ونیر دندان فاصله دار به چه معنا است؟

ونیر دندان فاصله دار به چه معنا است؟

با استفاده از روش ونیر دندان فاصله دار می توانید فاصله زیاد و شکاف بین دندان های خود را رفع کنید. فاصله بین دندان ها در نتیجه عوامل مختلف از قبیل رابطه بین اندازه فک و اندازه دندان، از دست دادن مادرزادی دندان های شیری در کودکی، افتادن زودتر از موعد دندان های شیری ایجاد می شود. ونیر دندان فاصله دار باعث ترمیم فاصله بین دندان ها می شود که می تواند بهبود شرایط ظاهری و لبخندی زیبا، بهبود وضعیت قرار گرفتن دندان ها بر روی هم برای فرد به همراه داشته باشد.

عوامل موثر درایجاد فاصله بین دندان ها

فاصله بین دندان ها نتیجه شرایط و عوامل طبیعی یا رفتاری برای افراد ایجاد می شود. رایج ترین دلایل نیاز به ونیر دندان فاصله دار بین دندان ها به شرح ذیل هستند.

فاصله بین دندان کودکان

فاصله بین دندان های کودکان به خاطر رشد فک و ثابت ماندن اندازه دندان ها ممکن است به دلیل افتادن دندان های شیری کودکان شکاف بین دندان ها ایجاد شود.

فاصله بین دندان در بزرگسالان

فاصله بین دندان ها در افراد بزرگسال در اصطلاح دیاستم نام دارد و این مشکل اغلب میان دو دندان جلویی می باشد که با استفاده از روش ونیر دندان فاصله دار این مشکل حل می شود.

ونیر دندان فاصله دار

مشکلات لثه

بیماری های لثه باعث می شوند که استخوان نگه دارنده دندان ها از بین برود و موجب شکاف بین دندان ها می شوند.

فشار زبان به دندان پیشین

فاصله بین دندان ها در نتیجه فشار دادن زبان به دندان های پیشین در هنگام بلع غذا ایجاد شده و یا استفاده از نگین دندان می باشد، که در حقیقت این شرایط باعث می ‌شود دندان ها به سمت جلو فشار داده شوند و فاصله محدود بین دندان ها با تدریج بزرگ تر شود. با مراجعه به دندان پزشک و انجام ونیر دندان فاصله دار می توان فاصله را از بین ببرید و لبخندی زیبا داشته باشید.

بزرگ بودن لگام لب یا زائده فرنوم

لگام آرواره‌ای لب یا فرنوم ، یک قطعه بافت باریک و صفحه‌ای شکل است که از زیر قسمت میانی لب بالا تا لثه امتداد پیدا می‌کند و درست به بالای دو دندان جلو و بالا متصل می‌شود. وجود بزرگی لگام لب می تواند فاصله زیادی بین دو دندان جلویی در فک بالا ایجاد کند.

لگام زبانی یا زائده فرنوم پایین

این لگام هم بافت صفحه‌ای درازی است که از کام پایینی دهان به زیر زبان متصل می‌شود. این بافت نیز با رشد غیر طبیعی باعث فاصله افتادن بین دندان‌های جلو در فک پایینی می‌شود.

ونیر دندان فاصله دار

ونیر دندان فاصله دار چگونه انجام می شود؟

دندان پزشک بعد از بررسی علل فاصله افتادن بین دندان و رفع بیماری های و مشکلات احتمالی، دندان ها را برای  انجام ونیر آماده می نماید. این کار با تمیز کردن و تراشیدن مختصر روی تاج دندان شروع می شود. بعد از میکروب زدایی از دندان نوبت به نصب ونیر روی دندان می رسد. ونیر آماده از لحاظ اندازه و رنگ بررسی شده و بهترین گزینه روی دندان نصب می شود. بعد از نصب نوبت به اشعه مادون قرمز برای استحکام چسب خواهد رسید.

مزایای نصب ونیر روی دندان فاصله دار

از مهمترین مزایای نصب ونیر روی دندان فاصله دار پوشاندن عیوب ظاهری دندان است که اعتماد به نفس شما را افزایش داده و زیبایی شما را تضمین می کند. از دیگر مزایای آن جلوگیری از سایش بیش از اندازه دندان ها می باشد. با این کار پزشک از ساییده شدن بیشتر دندان پیشگیری کرده و تاج دندان شما را حفظ می نماید.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین با بهترین تکنسین ها تلاش داریم ونیر دندان شما را نصب نماییم. ونیر از بهترین برندها انتخاب می شود تا ماندگاری و زیبایی دائمی داشته باشد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان در این زمینه می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید