کاندید مناسب برای لمینت دندان چه فردی است؟

کاندید مناسب برای لمینت دندان چه فردی است؟

در صورتی که به دنبال تغییر رنگ، اندازه، شکل و اصلاح ظاهر دندان های خود به صورت دائمی هستید، لمینت دندان می تواند بهترین گزینه باشد. ولی باید توجه داشت که نصب لمینت دندان برای همه افراد مناسب نمی باشد. این سوال پیش می آید که کاندید مناسب برای لمینت دندان چه کسانی هستند؟ در این مقاله این موضوع را بررسی خواهیم کرد و فاکتورهایی که نیاز است فرد داشته باشد تا لمینت دندان را بتواند نصب نماید خواهیم گفت. پس توصیه می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چه افرادی مجاز به نصب لمینت دندان می باشند

در این قسمت مشکلاتی را که به وسیله نصب لمینت دندان مرتفع می گردد را بیان می نماییم البته قبل از هرچیز باید گفت که این روش برای اصلاح مشکلات جزئی می باشد و مشکلات کلی تر را باید از سایر روش ها برطرف نمود:

تغییر رنگ در یک یا چند دندان

تغییر رنگ دندان ممکن است بر اثر عواملی مانند پرکردگی های عمیق، اجتماع پلاک روی مینای دندان و … ایجاد شده باشد. استفاده از لمینت دندان می تواند انتخاب مناسبی برای پوشش این سطوح و سفید کردن دائمی آن حداقل به مدت 10 سال باشد.

تراز نبودن دندان ها

در برخی افراد دندان ها به علت نحوه قرار گرفتن ناصحیح ریشه در فک و یا نبودن جای خالی برای رشد دندان از ابتدا به صورت انحنا دار رشد می کنند و به اصطلاح دندان کج در می آید. اصلاح شکل ظاهری و ایجاد سطح صاف می تواند از جمله کاربردهای لمینت دندان بخصوص برای دندان های جلویی باشد.

آسیب دیدگی و شکستن یک یا چند عدد از دندان ها

ممکن است سوانح و تصادفات باعث ایجاد ترک یا شکستگی در دندان ها گردد. همچنین فعالیت های ورزشی مانند جودو ، بوکس و … می تواند باعث وارد امدن آسیب به دندان ها گردد. نصب لمینت برای این افراد توصیه می شود.

کاندید مناسب برای لمینت دندان - کلینیک ایران زمین

وجود فاصله بین دندان ها

وجود فاصله بین دندان ها بخصوص قسمت جلو، برای برخی افراد ناخوشایند می باشد. به کمک لمینت دندان این مشکل جزئی پوشش داده شده و حالت یکنواخت و صافی به دندان ها خواهد داد.

لب پر شدن دندان ها

داشتن یک یا چند دندان لب پر شده یا دندان هایی که قسمتی از ان ها افتاده است، فرد را کاندید مناسب برای لمینت دندان می کند. به غیر از ظاهر ناخوشایند دندان ها،  این افراد معمولا در گاز زدن مواد غذایی، … نیز دچار مشکل می شوند.

وجود ساییدگی دندان

معمولا ساییدگی دندان بر اثر دندان قروچه یا فشار دادن مداوم دندان ها به هم بخصوص در زمان خواب پیش می آید. دندان قروچه یکی از عوامل مخرب برای جراحی ها و عمل های زیبایی حوزه دهان و دندان می باشد. این افراد می توانند در زمان خواب از گارد نایت استفاده نموده و این مشکل را حل نمایند. البته این درمان موقتی است و بهتر است به کمک پزشک سایر روش های درمانی را امتحان نمایند.

کاندید مناسب برای لمینت دندان - کلینیک ایران زمین

مصرف دخانیات

کسانی که دخانیات بخصوص سیگار مصرف نمی کنند ، می توانند کاندید مناسب برای لمینت دندان به شمار آیند. زیرا سیگار و سایر مواد دخانی باعث زرد شدن و تیرگی لمینت دندان می شود.

عدم محدودیت سنی

لمینت دندان هیچ محدودیت سنی برای افراد ندارد. ولی معمولا برای افراد بالاتر از 30 سال توصیه می گردد. در سنین پایین تر استفاده از براکت ها بیشتر مورد نظر قرار می گیرد. هرچند براکت نیاز به صرف هزینه بیشتر و مدت زمان طولانی تری نسبت به لمینت دارد.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین قبل از هر کاری ابتدا شرایط بیمار بررسی شده و سپس بهترین روش زیبا سازی دندان به او پیشنهاد می شود. در صورتی که کاندید مناسبی برای لمینت نبودید کامپوزیت، کامپوزیت ونیر و یا روکش دندان به شما پیشنهاد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید