هزینه کامپوزیت ونیر طبق تعرفه وزارت بهداشت و آموزش پزشکی

هزینه کامپوزیت ونیر طبق تعرفه وزارت بهداشت و آموزش پزشکی

بهتر است قبل از اینکه اقدام به بازسازی دندان های خود کنید، یک برآیند کلی از هزینه کامپوزیت ونیر برای درمان آنها به دست آورید. امروزه روش های بسیاری برای اصلاح طرح لبخند، بازسازی و ترمیم دندان ها و همچنین سفید کردن آنها وجود دارد. اما بهتر است قبل از هر کاری، درباره این روش ها تحقیق کنید تا بتوانید بهترین روش درمان دندان های خود را انتخاب کنید. تجارب بیماران قبلی، هزینه کلی هر درمان و مهم تر از همه تشخیص دندانپزشک متخصص از جمله عواملی هستند که در تصمیم گیری شما مؤثر خواهند بود. یکی از روش های کم هزینه برای رفع معایب ظاهری دندان ها استفاده از کامپوزیت دندان می باشد. در این مطلب قصد داریم به بیان توضیحاتی درباره هزینه روکش های کامپوزیتی بپردازیم.

هزینه کامپوزیت ونیر - کلینیک ایران زمین

هزینه کامپوزیت دندان گونه تعیین می شود؟

عوامل زیادی می توانند در تعیین هزینه کامپوزیت ونیر مؤثر باشند. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. شاید بتوان گفت مهمترین عامل تعیین کننده نتیجه نهایی کار، مهارت و تخصص دندانپزشک است. از تشخیص صحیح روش مناسب درمان دندان ها گرفته تا دندان نهایی که به شما تحویل می دهد کاملا تحت تأثیر توانایی پزشک می باشد. این امر، به خصوص در مورد کامپوزیت ونیر دندان که یک درمان زیبایی به شمار می رود و در واقع یک کار هنری و خلاقانه است بیشتر صدق می کند. به همین دلیل است که هزینه درمان توسط دندانپزشکان مختلف متفاوت است.
  2. کیفیت مواد اولیه هم خیلی مهم است. حتما قبول دارید که هر چه کیفیت مواد اولیه بهتر باشد هزینه نهایی بیشتر خواهد شد. این مطلب را در مورد هزینه کامپوزیت ونیر هم می توانیم بیان کنیم. اما توجه داشت باشید که به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید. چون ممکن است این امر همیشه و در هر مکانی صدق نکند.
  3. تعداد جلسات درمان نیز در تعیین هزینه مؤثر است. معمولا درمان به وسیله کامپوزیت دندان به صورت فوری و در یک جلسه انجام می شود. اما بسته به شرایط دندان های بیمار ممکن است دو یا سه جلسه نیز به طول انجامد. بنابراین هزینه کامپوزیت ونیر در نهایت و پس از اتمام دوره درمان به اطلاع بیمار خواهد رسید.
  4. یکی دیگر از عوامل مؤثر در تعیین هزینه کامپوزیت دندان، امکانات کلینیک است. واضح است که تجهیزات زیادی لازم است تا یک دندانپزشک بتواند یک کار با کیفیت به بیمار خود ارائه دهد. یک کلینیک خوب، تمامی امکانات لازم برای درمان های در نظر گرفته شده را دارد.
  5. تعداد دندان هایی که نیاز به کامپوزیت دندان دارند و همچنین ایرادی که قرار است برطرف شود نیز جزو مهمترین عوامل تعیین هزینه کامپوزیت ونیر است.
هزینه کامپوزیت ونیر - کلینیک ایران زمین

کامپوزیت دندان در چه مواقعی استفاده می شود؟

کامپوزیت دندان یک درمان فوری برای برطرف کردن ایراد ها و نقایص ظاهری دندان ها است. بسیاری از افراد به دلیل همین معایب ظاهری زیبایی لبخند خود را از دست داده اند. این امر موجب از بین رفتن اعتماد به نفس افراد نیز می شود. ایراد هایی چون تیره و کدر شدن دندان ها، شکستگی جزئی یا در اصطلاح لب پر شدن دندان ها، فاصله زیاد بین دو دندان، دندان های خرگوشی و… به راحتی و با کمترین هزینه به وسیله کامپوزیت دندان برطرف می شوند. امروزه حتی بسیاری از بازیگران مشهور جهان با استفاده از این روش کم هزینه و محافظه کارانه صاحب طرح لبخندی زیبا  شده اند. در این روش چون نیاز به تراش دادن دندان ها وجود ندارد، هیچ آسیبی به دندان شما وارد نمی شود.

کلام آخر

انتخاب یک کلینیک خوب برای درمان دندان ها مهم ترین گامی است که در جهت داشتن یک لبخند زیبا بر می دارید. ما به شما کلینیک تخصصی ایران زمین را معرفی می کنیم که سابقه ای درخشان در زمینه انواع خدمات دندانپزشکی دارد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان و همچنین دریافت لیست قیمت ها می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید