن دندان ها به روی هم به بافت ها، ماهیچه ها و بقیه ساختار های اطراف فک فشار وارد می کند. دندان قروچه بیش از حد می تواند به سطوح جفت شدن و تقارن دندان های آسیب برساند.

فشار مدام و ثابت روی دندان ها

اگر مدت زمان زیادی دندان ها را روی هم فشار دهیم امکان جابه جایی دندان ها و در نتیجه باعث عدم تقارن کامپوزیت خواهد شد. برخی از اعمالی که باعث فشار روی دندان ها خواهند شد عبارتند از:

  1. خوردن غذا های سفت و سخت
  2. باز کردن در بطری بوسیله دندان ها

بهداشت دهان و دندان ها

مراقبت از دهان و دندان یکی از نکات ضروری برای سالم ماندن کامپوزیت دندان است. در صورت اهمال در رعایت بهداشت دندان و دهان، باعث ایجاد پوسیدگی در اطراف دندان ها خواهد شد که طول عمر و زیبایی کامپوزیت ونیر را به خطر می اندازد. به علاوه عدم مراقبت و رعایت بهداشت دندان و دهان منجر به ایجاد حفره هایی می شود که این امر نامتقارن شدن و نامرتب شدن دندان ها را دنبال خواهد کرد.

عدم تقارن بعد از کامپوزیت دندان

روش نصب کامپوزیت

مهارت  پزشک و چگونه نصب کامپوزیت روی دندان ها از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا در صورتی که پزشک مهارت کافی را در نصب کامپوزیت دندان نداشته باشد ممکن است که کامپوزیت به خوبی روی دندان شکل نگیرد و بیمار با عدم تقارن کامپوزیت دندان خود روبه رو شود و رضایت کاملی را از پزشک نداشته باشد.     

عوارض عدم تقارن بعد از کامپوزیت دندان

در صورتی که دندان ها با عدم تقارن روبه رو شود. عوارضی هم می توانند به دنبال خود داشته باشد برخی از این عوارض عبارتند از:

  • اختلال در غذا خوردن.
  • به علت عدم تقارن ممکن است که درد هایی در دهان و صورت بیمار رخ دهد.
  • منجر به پوسیدگی دندان در اثر ساییده شدن بیش از حد دندان ها.

کلام آخر

همانطور که گفته شد میزان مهارت و تخصص دندانپزشک در کاهش عوارض درمان نادرست و افزایش ماندگاری درمان تاثیر مستقیم خواهد داشت. در کلینیک تخصصی ایران زمین از بهترین پزشکان زیبایی دندان استفاده می شود. در صورت نیاز به دریافت مشاره رایگان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید