هزینه کامپوزیت دندان به چه شکلی محاسبه می شود؟

هزینه کامپوزیت دندان به چه شکلی محاسبه می شود؟

کامپوزیت دندان به عنوان یک روش زیبا سازی دندان های جلویی تحت پوشش بیمه های درمانی نیست. به همین دلیل تمام هزینه کامپوزیت دندان باید توسط بیمار پرداخت شود. این هزینه ها شامل درمان دندان های پوسیده، انجام کامپوزیت و هزینه ویزیت پزشک می شود. در بین روش هایی مانند لمینت، بلیچینگ، امالگام که به هدف زیبا نمودن دندان انجام می گیرد، کامپوزیت ارزان قیمت ترین روش است. عوامل متعددی در تفاوت قیمت کامپوزیت در کلینیک های متعدد موجود دارد که در این مقاله به مهمترین آنها اشاره خواهیم نمود.

مواد مورد استفاده در کامپوزیت

میزان و کیفیت موادی که برای انجام کامپوزیت استفاده می شود در قیمت کامپوزیت تاثیر بسیار زیادی دارد. کلینیک تخصصی دندانپزشکی معتبر سعی دارند از بهترین مواد برای ساخت کامپوزیت استفاده نمایند که طول عمر بیشتر و زیبا و درخشندگی طولانی مدت را برای بیمار به وجود بیاورد. اما حتما قیمت کامپوزیت افزایش خواهد داشت.

برند انتخاب شده برای انجام کامپوزیت ونیر

همانطور که می دانید کامپوزیت ونیر لایه های آماده است که برندهای مختلفی ساخته می شود. پزشک معتبر از بهترین برندها برای انجام کامپوزیت استفاده می کند. این باعث خواهد شد که کامپوزیت ونیر هزینه بیشتری داشته باشد اما در عوض سال ها زیبایی آن تضمین شده است.

هزینه کامپوزیت دندان

تعداد دندان های کامپوزیت شده

کامپوزیت بر اساس تعداد دندان های کامپوزیت شده محاسبه می شود. طبیعتا هر چه تعداد دندان های نیازمند به کامپوزیت بیشتر باشد بیمار باید هزینه بیشتری متقبل شود.

میزان خرابی دندان های جلویی

اگر دندان های جلویی شما بیش از اندازه پوسیده باشد پزشک باید برای درمان آن فکری کند و این هزینه کامپوزیت را افزایش می دهد. در ضمن اگر دندان های جلویی بیمار کج باشد برای صاف نمودن آن باید مواد بیشتری برای کامپوزیت استفاده نماید که همین قیمت کامپوزیت بیشتری به بیمار تحمیل می کند.

تخصص و مهارت پزشک

این مورد یکی از مهمترین عواملی است که بیمار باید به آن توجه داشته باشد. در صورتی که پزشکی متعهد به کار برای انجام کامپوزیت انتخاب نمایید حتما از بهترین مواد و همچنین برندهای کامپوزیت ونیر استفاده می کند. در ضمن اگر از کامپوزیت استفاده می کنید تخصص پزشک برای پولیش دادن دندان ها و تبدیل آن به دندان های واقعی اهمیت زیادی در زیبایی بیمار دارد. اگر کامپوزیت به خوبی پولیش دهده نشود ظاهر دندان های جلویی مصنوعی به نظر می رسد و چندان مورد پسند عموم نخواهد بود.

هزینه کامپوزیت دندان

ماندگاری کامپوزیت دندان

کامپوزیت به عنوان ارزان قیمت ترین درمان زیبایی دندان نیاز به مراقبت بیشتری دارد. این درمان نسبت به قیمت پایین خود استحکام کمتری نسبت به درمان های دیگر دارد. فردی که کامپوزیت را برای خود انتخاب می کند در طول روز باید مسواک بزند، نخ دندان استفاده کند و از خوردن مواد غذایی سفت پرهیز نمایند. این مراقبت ها باعث خواهد شد که کامپوزیت دندان شما سال ها در دهان شما زیبا و براق به نظر برسد. اما در صورتی که موارد گفته شده را رعایت نمایید، پزشک ماهر و کلینیک معتبری برای انجام کامپوزیت انتخاب ننمایید ممکن است کامپوزیت به درستی روی دندان نصب نشود و بعد از مدتی عوارض کامپوزیت دندان احساس شود. در صورتی که از مواد اولیه استفاده شده از کیفیت خوبی برخوردار نباشد ممکن است سرعت تغییر رنگ و شکستن کامپوزیت افزایش یابد.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین از بهترین برندهای تولید کننده کامپوزیت ونیر استفاده می شود و همچنین مواد اولیه مورد استفاده برای کامپوزیت دندان همگی از بهترین های رروز دنیا هستند. برای پرداخت هزینه کامپوزیت به هیچ عنوان نگران نباشید چرا که در کلینیک تخصصی ایران زمین شرایطی ایجاد شده است که بیماران بتوانند با قیمت معقول هزینه کامپوزیت را پرداخت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید