لمینت دندان زرد بهترین روش برای داشتن دندان های صدفی و زیبا

لمینت دندان زرد بهترین روش برای داشتن دندان های صدفی و زیبا

زرد شدن دندان ها می توان به علل متفاوتی اتفاق بیفتد. یکی از راه هایی که می توان این مشکل را برطرف نمود، لمینت دندان زرد است. دندان های تغییر رنگ داده و زرد شده می تواند به علل مختلف به وجود آید. از جمله علل زرد شدن دندان ها، عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و استفاده نکردن از مسواک و نخ دندان است.

ضربات و آسیب هایی که به دندان ها وارد می شود می تواند باعث لب پر شدن دندان شده که شاید با چشم نتوان دید. ولی همنی سوراخ ها و تخلخل ها می تواند محل تجمع باکتری ها شود. این باکتری ها جلوه بدی به دندان ها می دهد و آن را زرد و بدشکل می کند. مورد بعدی به ژنتیک و وراثت افراد برمی گردد. در برخی از نژاد ها و خانواده ها، دندان ها زرد و بدرنگ هستند و ربطی به مسواک نزدن یا سایر عوامل نخواهد داشت.

علائم زرد شدن دندان

مهم ترین علامت زرد شدن دندان ها، پدیدی آمدن لکه های رنگی بر روی دندان ها است. این لکه ها ابدا سفید رنگ بوده و به مرور زمان به زردی می رسند. در صورت عدم توجه به آن ها تبدیل به لکه ها قهوه ای کم رنگ و پررنگ تر خواهد شد. پس بهتر است قبل از این مرحله به دندانپزشک مراجعه نمایید. هر چه سریع تر این کار را انجام دهید، نتیجه درمان بهتر دیده خواهد شد. یکی از روش هایی که می توان این مشکل را برطرف نمود و زیبایی را به دندان ها بازگرداند، لمینت دندان زرد شده است. با این روش روکشی روی دندان ها را خواهد گرفت و مانع دیده شدن تغییر رنگ آن ها خواهد شد.

لمینت دندان زرد - کلینیک ایران زمین

علل زرد شدن دندان ها

در این قسمت می خواهیم علل زرد شدن دندان ها را ورد بررسی قرار دهیم.

مصرف داروهای خاص

یکی از عوامل مهم استفاده از برخی داروها در دوران بارداری مادر است. این داروها مانند تتراسایکلین می تواند باعث تغییر رنگ دندان ها در کودک شود.

استفاده از فلوراید

مورد دوم فلوراید موجود در خمیر دندان ها می باشد. اندازه مناسب این ماده باعث سفت شدن و استحکام دندان ها می شود، ولی مصرف بیش از حد مجاز می تواند به زرد شدن دندان ها ختم شود.

 روت کانال دندان ها

بعد از اینکه روت کانال دندان ها انجام شد، مواردی مانند خونریزی از پالپ دندان و … می تواند باعث تیرگی رنگ دندان ها شود. همچنین وجود مواد ترمیمی مانند آمالگام نیز باعث تیرگی رنگ دندان می شود که به سادگی نیز قابل درمان نمی باشد. برای رفع این مشکل نیاز است از لمینت دندان تغییر رنگ داده استفاده نمود.

لمینت دندان زرد - کلینیک ایران زمین

وارد شدن ضربه به دندان

وارد شدن ضربه به دندان نیز می تواند باعث آسیب به توبول های عاجی دندان و در نهایت تغییر رنک دندان ها شود. ضرباتی که به توبول های عاجی دندان وارد می شود می تواند باعث تغییر رنگ دندان شود.

عفونت

عفونت ازجمله دیگر عواملی است که بخصوص در دوران کودکی منجر به زرد شدن دندان های شیری و حتی دائمی کودک می شود. این مشکل را اگر در دوران کودکی رفع نکنیم، تغییر رنگ دندان ها هم در دندان های شیری و هم دندان های دائمی تداوم پیدا خواهد کرد.

نحوه لمینت دندان زرد

برای انجام لمینت دندان زرد، با استفاده از بی حسی موضعی قسمتی از مینای دندان تراشیده می شود. اینکار برای جلوگیری از ضخیم شدن دندان ها بعد از نصب روکش نیاز است. سپس قالب های دندان تهیه شده و رنگ دلخواه و اندازه دلخواه به لابراتوار ارسال می شود تا لمینت دندان ساخته شود. بعد از دو هفته روکش و لمینت دندان ساخته می شود و بر روی دندان ها نصب می شود. برا ی نصب لمینت از چسب مخصوص استفاده می شود که با کمک تاباندن اشعه مخصوص به سرعت سفت می شود و به دندان ها می چسبد. در مدت زمانی که لمینت دندان آماده شود، دندانپزشک روکش موقت روی دندان قرار می دهد تا حساسیت مینای دندان که تراشیده شده ، باعث آزار بیمار نگردد.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین تلاش می شود دندان ها شما به بهترین روش ممکن و با بهترین برند های لمینت دندان در ایران انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید