کامپوزیت دندان زرد چگونه انجام می شود؟ توصیه های لازم قبل آن

کامپوزیت دندان زرد چگونه انجام می شود؟ توصیه های لازم قبل آن

یکی از راهکار های فوق العاده ساده و کم هزینه برای بازگرداندن زیبایی دندان ها کامپوزیت دندان زرد می باشد. اگر دندان های شما لکه دار شده اند و زیبایی اولیه خود را ندارند می توانید از این درمان استفاده کنید. البته پزشک باید تشخیص این را بدهد که برای دندان های شما کامپوزیت دندان زرد مناسب است یا خیر دندان های زرد لزوما دندان های خرابی نیستند و فقط لبخند شما را تحت تاثیر قرار می دهد که به راحتی می توان دندان های خود را کامپوزیت کرد. این روکش ها معمولا در طی یک جلسه بر روی دندان ها نصب می شود.

توصیه های لازم قبل از سفید کردن دندان

دندان پزشک باید قبل از سفید کردن دندان باید از نیاز های بیمار اگاه شود. بسیاری از افرادی هستند که از رنگ فعلی دندان خود راضی هستند و برای مدت مشخصی می خواهند دندان های سفیدی داشته باشند. بنابراین سفید کردن با کامپوزیت گزینه ی خوب برای آنها نمی باشد و باید روشی از جمله بلیچینگ را به این گونه افراد توصیه کرد. همچنین اگر افراد می خواهند دندان های سفید دائمی داشته باشند به این گونه افراد انجام کامپوزیت توصیه می شود.

کامپوزیت دندان زرد - کلینیک ایران زمین

مراحل انجام کامپوزیت دندان زرد

مراحل کامپوزیت دندان زرد اینگونه انجام می شود که ابتدا باید دندان های شما را با استفاده از یک دهانشویه، شستشو دهند. در مواردی در صورت نیاز دندان پزشک سطح رویی دندان را تراش می دهد. سپس دندان ها باید کاملا خشک شوند به طوری که هیچگونه رطوبتی روی آن نباشد. حال الان سطح دندان را با استفاده از یک ژل اسیدی، کمی متخلل می کنند و دندان آماده نصب کامپوزیت می شود.

در نهایت با استفاده از یک برس مواد کامپوزیت را روی سطح دندان شکل می دهند. پس از اتمام شکل دادن کامپوزیت همانند دندان طبیعی، نوبت پالیش کامپوزیت می رسد. این امر باعث شفافیت و جلا دادن به روکش دندان می شود. حال با نگاه کردن به آینه متوجه می شوید که دیگر خبری از دندان های تیره و زرد نیست.

عوامل زرد شدن دندان ها

برخلاف تصور برخی از افراد، علت زردی دندان ها تنها به عدم رعایت بهداشت دندان و دهان و سیگار کشیدن منتهی نمی شود. زردی دندان علل مختلفی دارد که روش های مختلف قادرند که دندان ها را سفید کنند. بهترین راه برای اصلاح رنگ زرد، تشخیص علت زردی آن است. چه بسا تشخیص این عوامل موجب پیشگیری از زرد شدن دندان ها می شود. ازجمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کامپوزیت دندان زرد - کلینیک ایران زمین

بالا رفتن سن

اگر در گذر سالیان اقدامی برای درمان زردی دندان صورت نگیرد، انباشته شدن لکه ها باعث می شود دندان ها تیره و بد رنگ شوند. به علاوه باعث ساییده شدن مینای دندان می شود و عاج دندان مشخص می شود. از آنجایی که عاج زرد تر از مینای دندان است ساییدگی دندان باعث می شود دندان را زرد نشان دهد.

مصرف دارو های خاص

برخ از دارو ها و آنتی بیوتیک ها از درون به ساختار دندان آسیب وارد می کنند و موجب می شود دندان ها رنگ زرد پیدا کنند. این مسئله در کودکان شایع است. اگر مادری در نیمه دوم بارداری خود آنتی بیوتیک مصرف کند یا پیش از سن 8 سالگی از این دارو ها استفاده شود احتمالا در بزرگسالی دندان ها برای همیشه دارای لک خواهند بود.

غذا و نوشیدنی ها

نوشیدنی هایی همچون چایی، قهوه و نوشابه اگر به طور مرتب مصرف شود، به مرور زمان باعث ایجاد لک بر روی دندان ها می شوند. مواد غذایی مانند سس سویا و توت ها نیز همین تاثیر را می توانند داشته باشند.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین از بهترین متریال و پزشکان برای انجام کامپوزیت دندان استفاده می شود. در صورتی که نیاز دارید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید می توانید با کلیک کردن در اینجا از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید