بهترین مارک کامپوزیت ونیر چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین مارک کامپوزیت ونیر چه ویژگی هایی دارد؟

کاملا آشکار است که انتخاب بهترین مارک کامپوزیت ونیر باعث خواهد شد که کامپوزیت دندان شما از طول عمر بیشتری برخوردار باشد. همچنین از نظر زیبایی نیز شباهت بیشتری به دندان های طبیعی داشته باشد. امروزه انواع مختلفی از کامپوزیت ونیر دندان در بازار موجود است. این امر موجب شده است که دندانپزشک گزینه های متفاوتی را در اختیار داشته و با در نظر گرفتن شرایط بیمار و نوع درمان، بتواند بهترین و مناسب ترین انتخاب را انجام دهد.

خصوصیات کامپوزیت ونیر ایده آل

 از جمله خصوصیاتی که می توان برای کامپوزیت ونیر با کیفیت برشمرد موارد زیر می باشند:

انعطاف پذیری بالا

بهترین مارک کامپوزیت ونیر ، کامپوزیتی است که از انعطاف پذیری بالا و مساعدی برخوردار باشد. این ویژگی بسیار حائز اهمیت برای دندانپزشکان است. شکل دهی خوب و آسان کامپوزیت ونیر بر روی دندان به میزان زیادی بستگی به انعطاف پذیری آن دارد.

بهترین مارک کامپوزیت ونیر - کلینیک ایران زمین

استحکام و طول عمر بالا

یکی دیگر از ملاک های انتخاب کامپوزیت ونیر ایده آل، میزان استحکام و کیفیت آن است. دندانپزشکان ماهر با توجه به تجربه و شناختی که از ساختار مواد کامپوزیتی دارند می توانند بهترین مارک کامپوزیت دندان را از میان مارک های مختلف شناسایی و انتخاب نمایند.

سازگاری با بدن انسان

درمان های مربوط به دهان و دندان بسیار حساس بوده و نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارند. استفاده از مواد نامرغوب در این زمینه ممکن است تبعات بدی را به دنبال داشته باشد. از جمله این عوارض می توان به حساسیت، عفونت و… اشاره کرد. اگر برای درمان دندان های خود به یک دندانپزشک ماهر مراجعه کنید، پزشک، با در نظر گرفتن تمامی شرایط شما بهترین کامپوزیت دندان را انتخاب خواهد کرد.

زیبایی

علاوه بر سلامتی دندان ها زیبایی آن ها نیز بسیار مهم است. از این رو بهترین مارک کامپوزیت ونیر نیز به گونه ای ساخته می شود که پس از اتمام کار، زیبا و کاملا شبیه دندان طبیعی باشد.

فرم دهی آسان

کامپوزیت ونیر دارای انواع مختلفی است که از لحاظ ساختار های شیمیایی، اندازه ذرات  و ویژگی هایی از این قبیل، با یکدیگر متفاوتند. این تفاوت ها، قابلیت فرم دهی آنها را تحت شعاع قرار می دهد.

قابلیت ترمیم مجدد

از ویژگی های مهم کامپوزیت ونیر، قابل ترمیم بودن آن می باشد. بنابراین در صورت ترک برداشتن کامپوزیت دندان نیازی به برداشتن و تعویض کامل آن نیست. این موضوع توسط دندانپزشک تشخیص داده می شود و طبیعتا کیفیت کامپوزیت ونیر استفاده شده در قابل ترمیم بودن آن بی تأثیر نیست.

بهترین مارک کامپوزیت ونیر - کلینیک ایران زمین

آیا تنها انتخاب بهترین مارک کامپوزیت ونیر تضمین کننده نتیجه ایده آل است؟

یک نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که انتخاب بهترین مواد اولیه به تنهایی نمی تواند نتیجه ای ایده آل در پی داشته باشد. تخصص، مهارت و توانایی دندانپزشک نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این امر، به ویژه در مورد ترمیم دندان ها با استفاده از کامپوزیت ونیر صدق می کند. کامپوزیت دندان از نوع درمان های زیبایی محسوب می شود و از این رو مهارت و هنرنمایی دندانپزشک در استفاده از این مواد رزینی حرف اول را می زند. گاه ممکن است بهترین مارک کامپوزیت ونیر مورد استفاده قرار گیرد اما به دلیل تجربه کم دندانپزشک، در نهایت دندان های ترمیم شده از زیبایی ایده آل برخوردار نبوده و کاملا مصنوعی به نظر برسند. بنابراین انتخاب دندانپزشک خوب، اولین و مهترین گام در جهت درمان دندان هاست.

شایان ذکر است که با مراجعه به دندانپزشک متخصص دیگر دغدغه انتخاب مواد با کیفیت را نیز نخواهید داشت. چون یک دندانپزشک خوب، ابتدا سلامت دندان ها و سپس زیبایی آنها را مورد توجه قرار می دهد.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین از بهترین مواد اولیه جهت درمان دندان ها استفاده می شود. این کلینیک دندانپزشکی مفتخر است که با به کارگیری متخصصان ماهر و مجرب بهترین خدمات را به مراجعین گرامی ارائه نماید. بنابراین شما می توانید با اطمینان خاطر از خدمات آن بهره بگیرید. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه روش های زیباسازی دندان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید