نحوه انجام ایمپلنت

نحوه انجام ایمپلنت

همانطور که می دانید انجام ایمپلنت در زمانی به بیمار پیشنهاد می شود که بیمار مجبور است یک یا تعدادی از دندان های خود را خارج نماید. بعد از خارج نمودن دندان باید چند هفته صبر نمایید تا لثه مقداری بهبود یابد. البته لازم به ذکر است در صورتی که ایمپلنت در دندان های تک ریشه جلو انجام گیرد می توان این دوره را کوتاه نمود و یا بلافاصله بعد از خارج نمودن دندان درمان ایمپلنت دندانی را آغاز نمود. سپس پزشک پایه ای از جنس تیتانیوم را وارد فک می‌کند و آن به در فک محکم می نماید. تیتانیوم از جمله مهمترین فلزاتی است که در صورت قرار دادن آن در بدن به هیچ عنوان عفونت ایجاد نمی شود. بعد از این مرحله بیمار باید بین 3 تا 6 ماه صبر کند تا پایه در محل نصب شده محکم شود  و به اصطلاح به استخوان فک جوش بخورد.

نحوه نصب تاج یا روکش به پایه

در اینجا نوبت به قالب گیری از دندان می رسد و در طول زمانی که لثه در حال بهبود و التیام یافتن است پروتز و یا تاج ساخته می شود. اما مرحله تاج گذاری خود پیچیدگی های خاصی دارد. بسته به اینکه کدام دندان ایمپلنت شده است نحوه نصب تاج به پایه مختلف خواهد بود. اگر دندان جلو برای انجام ایمپلنت مورد توجه باشد باید زیبایی آن در وهله اول مورد توجه پزشک باشد پس از ناحیه پشت دندان کمک گرفته می شود و تاج به پایه پیچ می شود. در دندان های پشت در قسمت میانی تاج سوراخی وجود دارد که به واسطه آن تاج به پایه پیچ می شود. اما روش دیگری نیز وجود دارد که در آن تاج به پایه چسبانده می شود. از لحاظ زیبایی چسباندن تاج مورد توجه است اما استفاده از اتصال دهنده ها استحکام بیشتری ایجاد خواهند نمود.

بهترین کاندید ایمپلنت

با اینکه ایمپلنت دندان های از دست رفته زیبایی را به افراد هدیه می دهد و به سلامت دستگاه گوارش آنها کمک می کند اما انجام ایمپلنت دندانی به همه افراد پیشنهاد نمی شود. در اینجا سعی داریم بهترین کاندید انجام ایمپلنت را به شما معرفی نماییم اما اشاره به این نکته حائز اهمیت است که در صورت نداشتن شرایط کاشت دندان می توانید شرایط را به نفع خود تغییر دهید.

  • افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند.

گاهی پوسیدگی دندان تا جایی ادامه می یابد که پزشک قادر نیست آن را درمان نماید. در اینجا برای جلوگیری از عفونت پیشنهاد می شود که دندان کشیده شود. گاه دندان ها بر اثر تصادف و حادثه تاج خود را از دست می دهد و پزشک چاره ای جز خارج نمودن آن ندارد. در اینجا یکی از بهترین درمان ها ایمپلنت است.

  • ایمپلنت برای افراد بالای 18 سال پیشنهاد می شود.

اصولا افرادی که سن 18 سالگی را پشت سر می گذارند استخوان هایی کامل دارند و سن رشد خود را سپری نموده اند. برای همین در صورت استفاده از ایمپلنت می توانند مدتها از دندان های جدید خود استفاده کنند. این درمان برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی شود زیرا این استخوان های این افراد در حال رشد هستند و در صورت استفاده از ایمپلنت ممکن است نتیجه مطلوبی نگیرند.

  • ایمپلنت نیازمند فکی استخوانی است.

اگر از جمله افرادی هستید که استخوان فک شما کاملا برآمده است انجام ایمپلنت بهترین درمان برای دندان های کشیده شده به شمار می آید. اما در صورتی که فک شما استخوان ندارد و یا استخوان آن تحلیل رفته است بهتر است ابتدا به کمک پیوند استخوان، فک خود را برای نگهداری از پایه ایمپلنت آماده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید