یک واحد ایمپلنت چیست ؟

یک واحد ایمپلنت چیست ؟

اگر می خواهید جای خالی دندان های خود را پر کنید تا زیبایی دندان و چهره شما همچنان حفظ شود ایمپلنت بهترین گزینه است. در ادامه توضیح می دهیم که یک واحد ایمپلنت چیست ؟

در کل هر دندان فرد ریشه های متفاوتی نسبت به یک دیگر دارند و در اصل ایمپلنت جایگزین ریشه دندان می شود. دندان های قدامی و کرسی های کوچک فک پایین یک ریشه دارند. کرسی های کوچک فک بالا و کرسی های بزرگ فک پایین دو ریشه دارند. در ضمن کرسی های بزرگ فک بالا نیز سه ریشه دارند. بنابراین اگر یک دندان خالی داشته باشید یک ایمپلنت، اگر دو دندان داشته باشید دو ایمپلنت انجام می شود و سه دندان باشد با توجه به طول و قطر ایمپلنت معمولا دو عدد ایمپلنت کاشته می شود.

یک واحد ایمپلنت چیست

ایمپلنت فوری دندان

اگر دندان خود را کشیده اید یا اینکه آسیب دیده و پوسیده است و نیاز دارید که سریع آن را درمان کنید برای انجام یک واحد ایمپلنت ، روش مناسب انجام ایمپلنت فوری دندان است. زیرا در مدت زمان کوتاه و در یک روز کاشت ایمپلنت انجام می شود. بعد از کاشت ایمپلنت طول درمان یک تا چند روز می باشد و دیگر دردی ندارید. نیاز به روکش موقت ندارد و دندان پزشک تمام کارها را در همان یک جلسه انجام می دهد اما هزینه آن نسبت به ایمپلنت ساده بیشتر می باشد.

مراقبت های بعد از انجام ایمپلنت دندان

زمانی که شما یک واحد ایمپلنت را جایگزین یک دندان خالی خود کرده اید بعد از انجام ایمپلنت رعایت برخی نکات اهمیت دارد.

  1. بعد از کاشت ایمپلنت نیاز به استراحت دارید زیرا بر اثر داروی بی حسی چند ساعت طول می کشد تا دندان و دهان شما به حالت اولیه خود برگردد. بنابراین بعد از اتمام بی حسی برای این که درد کمتری داشته باشید می توانید از مسکن استفاده نمایید.
  2. بعد از کاشت ایمپلنت اگر بیهوشی عمومی داشته باشید بهتر است یک همراه داشته باشید تا شما را به خانه ببرد و حداقل تا 24 ساعت نباید تنها باشید.
  3. تا چند روز بعد از کاشت ایمپلنت غذاها و نوشیدنی های خیلی داغ یا خیلی سرد استفاده نکنید. مخصوصا زمانی که دهان و دندان شما بی حس می باشد اگر نوشیدنی داغ بنوشید امکان دارد خودتان را بسوزانید اما متوجه نشوید.
  4. رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار ضروری است بنابراین روزانه دو بار مسواک بزنید و حتما از نخ دندان نیز استفاده کنید تا ایمپلنت ها آسیبی نبینند.
یک واحد ایمپلنت چیست

مزایای کاشت ایمپلنت نسبت به روش های دیگر

کاشت ایمپلنت نسبت به روش های دیگر مانند لمینت و کامپوزیت دندان دارای مزایایی می باشد که می توان گفت برای جایگزین کردن دندان کشیده شده بهترین گزینه می باشد.

  • ایمپلنت ها بعد از کاشت کاملا شبیه دندان های طبیعی خود هستند و زمانی که در استخوان فک محکم شوند ماندگاری طولانی دارند.
  • در گفتار فرد تاثیر مثبتی دارد زیرا ایمپلنت ها بسیار محکم و قوی هستند. هنگام صحبت کردن نیز امکان افتادن آن ها وجود ندارد. در نتیجه باعث افزایش اعتماد به نفس فرد می شوند.
  • ایمپلنت ها به دلیل این که در دهان ثابت هستند ناراحتی پروتز های متحرک را به وجود نمی آورند و می توانید کاملا راحت باشید زیرا با ثابت ماندن ایمپلنت ها به راحتی می توانید غذاهایی را که دوست دارید بخورید.
  • ایمپلنت ها طول عمر بالایی دارند و با مراقبت و رعایت بهداشت می توانید چندین سال از ایمپلنت ها استفاده کنید.
  • برعکس پروتز های متحرک، ایمپلنت ها نیازی به چسب ندارند و آزار دهنده نیستند بنابراین با ایمپلنت می توانید کاملا راحت باشید.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین انواع ایمپلنت دندان انجام می شود. قیمت هر واحد ایمپلنت نیز بسته به عوامل مختلف تعیین می شود که برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه باید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید