کامپوزیت دندان بدون تراش چگونه انجام می شود؟

کامپوزیت دندان بدون تراش چگونه انجام می شود؟

کامپوزیت دندان بدون تراش از محبوب ترین و جدید ترین متد های زیباسازی است. با استفاده از ونیر بدون تراش می توان به سرعت دندان ها را زیباتر و سفیدتر کرد. اگر موضوع کامپوزیت دندان بدون تراش شما را نسبت به مزایا روکش بدون تراش و یا عوارض آن کنجکاو کرده است با ما همراه باشید. ونیر ها، لایه های بسیار نازک و ظریف روکش لومینر هستند که رو سطح دندان قرار می گیرند. همانطور از نامش مشخص است، ونیر بدون تراش نیازی به ترمیم، تراش و اصلاح دندان برای ونیر ندارد.

کارگذاری کامپوزیت دندان بدون تراش

روند کارگذاری ونیر بدون تراش بسیاری آسان و سریع می باشد و حتی می توان آن را تنها در یک جلسه انجام داد. برای کارگذاری ونیر لازم است ابتدا پزشک سطح دندان را از هر گونه آلودگی کند  و بعد روکش را به سرعت روی سطح دندان بچسباند. در روش های قدیمی برای کاهش حساسیت دندان نیاز بود که به مدت یک هفته روکش های موقتی بر رو دندان ها گذاشته شود و سپس روکش های اصلی کارگذاری شود، اما الان با ونیر های جدید نیازی به دوره درمان موقتی نداریم.

مزایا کامپوزیت بدون تراش

حالا که پی بردیم ونیر بدون تراش چیست، بهتر است در ادامه به مزایای لومینر در روش  کامپوزیت دندان بدون تراش نسبت به روکش های قدیمی بپردازیم:

کامپوزیت دندان بدون تراش

کامپوزیت بدون تراش و محافظت از دندان ها

مهم ترین مزیت استفاده از ونیر بدون تراش عدم نیاز به آماده سازی دندان برای نصب آن است. این دسته از روکش ها که نیازی به تراشیدن دندان ندارند، و آنها را به بی ضرر ترین گزینه های موجود در بازار تبدیل کرده.

از بین بردن ترس از دندان پزشکی

در ادامه مورد قبل و حفاظت از دندان ها در روکش کامپوزیت بدون تراش، تراشیده نشدن دندان ها باعث می شود کسانی که از روند دندان پزشکی می ترسند، بدون هیچ نگرانی کامپوزیت بدون تراش را انجام بدهند. کافی است یک فیلم کامپوزیت بدون تراش را ببینید تا متوجه شوید.

لایه محافظتی بسیار قوی

این متد درمانی بدلیل نازک بدون دندان به طور کامل روی سطح دندان می چسبد و یک لایه محافظتی قوی ایجاد می کند. روکش های سنتی برخلاف روکش های بدون تراش، ممکن است حفره ها و برآمدگی هایی در سطح دندان ایجاد کند تا چسبیدن روکش ها به خوبی انجام نگیرد. این مسئله آسیب پذیری دندان ها را افزایش خواهد داد.

کامپوزیت دندان بدون تراش

عدم تراش دندان و کمترین حساسیت

قرار دادن این روکش های بدون تراش با کمترین دستکاری همراه است به همین دلیل دندان ها کمترین حساسیت ممکن را پس از قرار دادن روکش از خود نشان می دهند. این در حالیست که بروز حساسیت یعد از نصب روکش های سنتی بسیار شایع است.

عوارض کامپوزیت بدون تراش

امروزه بازار روکش بدون تراش، لمینت بدون تراش یا بریج بدون تراش و …. بسیار داغ است. این امکان وجود دارد که با توجه به شرایط و موقعیت دندان های شما بتوان کار را با کمترین میزان تراش یا بدون تراش انجام داد. اما اگر کامپوزیت بدون تراش باشد، باند قوی بین ونیر و دندان رخ نخواهد داد و بعد از مدتی دوباره به ترمیم و یا تعویض نیاز خواهید داشت. بنابر این در مواردی که حداقل تراش برای ونیر لازم است، سطح باید در حد 0.1 میلی متر تراشیده شود تا پزشک چسب را بر روی دندان قرار دهد. توجه داشته باشد برای تراش دندان یکسانی برای افراد وجود ندارد و برای هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین ونیر بدون تراش نیز ارائه می شود. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید