ایمپلنت دندان دیجیتالی برای چه کسی مناسب است؟

ایمپلنت دندان دیجیتالی برای چه کسی مناسب است؟

اگر به فکر کاشت و جایگزینی دندان های از دست رفته خود هستید، احتمالا این سوال که « ایمپلنت دندان دیجیتالی برای چه کسی مناسب است؟» ذهن شما را مشغول کرده است. در ادامه قصد پاسخ به این مطلب را داریم. همانطور که می دانید ایمپلنت دیجیتالی پین های کوچکی هستند که از جنس تیتانیوم ساخته شده اند که درون استخوان فک قرار می گیرند. اساسا ایمپلنت صرفا جنبه برای جایگزینی دندان های از دست رفته و رفع نقایص ظاهری دندان را دارد. به همین دلیل برای پاسخ به این سوال که ایمپلنت دندان دیجیتالی برای چه کسی مناسب است؟ لازم است که به یک متخصص دندان پزشکی مراجعه کنید. ممکن است که پزشک پس از تجویز یک جلسه مشاوره تشخیص دهد آیا کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت دیجیتالی هستید یا خیر؟ در ادامه مطلب قصد داریم شرایط افرادی که مجاز به انجام ایمپلنت دندان دیجیتالی هستند را شرح دهیم:

ایمپلنت دندان دیجیتالی برای چه کسی مناسب است

افرادی که سلامت بدن دارند

لثه های سالم و سلامت کلی بدن و مقدار کافی استخوان برای جوش خوردن یکی از مهم ترین شرایطی است که باید افراد دارا باشند. بعضی از مردم چنان استخوان فکشان را از دست داده اند که تنها راه موجود برای درمان آنها ایمپلنت دندان است ولی قبل از انجام ایمپلنت بهتر است استخوان ها به روش مطلوبی بازسازی شود.

همکاری مناسب در حفظ بهداشت

فرد باید همکاری لازم را در جهت مراقبت از دهان و دندان را داشته باشد. همه ما می دانیم استفاده از نخ دندان، مسواک زدن و دهانشویه باعث رعایت بهداشت دهان و دندان خواهد شد و به عبارتی در صورت رعایت همین چند نکته می توانید ایمپلنتی با دوام بالاتری داشته باشید. چرا که اینکه یک جسم خارجی در دهان دارید و در صورتی که بهداشت دهان و دندان را رعایت نکنید مطمئنا این جسم عفونت کرده و دردسر ساز خواهد شد. طبق آمار ها بیشتر از 20 درصد افرادی که همکای مناسب در رعایت بهداشت دهان خود ندارند بعد از چند سال پایه ایمپلنت در دهان آنها عفونت کرده است.

مراجعه دوره ای به دندان پزشک

مراجعه دوره ای به دندان پزشکی یکی از مهم ترین اصول مراقبت از ایمپلنت دیجیتالی برای یک کاندید خوب به شمار می آید. پزشک در مراجعات دوره ای وضعیت پایه و روکش را بررسی می کند و در صورتی که نیاز به جرم گیری داشته باشد آن را به طور دقیق انجام خواهد داد.

ایمپلنت دندان دیجیتالی برای چه کسی مناسب است

ایمپلنت دندان دیجیتالی برای چه کسانی مناسب نیست؟

در حقیقت می توان گفت که به طور کلی 95 درصد افرادی که دندان های خود را از دست داده اند می توانند بدون هیچ نگرانی، ایمپلنت انجام دهند. در صورتی که فرد از سلامت عمومی برخوردار باشد دلیلی برای کاشته نشدن ایمپلنت ندارد. اما چند شرایط و بیماری خاص وجود دارد که ممکن است ایمپلنت را با شکست مواجه کند. در این شرایط افراد باید بدانند که کاندید مناسبی برای انجام ایمپپلنت دیجیتالی نیستند.

دیابت کنترل نشده

یکی دیگر از افرادی که قادر به انجام ایمپلنت دندان نیستند مبتلایان به دیابت کنترل نشده اند. البته ناگفته نماند که انجام ایمپلنت نه تنها برای بیماران مبتلا به دیابت هیچ خطری ندارد بلکه کاشت دندان می تواند به حفظ سلامت دهان و دندان آنها نیز کمک کند. اما محدودیت هایی برای افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده وجود دارد و آن هم این است که ممکن است پس از کاشت ایمپلنت موجب بیماری لثه و یا بروز عفونت بشوند.

ضربان قلب نامنظم و غیر قابل کنترل

از جمله افرادی که نمی توانند ایمپلنت انجام بدهند بیمارانی هستند که ضربان قلب نامنظم و غیر قابل کنترل دارند. دلیل نامنظم بودن ضربان قلب ممکن است بارداری باشد که در این شرایط هم فرد قادر به انجام ایمپلنت دندان نیست. 

کلام آخر

در کلینیک ایران زمین بهترین روش های روز دنیا را به کار می گیریم تا دندان از دست رفته شما را جایگزین نماییم. در صورت نیاز به دریافت مشاوره در این زمینه می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید