هزینه کاشت دندان (ایمپلنت دندان) بر چه اساسی تعیین می شود؟

هزینه کاشت دندان (ایمپلنت دندان) بر چه اساسی تعیین می شود؟

قیمت و هزینه کاشت دندان با وجود نیازهای منحصر به فرد هر کسی متفاوت است. کاشت دندان یک درمان دائمی به شمار می آید. فردی که از ایمپلنت برای پر کردن دندان کشیده خود استفاده کند ممکن است که هزینه بیشتری نسبت به بقیه روش ها پرداخت کند. هزینه کاشت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد که می خواهیم در این مقاله در خصوص عوامل موثر در هزینه و قیمت توضیحاتی را شرح دهیم.

عوامل موثر در هزینه کاشت دندان

توجه داشته باشید که عوامل مختلفی در هزینه نهایی کاشت موثر است که از اصلی ترین و مهم ترین آنها می تواند به موارد زیر اشاره نمود:

پیچیدگی درمان

همانطور که گفته شد پیچیدگی درمان یکی از گزینه های تاثیر گذار در هزینه کاشت دندان می باشد. مثلا هزینه ایمپلنت دندان برای کسی که یک دندان سالم داشته با فردی که دندانی پوسیده دارد متفاوت است؛ زیرا برای درمان دندان پوسیده درمان بیشتر و گسترده تری نیاز است. همچنین در صورتی که دچار عفونت استخوان و لثه شده باید هزینه جراحی لثه و پیوند استخوان را در کنار هزینه نهایی کاشت دندان پرداخت کند.

تعداد واحدی که کاشته می شود

مشخصا تعداد پایه هایی که کاشته می شوند در قیمت نهایی ایمپلنت تاثیر مستقیم دارد. فردی که برای کاشت چند دندان اقدام می کند طبیعتا هزینه بیشتری را نسبت به فردی پرداخت می کند که تصمیم به انجام ایمپلنت یک دندان را دارد. ایمپلنت دندان بر اساس پایه کاشته شده در دندان برآورد می شود.

هزینه کاشت دندان - کلینیک ایران زمین

تخصص و تجربه دندانپزشک

از دیگر عوامل موثر در هزینه کاشت می توان به تبحر و مهارت دندان پزشک اشاره کرد. توجه کنید که دندان پزشکان ماهر و کاربلد در این زمینه می توانند با کیفیت ترین و بهترین ایمپلنت را در کوتاه مدت برای شما به ارمغان آورند، که بی شک این تخصص و تجربه صحیح پزشک هزینه های متفاوتی را به دنبال خواهد داشت. پیشنهاد می کنیم برای رسیدن به زیبایی مد نظر خود بدون رسیدن آسیب حتما نزد یکی از بهترین و مجرب ترین پزشک در این زمینه مراجعه کیند.

نوع ایملپنت

خوشبختانه امروزه شرکت های زیادی اقدام به تولید انواع روکش و پایه می کنند. این شرکت ها بسته به پایه ایمپلنت و نوع موادی که استفاده می کنند قیمت متفاوتی را نیز درخواست می نمایند.

کلینیک دندانپزشکی

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه کاشت دندان انتخاب کلینیک دندانپزشکی است. در صورتی که قصد رفتن به یک کلینیک تخصصی خوب و حرفه ای دارید نیاز است هزینه بیشتری را پرداخت کنید. استفاده از بهترین تجهیزات، کادر پزشکی و دستگاه های پیشرفته و… در این مراکز عواملی است که در هزینه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

هزینه کاشت دندان - کلینیک ایران زمین

مزایای کاشت دندان

با اینکه ایمپلنت دندان جزء گران ترین انواع درمان دندان می باشد اما چه دلایلی باعث می شود که افراد آن را مقرون به صرفه بدانند و هزینه زیادی در قبال آن پرداخت کنند. در ادامه به این دلایل می پردازیم:

  • ایمپلنت دندان سالم دندان های مجاور را تضمین می کند و به لثه ها آسیبی نمی رساند.
  • کاشت دندان می تواند اعتماد به نفس از دست رفته ی فرد را بازگرداند، زیرا ظاهری شبیه به دندان طبیعی دارد.
  • ایمپلنت دندان بعد از گذشت سالها زرد نخواهد شد و در صورت رسیدگی به آن قادر به خوردن مواد غذایی سخت و سفت هستند.
  • ایمپلنت دندان روش دائمی ایگزین کردن دندان است.
  • ایمپلنت دندان از تحیل لثه در طولانی مدت جلوگیری می کند.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین یکی از بهترین کلینیک های کاشت دندان در تهران است. در صورت نیاز به مشاوره رایگان در زمینه کاشت دندان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید