چرا ایمپلنت ؟

چرا ایمپلنت ؟

شاید این سؤال برای شما هم مطرح باشد که چرا ایمپلنت دندان اینقدر پرطرفدار است و به سایر روش های درمانی ترجیح داده می شود؟ ایمپلنت دندان شامل پیچ هایی از جنس فلزی یا غیر فلزی سازگار با بدن انسان است که با استفاده از روش جراحی در داخل استخوان فک جایگذاری می شوند. پس از کاشت پیچ ایمپلنت دندان، نوبت به نصب تاج آن می رسد که با استفاده از اباتمنت به پیچ متصل می گردد. در کل، ساختار ایمپلنت دندان شامل اجزای مختلفی است که به ترتیب و طی جلسات ایمپلنت بر سر جای خود نصب می شوند. ایمپلنت دندان به دلیل مزایای فراوانی که دارد به عنوان بهترین روش برای پر کردن جای خالی دندان از دست رفته شناخته شده است. در ادامه به بیان برخی از مزایای بیشمار این روش درمانی می پردازیم.

مزایای ایمپلنت دندان

اکثر قریب به اتفاق افرادی که کاشت ایمپلنت دندان انجام داده اند از این روش درمانی رضایت کامل دارند. از جمله مزایای ایمپلنت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دائمی است

چرا ایمپلنت دندان بر خلاف سایر روش های درمانی، یک جایگزین دائمی برای دندان از دست رفته به شمار می رود؟ این دندان ها اگر به صورت اصولی کاشته شوند و نگهداری لازم از آنها انجام شود مهمان دائمی دهان شما خواهند بود.

چرا ایمپلنت - کلینیک ایران زمین

شبیه به دندان واقعی است

ایمپلنت دندان بیشترین شباهت را به دندان واقعی دارد. یکی از دلایل درمان جای خالی دندان، بازگرداندن زیبایی است. از آنجا که ایمپلنت دندان توسط روکش همرنگ دندان ها پوشش داده می شود تشخیص آن از دندان های اصلی بسیار دشوار است. همین امر موجب بازگرداندن زیبایی لبخند و اعتماد به نفس بیمار می شود.

استحکام بالا

ایمپلنت دندان استحکام بالایی دارد. همچنین به دلیل اینکه در داخل فک قرار گرفته است مانند دندان خود فرد عمل می کند و قدرت جویدن و خوردن غذا را افزایش می دهد.

حفظ بافت لثه

استخوان فک در روش استفاده از بریج و پروتز های مصنوعی برای پر کردن جای خالی دندان هیچ دخالتی ندارد. به همین دلیل پس از مدتی، بافت استخوانی در آن ناحیه از بین می رود. اما ایمپلنت دندان با فرو رفتن در استخوان فک، نقش ریشه دندان را بازی می کند و از تحلیل رفتن بافت استخوانی جلوگیری می نماید.و از این رو موجب حفظ سلامت لثه و بافت استخوانی فک می شود.

چرا ایمپلنت - کلینیک ایران زمین

عدم ایجاد آلژی

برای ساخت ایمپلنت دندان معمولا از جنس تیتانیوم استفاده می شود. این ماده علاوه بر استحکام بالایی که دارد، از لحاظ بیولوژیکی، سازگاری بالایی با بدن انسان دارد. این ماده پس از مدتی با استخوان فک جوش می خورد و تبدیل به یک دندان دائمی می شود.

انتخاب بهترین روش

در جواب به سوال چرا ایمپلنت گفته می شود ایمپلنت بهترین روش جایگزین دندان است. اما روش های متعددی برای پر کردن جای خالی دندان از دست رفته وجود دارد. از جمله آنها می توان به بریج دندان، پروتز مصنوعی دندان و ایمپلنت دندان اشاره کرد. به طور کلی ایمپلنت دندان استانداردترین روش محسوب می شود و بهترین روش شناخته شده است. اما با توجه به اینکه شرایط جسمی و دهان و دندانی افراد مختلف با یکدیگر کاملا متفاوت است ممکن است امکان انجام عمل ایمپلنت دندان برای او وجود نداشته باشد.

در این صورت به ناچار از روش های دیگر استفاده می شود. بنابراین اگر تصمیم دارید دندان جدیدی را جایگزین دندان از دست رفته خود بکنید توصیه می شود ابتدا اطلاعات لازم درباره روش های مختلف را به دست آورید. و سپس بهترین روش را انتخاب کنید. مشاوره با جراح و دندانپزشک متخصص اولین  و بهترین کاری است که باید انجام دهید.

کلام آخر

عمل کاشت ایمپلنت دندان به صورت کاملا حرفه ای در کلینیک تخصصی ایران زمین انجام می شود. شما می توانید از مشاوره رایگان نسبت به انتخاب بهترین روش درمانی خود اقدام کنید. کافی است اینجا کلیک کنید و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید