بهترین متخصص ایمپلنت دندان چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین متخصص ایمپلنت دندان چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که می دانید ایمپلنت دندان از دو بخش اصلی جراحی و پروتز تشکیل شده است و بهترین متخصص ایمپلنت دندانی یا ایمپلنتولوژیست کسی است که تجربه و تبحر کافی را در این دو بخش داشته باشد تا در صورتی که نیاز به جراحی باشد بتواند از عهده درمان برآید. علاوه بر موارد فوق باید دید فنی برای تجویز پروتز برای بیماران را نیز دارا باشد. برای پیدا کردن بهترین متخصص ایمپلنت دندان باید به ویژگی هایی که این متخصصان آشنایی داشته باشید که در ذیل به تعدادی از این موارد اشاره می شود.

فراگیری دانش مورد نیاز برای انجام ایمپلنت دندان

متخصص ایمپلنت دندان دندانپزشکی است که علاوه بر سپری نمودن دوره 6 ساله دندانپزشکی عمومی، دوره 3 – 4 ساله تخصصی را گذرانیده است که در این دوره دانشگاهی به تجربه و تبحر کافی دست یافته است و نیز دارای بورد تخصصی در این زمینه نیز باشد. پس در انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان این شرایط را در نظر داشته باشید.

بهترین متخصص ایمپلنت دندان

کسب تجربه کافی در زمینه ایمپلنت دندان

تجربه و سابقه کاری در حرفه دندانپزشکی بسیار مهم می باشد. هرچه سابقه کاری متخصص ایمپلنت دندان بیشتر باشد، مواجهه با موارد متعدد درمان و لزوم تصمیم گیری در شرایط مختلف و پیچیده باعث بالارفتن افزایش تجربه، مهارت و دانش دندانپزشک متخصص ایمپلنت دندان خواهد شد.

دقت و توجه به جزئیات

هرچه زمانی که متخصص ایمپلنت دندان برای بیمار زمان کافی اختصاص دهد و تمامی مراحل درمان، معایب و مزایای درمان های متعدد را برای بیمار شفاف و روشن نماید، می تواند تصمیم درست تری بگیرد.

انجام تمام اقدامات اولیه

تعدادی از متخصصین ایمپلنت دندان تنها به تعیین محل کاشت دندان و ارزیابی میزان موفقیت درمان بسنده می نمایند، در صورتی که بهتر است قبل از کاشت وضعیت عمومی بیمار، سلامت دهان و دندان و نیز وضعیت دندان های دیگر بررسی گردد و درصورت نیاز برخی معاینات و  آزمایش های زیر مورد نظر قرار گیرد:

  • تهیه رادیوگرافی ها و فتوگرافی های مناسب از بیمار
  • معاینه کلی سلامت لثه و استخوان های فک
  • عملکرد مفصل گیجگاهی فکی
  • مناسب بودن استخوان از نظر اندازه ، شکل ، تراکم و مناسب بودن بافت لثه در ناحیه کاشت ایمپلنت دندان
بهترین متخصص ایمپلنت دندان

آشنایی با تکنولوژی زور دنیا

آشنایی با تکنولوژی های مدرن و پیشرفته در حرفه دندانپزشکی، هم در تشخیص دقیق و سریع و هم در طول درمان بسیار موئر بوده و نتایح بهتری را در پی خواهد داشت. در انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان تحقیق کنید که از تکنولوژی که در ذیل اشاره می شود، استفاده می شود:

  • عکس پرتوی ایکس دیجیتالی

این تکنولوژی به جراح ایمپلنت دندان امکان می دهد تا سریعتر و مطمئن تر عمل نماید، چون در عرض 4 ثانیه تصاویر دیده می شود.

  • سیستم های simplant و Software Implant Logic CatScan

در صورت نیاز به تصاویر سه بعدی از استخوان فک، این تکنولوژی این امکان را برای جراح فراهم می نماید.با کمک این تکنولوژی می توان پیش از انجام جراحی واقعی، جراحی ایمپلنت را در کامپیوتر مشاهده نماید و برنامه ریزی درستی برای درمان در نظر گیرد.

روشی که در آن از پلاکت‌های خون خود بیمار برای بهتر شدن و تسریع فرایند التیام درمان ایمپلنت پس از جراحی  استفاده می شود.

  • فاکتورهای رشد

از فاکتورهای رشد برای تقویت و افزایش سرعت و کیفیت فرآیند التیام استفاده می‌شود.

استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت دندان

از آنجایی که استفاده از ایمپلنت دندان های ارزان و با کیفیت پایین می تواند برای دندانپزشکان بسیار سودمند باشد، حتما و قطعا مطمئن شوید که متخصص ایمپلنت دندان شما از چه برند ایمپلنتی استفاده می نماید و در این مورد تحقیقات کافی را داشته باشید.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین از بهترین متخصصان در زمینه ایمپلنت دندان استفاده می شود تا رضایت بیماران را به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید