سخت ترین مرحله ایمپلنت دندان کدام مرحله است؟

سخت ترین مرحله ایمپلنت دندان کدام مرحله است؟

سخت ترین مرحله ایمپلنت دندان کدام مرحله است؟ آیا کاشت ایمپلنت دندان سخت است؟ و… اینها سؤالاتی هستند که شاید روزانه بارها و بارها توسط مراجعین مطب های دندانپزشکی از همدیگر پرسیده می شوند. اگر شما نیز چنین سؤالاتی را در ذهن خود دارید در ادامه مطلب با ما همراه باشید. در همین ابتدا باید بگوییم که کاشت ایمپلنت دندان شامل مراحل مختلفی از جمله یک جراحی ساده است. هر عمل جراحی ممکن است کمی درد و ناراحتی و حتی عوارض دیگری به دنبال داشته باشد. بنابراین انتظار اینکه عمل ایمپلنت دندان بدون هیچ گونه دردی انجام شود انتظاری غیر واقع بینانه است. با وجود این، نمی توان گفت عمل ایمپلنت دندان عملی سخت و دشوار است. واقعیت امر این است که اگر درمان به روش ایمپلنت دندان توسط یک متخصص با تجربه انجام شود به هیچ وجه سخت و طاقت فرسا نخواهد بود.

 در تمام مراحلی از درمان به شیوه کاشت ایمپلنت دندان که ممکن است با درد همراه باشند از بی هوشی یا بی حسی موضعی استفاده می شود. از این رو  بیمار هیچ دردی را احساس نمی کند. پس از اتمام کار در هر مرحله نیز آنتی بیوتیک یا مسکن های مورد نیاز برای او تجویز می شود.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان

کاشت ایمپلنت دندان در چند مرحله و طی جلسات مختلف انجام می شود. هر یک از این مراحل پیچیدگی ها و حساسیت های خاص خود را دارند. این مراحل عبارتند از:

سخت ترین مرحله ایمپلنت دندان - کلینیک ایران زمین

برگزاری جلسه یا جلسات مشاوره اولیه

این جلسات جهت آگاهی از وضعیت سلامت عمومی بیمار و سطح آمادگی او برای دریافت ایمپلنت دندان برگزار می شوند. در این مرحله اطلاعات لازم به بیمار داده می شود. همچنین معاینات و عکسبرداری های ضروری نیز انجام می شود. چنانچه بیمار تمامی شرایط لازم جهت کاشت ایمپلنت دندان را داشته باشد زمان مراجعات بعدی او مشخص می شود.

عمل پیوند استخوان

پیوند استخوان فقط برای افرادی انجام می شود که سطح مقطع استخوان فک آنها برای کاشت ایمپلنت دندان کافی نیست. در صورتی که این عمل انجام شود بسته به شرایط بیمار چهار تا دوازده ماه زمان لازم است تا استخوان فک آمادگی کاشت پایه ایمپلنت دندان را به دست آورد. این عمل در فک بالا به صورت لیفت سینوس انجام می شود. این مرجله را نمی توان سخت ترین مرجله ایمپلنت دانست.

عمل کاشت پایه ایمپلنت دندان در فک

در این مرحله، فیکسچر یا پایه ایمپلنت دندان در طی یک جراحی در داخل استخوان فک کاشته می شود. زمان استراحت این مرحله بسته به مکان استقرار ایمپلنت دندان حدود دو تا شش ماه است. پس از این مدت ایمپلنت دندان به فک جوش خورده و حالا می تواند نقش ریشه دندان را ایفا کند.این مرحله به اذعان بسیاری از افراد سخت ترین مرحله ایمپلنت دندان است.

سخت ترین مرحله ایمپلنت دندان - کلینیک ایران زمین

جایگذاری هیلینگ کپ

پس از اینکه استخوان فک ترمیم شد و پایه به آن جوش خورد، نوبت به مرحله قرار دادن هیلینگ می رسد. این قطعه یک قطعه فلزی است که جهت فرم دادن لثه برای مدت ده روز تا دوهفته بر روی فیکسچر و زیر لثه نصب می شود.

نصب اباتمنت و تاج موقت ایمپلنت دندان

بعد از ترمیم کامل بافت لثه، متخصص، هیلینگ کپ را خارج کرده و اباتمنت را جایگزین آن می کند. اباتمنت قطعه ای است که فیکسچر و تاج ایمپلنت دندان را به هم متصل می کند. در این مرحله احتمالا تاج موقت نیز بر روی اباتمنت نصب می شود تا زمانی که تاج دائمی ایمپلنت  دندان آماده شود

زمانی که تاج دائمی ایمپلنت دندان آماده شد، دندانپزشک آن را بر روی سایر اجزا نصب می کند. این قطعه بنابر تشخیص پزشک با استفاده از پیچ و یا چسب مخصوص ایمپلنت دندان بر روی اباتمنت متصل می شود.

کلام آخر

با وجود مشاوه رایگان که در کلینیک تخصص ایران زمین به بیمار داده می شود، شخص می تواند بهترین تصمیم را جهت انتخاب روش درمانی خود اتخاذ کند. قطعا با بهره گیری از تجربه متخصصان این کلینیک مطمئن خواهید شد که کاشت ایمپلنت دندان اصلا سخت و دردناک نیست. برای دریافت مشاوره رایگان لطفا اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید