بدترین و ساده ترین مشکل ایمپلنت دندان چیست؟

بدترین و ساده ترین مشکل ایمپلنت دندان چیست؟

از جمله سؤالات متداول در رابطه با ایمپلنت دندان این است که بدترین و ساده ترین مشکل ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت جزو آن دسته از روش های درمان دندان است که با استفاده از پایه ای قوی، دندان در فک استخوان ثابت می شود. افرادی که اقدام به ایمپلنت دندان های خود می کنند نگرانی و سؤالات زیادی در سر دارند. اما این سؤال که مشکلات این روش چیست، یکی از مهمترین آنها است. برای این که به پاسخ مناسب این سؤال برسید توصیه می کنیم این مطلب را با دقت مطالعه کرده و اطلاعات خود را در این زمینه، ارتقاء دهید.

ساده ترین مشکلات ایمپلنت دندان

برخی از مشکلاتی که بعد از ایمپلنت دندان به وجود می آیند، بسیار ساده هستند. در پاسخ به افرادی که در پی پاسخ به سؤال، بدترین و ساده ترین مشکل ایمپلنت دندان چیست؟ هستند باید گفت که این مشکلات ساده به راحتی قابل رفع می باشند. بنابراین نباید نگرانی زیادی از بابت بروز آنها داشته باشند. از جمله ساده ترین مشکلات ایمپلنت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بدترین و ساده ترین مشکل ایمپلنت دندان چیست

ملتهب شدن اطراف دندان ایمپلنت شده

ممکن است محل ایمپلنت حین درمان، به درستی ضد عفونی نشده باشد. در این حالت احتمال بروز عفونت وجود خواهد داشت. دندانپزشک با تجویز استفاده از دهان شویه مناسب، آنتی بیوتیک و پاکسازی لثه، این مشکل را برطرف می نماید. در ضمن در موارد حاد نیز با انجام عمل جراحی، لیزر تراپی، برداشتن بافت و درمان های ضد میکروبی، این مشکل برطرف خواهد شد.

ناکافی بودن استخوان فک

در برخی افراد، تراکم استخوان فک بسیار پایین است. این موضوع یکی از ساده ترین مشکلات ایمپلنت دندان است. چنانچه مدت زمان زیادی است که دندان خود را کشیده اید، باید آن را به دندانپزشک اطلاع دهید. در این حالت وی تراکم استخوان فک شما را بررسی کرده و در صورت ناکافی بودن تراکم، اقدام به پیوند استخوان فک کرده و یا از روش های دیگری استفاده می کند. به این ترتیب ایمپلنت دندان با شکست روبرو نخواهد شد.

بدترین مشکلات ایمپلنت دندان

چنانچه به دنبال پاسخ برای سؤال بدترین و ساده ترین مشکل ایمپلنت دندان چیست؟ هستید، این بخش از مقاله را با دقت مطالعه نمایید. در این بخش به بررسی بدترین مشکلاتی که ممکن است به هنگام ایمپلنت با آن مواجه شوید اشاره خواهیم کرد. این مشکلات عبارتند از:

بدترین و ساده ترین مشکل ایمپلنت دندان چیست

آسیب به دندان ها و رگ های خونی

یکی از بدترین مشکلاتی که ممکن است با انجام ایمپلنت، گریبانگیر شما شود آسیب به دندان های دیگر است. ممکن است به هنگام ایجاد حفره برای قرارگیری پیچ ایمپلنت در استخوان فک، به ریشه دندان های دیگر آسیب وارد شود. یا این که رگ های خونی موجود در بافت، آسیب دیده و در محل ایمپلنت با بروز خونریزی مواجه شوید.

بروز آسیب در عصب دندان

برای انجام ایمپلنت باید دندانپزشکی ماهر را انتخاب نمایید. زیرا عدم تسلط کافی وی به فرایند ایمپلنت، منجر می شود در حین انجام درمان به رشته های عصبی موجود در بافت، آسیب وارد شود.

لق شدن فیکسچر

در بررسی این که بدترین و ساده ترین مشکل ایمپلنت دندان چیست؟ لق شدن فیکسچر را می توان جزو بدترین آنها دانست. چنانچه در اثر سهل انگاری دندانپزشک، تاج دندان در اثر اتصال نادرست پایه به استخوان فک، لق شود باید دوباره فرآیند ایمپلنت را از سر بگیرید. در این حالت طی یک عمل جراحی، ایمپلنت از استخوان فک جدا شده و بعد از پیوند استخوان، دوباره پایه ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرد.

کلام آخر

دانستن مشکلات ایمپلنت دندان این مهم را تذکر می دهد که در انتخاب کلینیک و دندانپزشک دقت کافی داشته باشید. در کلینیک تخصصی ایران زمین تلاش داریم از بهترین برندهای ایمپلنت استفاده کنیم تا با کمترین مشکل روند درمان پیش برود. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات تکمیلی در این زمینه می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید