نوع غذا بعد از ایمپلنت

نوع غذا بعد از ایمپلنت

نوع غذا بعد از ایمپلنت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که ایمپلنت عمل کاملا پیچیده ای است. تغذیه شما می تواند در روند درمانی شما تاثیر به سزایی داشته باشد. اینکه شما با رژیم غذایی مناسب می توانید طول درمانتان را کاهش و همچنین می توانید از پس زدن ایمپلنت پیشگیری کنید اهمیت نوع غذا بعد از ایمپلنت را نشان می دهد. رژیم غذایی بعد از ایمپلنت در هر مرحله از انجام ایمپلنت به صورت مجزا باید مناسب با شرایط دندان تعیین شود. در این جا قصد داریم رژیم مناسبی برای هر مرحله از انجام ایمپلنت پیشنهاد دهیم. در صورت تمایل ما را تا انتهی این مقاله همراهی کنید.

رژیم غذایی بعد از کشیدن دندان

بعد از کشیدن دندان لثه شما آسیب دیده است و به همین خاطر بهتر از مواد غذایی نرم در روزهای اول بعد از جراحی استفاده کنید. استفاده از بستنی، مواد غذایی خنک، استفاده از سوپ و غذاهایی که چندان نیاز به جویدن ندارد را در اولویت قرار دهید. استفاده از آب آناناس و کمپوت آن نیز می تواند در جوش خودن زودتر زخم ها کمک کند. سعی کنید غذاهای سفت و داغ مصرف نکنید. نوشیدنی های داغ، غذاهای داغ باعث افزایش خونریزی در قسمت های بخیه زده شده و یا جراحت دیده لثه شود.

در زمان عمل جراحی لیفت سینوس چه بخوریم؟

همانطور که می دانید در صورتی که در قسمت فک بالا مقدار کافی لثه وجود نداشته باشد و یا اینکه استخوان فک بالا کوتاه باشد پزشک باید از عمل جراحی لیفت سینوس استفاده نموده و دندان شما را جراحی نماید. غذا بعد از انجام لیفت سینوس در ترمیم زخم ها اهمیت زیادی دارد. باید مواد غذایی که حاوی کلسیم و ویتامین D هستند را در رژیم غذایی خود بگنجانید تا هر چه سریعتر عمل لیفت سینوس شما با موفقیت انجام گیرد.

رژیم غذایی بعد از پیوند استخوان

در صورتی که در فک پایین میزان کافی استخوان وجود نداشته باشد که بتواند از پایه ایمپلنت نگهداری کند باید پیوند استخوان انجام گیرد. از این رو بعد از این پیوند نیز بهتر است از مواد غذایی حاوی کلسیم و ویتامین D مانند انواع لبنیات استفاده نمایید. اگر پیوند استخوان شما به درستی انجام گیرد ایمپلنت شما ماندگاری بهتری خواهد داشت و احتمال پس زدن ایمپلنت به میزان زیادی کاهش می یابد. استفاده از غذاهای نرم مانند ماکارونی، سوپ، سیب زمینی و … را پیشنهاد می دهیم.

نوع غذا بعد از ایمپلنت دندان

مواد غذایی مورد نیاز بعد کاشت پایه

کاشت پایه در لثه از مهمترین و حساسترین مراحل ایمپلنت دندان است. در این مرحله رژیم غذایی اهیمت زیادی دارد. نباید به هیچ عنوان در روزهای اول کاشت پایه غذاهای سفت مصرف کنید. با وارد آوردن فشار مضاعف در این ناحیه ممکن است پایه در لثه کج شده و ایمپلنت شما شکست بخورد. این پایه باید در استخوان فک شما جوش بخورد. به همین منظور باید از مواد غذایی حاوی کلسیم و ویتامین D استفاده نمایید تا این پیوند به درستی انجام شود.

آنچه بعد از انجام ایمپلنت باید مصرف شود

بعد از انجام ایمپلنت اینک نوبت به اتصال روکش به پایه ایمپلنت است. نوع غذا بعد از ایمپلنت در این جا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. این شما هستید که اگر بتوانید رژیم غذایی نرم و همچنین سالم داشته باشید ماندگاری ایمپلنت را افزایش داده و یا باعث شکستن روکش شوید. ایمپلنت بهترین جایگزین برای دندان های از دست داده است. این درمان فقط با رعایت چند نکته بهداشتی ساده و همچنین رژیم غذایی مناسب می تواند سال ها ماندگاری داشته باشد.

کلام آخر

کلینیک تخصصی ایران زمین این آمادگی را دارد که از بهترین روش های کاشت ایمپلنت و از بهترین برنددهای موجود ایمپلنت در دنیا استفاده نماید.

دیدگاهتان را بنویسید