هزینه ایمپلنت دندان از چه عواملی تاثیر می گیرد؟

هزینه ایمپلنت دندان از چه عواملی تاثیر می گیرد؟

ایمپلنت دندان یک روش دائمی و در عین حال پر هزینه برای جایگزین نمودن دندان هایی است که به هر دلیلی از دهان بیمار خارج شده اند. ممکن است برای خیلی از افراد این سوال باشد که هزینه ایمپلنت دندان چقدر است ؟ این هزینه به چه پارامترهایی بستگی دارد؟ چه عواملی باعث افزایش هزینه ها خواهد شد؟ و سوالاتی از این قبیل. در این مقاله می خواهیم در خصوص هزینه ایمپلنت دندان مطالبی را بیان نماییم. هزینه ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به دستمزد جراح، کلینیک ایمپلنت دندان، هزینه های مربوط به اتاق عمل، داروهایی که مورد استفاده قرار می گیرد، هزینه مربوط به کادر پزشکی و پرستاری کلینیک یا مرکز، درمان های جانبی که در حین جراحی یا قبل از آن نیاز است انجام شود و …. در این مقاله تک تک این موراد را بررسی خواهیم کرد.

دستمزدی که باید به جراح پرداخت شود

یکی از موارد مهمی که در برآورد هزینه ها تاثیر دارد، دستمزد جراح است. دستمزد جراح به عواملی مانند شهرت و معروفیت، تبحر و تخصص، مهارت در انجام درمان های جانبی و … بستگی دارد. ولی باید توجه داشت که اهمیت این جراحی به قدری است که نباید به علت پرداخت دستمزد بیشتر، جراح معتبر و قابل اعتمادی را انتخاب نکنید. زیرا کوچکترین خطای پزشک و همچنین نداشتن تخصص لازم در این کار باعث خواهد شد که هزینه های بیشتری نیز بابت ترمیم یا تعویض ایمپلنت دندان پرداخت نمایید. درست و صحیح قرار ندادن پایه ایمپلنت دندان و لق بودن آن، استفاده از مواد نامرغوب و بی کیفیت، عدم تشخیص عفونت های لثه و … می تواند مشکلاتی را در مراحل بعد پیش آورد.

هزینه ایمپلنت دندان - کلینیک ایران زمین

کلینیک یا مرکزی که مراجعه می کنید

کلینیک یا مرکزی که برای ایمپلنت دندان مراجعه می کنید، در برآورد قیمت ایمپلنت دندان موثر است. کلینیک ها از جهت داشتن تجهیزات و امکانات مانند لابراتوار، آزمایشگاه، اتاق عمل و … با هم متفاوت هستند. در صورتی که کلینیک یا مرکزی که مراجعه می شود، دارای این امکانات باشد، هزینه اتاق عمل و کادر پزشکی و پرستاری نیز از عوامل موثر در برآورد نهایی است. محیط کلینیک، وضعیت پذیرش بیمار، توجه به وضعیت بیمار پس از درمان، نوبت دهی منظم و …نیز در این مورد دخیل هستند.

برند ایمپلنت دندان

به صورت کلی برندهای سوئیسی گران ترین برندهای ایمپلنت دندان هستند. در رده بعدی برندهای اروپایی به خصوص ایمپلنت های آلمانی قرار دارند. اما برندهای آسیایی قیمت مقرون به صرفه تری دارند. ایمپلنت های کره ای، ایمپلنت های با کیفیت با قیمت مناسب هستند. این مدل ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. در رده های بعدی برندهای چینی قرار دارند که محبوبیت چندانی در بین ایرانیان ندارد. هری چه کیفیت ایمپلنت استفاده شده در کلینیک بالاتر باشد هزینه ایمپلنت دندان برای شما بیشتر خواهد شد.

هزینه ایمپلنت دندان - کلینیک ایران زمین

درمان های جانبی

در کاشت ایمپلنت دندان ممکن است جراح با موارد غیر قابل پیش بینی نیز مواجه شود. مانند عدم استحکام کافی استخوان فک و یا کوتاه بودن ارتفاع استخوان از جمله مواردی است که قبل از ایمپلنت دندان به آن توجه شود. بنابراین باید ابتدا این مشکلات رفع شود و سپس بیمار برای جراحی و کاشت ایمپلنت آماده شود. درمان هایی مانند لیفت سینوس یا پیوند استخوان که باید در نهایت دقت و مهارت انجام شود. در صورتی که این درمان ها هم نیاز باشد، نیاز به پرداخت هزینه های بیشتر خواهد بود.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین از بهترین برندهای اروپایی و کره ای استفاده می شود. در صورتی که در مورد هزینه ایمپلنت نیاز به دریافت مشاوره دارید می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید