قیمت روکش ایمپلنت دندان چگونه محاسبه می شود؟

قیمت روکش ایمپلنت دندان چگونه محاسبه می شود؟

 یکی از عوامل تعیین کننده هزینه نهایی عمل ایمپلنت دندان، قیمت روکش ایمپلنت دندان است. همانطور که می دانید ایمپلنت دندان یکی از مطمئن ترین و بهترین جایگزین های دندان از دست رفته می باشد. از جمله قسمت های مهم تشکیل دهنده ایمپلنت دندان، روکش آن است که در واقع ظاهر ایمپلنت دندان را شکل داده و عمل جویدن غذا را انجام می دهد. این روکش ها متناسب با جنس متریال اولیه، برند شرکت سازنده و نوع طراحی صورت گرفته بر روی آن و همچنین چگونگی اتصال آن بر روی پیچ ایمپلنت دندان، دارای قیمت های متفاوتی می باشند.

جنس روکش ایمپلنت دندان

انواع روکش های ایمپلنت دندان از جنس های مختلفی ساخته می شوند. در انتخاب نوع و جنس روکش ایمپلنت دندان علاوه بر کیفیت، حفظ زیبایی ظاهری نیز مهم است و در ضمن قیمت روکش ایمپلنت دندان نیز باید در نظر گرفته شود. روکش ها عموما به شکل روکش های سرامیکی، روکش های چینی جوش خورده به فلز، روکش طلا، روکش های پایه فلزی و… ساخته می شوند که متخصص ایمپلنت دندان با توجه به شرایط بیمار و مکان قرار گرفتن ایمپلنت دندان، مناسب ترین روکش را انتخاب می کند. روکش هایی که از آلیاژ های طلا ساخته می شوند بالاترین کیفیت را دارند و در برابر شکستن و ترک خوردن مقاومند و همچنین پس از نصب، نیازی به ترمیم ندارند اما به دلیل قیمت بالا و رنگ طلایی که دارند معمولا کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت روکش ایمپلنت دندان - کلینیک ایران زمین

چه روکشی برای کدام دندان مناسب است؟

برای دندان های آسیاب که بیشتر در معرض فشار های ناشی از جویدن غذا قرار دارند و نیاز به مقاومت بالاتری نیز دارند، معمولا از روکش های پایه فلزی استفاده می شود. این نوع روکش ها در واقع از آلیاژ های فلزی که با جنس ایمپلنت دندان همخوانی دارند ساخته شده و سپس لایه ای از کامپوزیت ها، سرامیک یا چینی بر روی آن کشیده می شود. روکش های چینی جوش خورده به فلز نیز در واقع نوع دیگری از روکش های پایه فلزی هستند که قسمت فلزی آن ها به قسمت فلزی ایمپلنت دندان جوش داده می شوند.

این نوع روکش نیز به دلیل اتصال از طریق جوش  دادن، کیفیت بالاتری دارند. اما در قسمت های جلویی فک و دندان های جلو که در حفظ ظاهر فرد از اهمیت بالایی برخورداند، از مواد شفاف تر مانند سرامیک و پودر سرامیک برای ساخت روکش استفاده می شود. این نوع روکش ها به دلیل دارا بودن رنگی بسیار شبیه به رنگ دندان طبیعی، موجب حفظ زیبایی ظاهری می شوند.

روش اتصال روکش به ایمپلنت دندان

یکی از مراحل عمل ایمپلنت دندان، وصل کردن روکش به ریشه ایمپلنت دندان است که از طریق اباتمنت انجام می گیرد. روکش ها به دو روش بر روی ایمپلنت دندان متصل می شوند. یا به وسیله پیچ به آن وصل می شوند و یا با استفاده از چسب مخصوص ایمپلنت دندان، بر روی آن چسبانده می شوند. انتخاب روش مناسب اتصال روکش، یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت روکش ایمپلنت دندان می باشد. روکش های پیچی دارای قیمت بالاتری هستند زیرا هم اجزای سازنده آن ها بیشتر است و هم قابلیت بازیابی دارند بدین معنا که می توان این روکش ها را از ایمپلنت دندان جدا کرد و پس از ترمیم دوباره با استفاده از پیچ بر سر جای خود قرار داد و در ضمن نیاز به افزایش طول دوره درمان و تعداد جلسات مراجعه نیز دارد.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین که یک کلینیک معتبر دندانپزشکی است، متخصصان ماهر و با تجربه به صورت شبانه روزی در خدمت شما هستند. شما می توانید پس از دریافت مشاوره های اولیه بهترین تصمیم را در راستای درمان ریشه دندان، عصب کشی دندان، ایمپلنت دندان، بریج دندان و… اتخاذ کرده و با استفاده از امکانات و دستگاه های مدرن دندانپزشکی تحت درمان قرار گیرید. در صورت نیاز به مشاوره رایگان در زمینه ایمپلنت دندان اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید