مسواک بعد از لمینت دندان چه اهمیتی دارد؟

مسواک بعد از لمینت دندان چه اهمیتی دارد؟

یکی از مراقبت های بعد از نصب روکش لمینت ، مسواک بعد از لمینت دندان می باشد. لمینت دندان یکی از روش های زیبا سازی دندان ها از طریق پوشش دادن عیوب ظاهری و مشکلات جزئی آن ها می باشد. لایه نازکی که بر روی دندان ها نصب می شود می تواند در اثر عدم مراقبت های لازم از بین رفته و آسیب ببیند. بنابراین نیاز است در حفظ و نگهداری آن ها نهایت دقت و حساسیت انجام گیرد. با این مراقبت ها که مهم ترین آن ها حفظ بهداشت دهان و دندان است، هم می توان طول عمر روکش های لمینت را افزایش داده و از طرفی زیبایی و شفافیت آن ها را حفظ کرد. هدف از نصب لمینت دندان نیز زیبا تر نمودن طرح لبخند با پوشش دادن و سفید نمودن دندان ها است. در این مقاله می خواهیم اهمیت مسواک بعد از لمینت دندان را توضیح دهیم.

عوارض مسواک نزدن بعد از لمینت دندان

یکی از مهم ترین اصول مراقبت از لمینت دندان، رعایت نکات بهداشتی مربوط به دهان و دندان است. از جمله این نکات می توان به مسواک زدن اشاره کرد. مسواک زدن برای دندان های طبیعی نیز جزو اصول اولیه مراقبت به شمار می رود. برای لمینت دندان این موضوع حساس تر و با اهمیت تر نیز می باشد. زیرا دندان های طبیعی در صورت پوسیدگی و خرابی قابل اصلاح و درمان می باشند. این مورد رد مورد روکش های لمینت صادق نیست. عوارض عدم مسواک زدن بعد از نصب روکش لمینت دندان شامل موارد زیر می باشد.

مسواک بعد از لمینت دندان

تعویض روکش لمینت دندان

روکش لمینت دندان بعد از طی مراحلی مانند تراشیدن مینای دندان بر روی دندا ن ها نصب شده است. کمترین بی مبالاتی می تواند عوارض و پیامدهای جدی تر را برای فرد به همراه داشته باشد. در صورتی که روکش لمینت دچار آسیب ناشی از عدم رعایت بهداشت گردد، نیاز به تعویض آن پیدا خواهید کرد. در این صورت دندانپزشک ناگزیر است مقدار دیگری از مینای دندان را تراش دهد تا روکش جدید را نصب نماید. این مورد می تواند این ناحیه را ضعیف تر و نازک تر نموده که غیر قابل جبران می باشد. پس لازم است بعد از نصب روکش لمینت، روزانه دوبار مسواک زده و نیز نخ دندان بکشید. این کار بعد از هر وعده غذایی می تواند اثر بهتری را بر جای بگذارد.

احتمال عفونت دندان ها

نصب روکش لمینت دندان باید در نهایت حساسیت و مهارت صورت گیرد. کوچکترین روزنه بین لثه و روکش می تواند محل تجمع باکتری ها و میکروب هایی شود که باعث پوسیدگی دندان ها می شوند. ممکن است این روزنه ها بسیار ناچیز باشند، ولی در صورتی که فرد نکات بهداشتی و مراقبت هایی مانند مسواک بعد از لمینت دندان را به صورت صحیح و منظم انجام ندهد، عوارضی مانند پوسیدگی دندان های زیر روکش را به همراه خواهد داشت. در این صورت دندانپزشک مجددا مجبور به برداشتن روکش و اصلاح پوسیدگی و خرابی دندان دارد. همانطور که اشاره شد این مساله باعث آسیب جدی به مینای دندان خواهد شد.

مسواک بعد از لمینت دندان

کاهش ماندگاری لمینت دندان

یکی از مهم ترین عوارض مسواک نزدن را می توان به کاهش طول عمر و ماندگاری روکش لمینت نسبت داد. با رعایت این مراقبت های بهداشتی که مهم ترین آن مسواک زدن می باشد، هم می توان شفافیت و زیبایی روکش را حفظ نمود و هم می توان باعث ماندگاری بالای این روش گردید.  

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین بعد از انجام لمینت آموزش های لازم جهت مراقبت از لمنیت دندان داده می شود. اما در صورتی که سوالی در این زمینه دارید می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید