بهترین مارک کامپوزیت دندان

بهترین مارک کامپوزیت دندان

افرادی که کاندید انجام کامپوزیت دندان هستند، یکی از معمول ترین سوالاتی که دارند این است که بهترین مارک کامپوزیت دندان چیست؟ ویژگی هایی مانند سایه رنگ، مرغوبیت، استحکام و کیفیت رزین کامپوزیت مواردی است که دندانپزشکان در انتخاب کامپوزیت دندان مد نظر قرار می دهند. رزین های کامپوزیتی که بعد از فرم دهی و سفت شدن از لحاظ زیبایی ظاهری، طبیعی تر به نظر برسند و دوام بالاتری داشته باشند جزو کامپوزیت های مرغوب محسوب می شوند. یکی دیگر از مواردی که بسیار حائز اهمیت است، انتخاب دندانپزشک می باشد. انتخاب رنگ و سایه، پوشاندن کامل دندان، هم ارتفاع کردن دندان ها با هم و … مواردی است که دندانپزشک باید به آن ها مسلط باشد.

مزایای انتخاب رزین کامپوزیت مرغوب

در انتخاب بهترین مارک کامپوزیت دندان، انتخاب رزین کامپوزیت های مناسب و مرغوب نقش مهمی دارد. انتخاب رزین کامپوزیت مرغوب مزایای زیادی دارد که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

فرم دهی سریع:

هرچه رزین کامپوزیت بعد از برخورد اشعه لیزر سریع تر سفت شود و فرم بگیرد، نشانه مرغوبیت آن می باشد.

زیبایی ظاهری:

هرچه رزین های کامپوزیت سریع تر فرم بگیرند در زیبایی ظاهری دندان تاثیر بهتری دارند و بیشتر شبیه دندان های طبیعی می شوند.

انعطاف پذیری:

یکی از مهمترین مواردی که مدنظر دندانپزشک قرار می گیرد انعطاف پذیری رزین کامپوزیت است. هر چه منعطف تر باشد، دندانپزشک قادر خواهد بود ان را به هر شکلی که می خواهد در آورده و فرم دهد.

بهترین مارک کامپوزیت دندان - کلینیک ایران زمین

سازگاری با محیط دهان:

کامپوزیت مرغوب براحتی با بافت های لثه و محیط دهان بیمار سازگار می شود. به همین دلیل بیمار احساس ناخوشایندی از وجود جسم خارجی در دهان خود ندارد.

راحتی ترمیم:

زمانی که کامپوزیت دندان ترک برداشت یا شکست، نیازی به تعویض ندارد. دندانپزشک به راحتی می تواند آن را ترمیم نماید.

استحکام بالا:

هر چه کامپوزیت دندان مرغوب تر باشد، استحکام بیشتر و طول عمر بالاتری خواهد داشت.

انواع مارک کامپوزیت دندان

تنوع زیاد در تولید کامپوزیت دندان بر پایه مواد مختلف، انتخاب را برای بهترین مارک کامپوزیت دندان سخت تر کرده است. در این قسمت انواع مارک ها را بررسی می کنیم و مزایای هر کدام را بیان می کنیم:

برند Bisco

در این شرکت از سیلیکات کلسیم برای ساخت کامپوزیت استفاده می شود. این ماده قابلیت فرم دهی بالایی دارد و استحکام آن نسبت به سایر کامپوزیت ها بالاتر است.

برند Coltene

کامپوزیت هایی که در این شرکت تولید می شود بر اساس خصوصیات نانوهیبریدی بوده که بسیار شبیه مینای دندان می باشد. مهمترین مزیت آن، قیمت مناسب آن است.

برند DMG

مهمترین مزیت این مارک، مقاومت ان در برابر سایش و ضربه می باشد.

برند DMP Dental

یکی از با کیفیت ترین و مقاوم ترین کامپوزیت های ساخته شده، از آن این شرکت می باشد. این کامپوزیت ها کاملا طبیعی به نظر می رسند و در برابر تغییر رنگ و زرد شدن مقاوم هستند.

بهترین مارک کامپوزیت دندان - کلینیک ایران زمین

برند Ivoclar Vivaden

این شرکت نیز از مواد نانوهیبرید برای ساخت کامپوزیت استفاده  می کند. مزیت این کامپوزیت های این است که  به راحتی سفت شده و بیمار بلافاصله بعد از اولین جلسه درمانی ، به راحتی می تواند غذاها را جویده و مشکلی پیش نیاید.       

برند Kerr

مزیت این مارک نسبت به سایر انواع کامپوزیت دندان این است که کیفیت مرغوبی داشته و در برابر سایش مقاوم است. به سرعت سفت می شود و طول عمر بالایی دارد. این مارک جزو مشهورترین مارک های به روز دنیا است.

برند Tokuyama Dental America

این کامپوزیت ها محصول کشور ژاپن می باشد. به راحتی روی دندان فرم گرفته و از نظر قیمت بسیار مقرون به صرفه  می باشد.

برند SDI

‏ از ویژگی های منحصر به فرد محصولات این شرکت می توان به انطباق سایه رنگ با دندان طبیعی، شفافیت بالا و استحکام خوب آن  در برابر سایش اشاره کرد.

کلام آخر

در پایان باید تأکید کرد در صورتی که شما از بهترین مارک کامپوزیت دندان استفاده کنید ولی دندانپزشک با دقت و حوصله آن را به درستی بر روی دندان های شما نصب نکند، نتیجه کار موفقیت آمیز نخواهد بود. بنابراین توصیه می شود علاوه بر مارک کامپوزیت به انتخاب دندانپزشک خود دقت کافی را داشته باشید. در ضورت نیاز به مشاوره رایگان در باره بهترین برندهای کامپوزیت اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید