کامپوزیت دندان خرگوشی چگونه انجام می شود؟

کامپوزیت دندان خرگوشی چگونه انجام می شود؟

کامپوزیت دندان خرگوشی یکی دیگر از درمان های زیبایی در دندانپزشکی محسوب می شود. دندان خرگوشی به حالتی از دندان ها اطلاق می شود که دندان های فک بالا و فک پایین با همدیگر همسو نباشند. معمولا دندان های فوقانی متمایل به سمت جلو رشد کرده اند. همچنین در موارد شدیدتر دندان های فک بالا بلندتر از حد معمول بوده و قسمتی از آنها بر روی دندان های تحتانی قرار می گیرند. این حالت از نظر دندانپزشکی یک ایراد زیبایی محسوب می شود. روش های فراوانی جهت اصلاح دندان خرگوشی وجود دارند. تشخیص بهترین روش درمانی باید توسط دندانپزشک متخصص و پس از بررسی شرایط فک و دندان های بیمار انتخاب شود. استفاده از روکش های کامپوزیتی سریع ترین و کم هزینه ترین روش اصلاح دندان های خرگوشی می باشد. در ادامه به ارائه توضیحات بیشتر درباره این شیوه درمانی می پردازیم.

کامپوزیت دندان خرگوشی - کلینیک ایران زمین

داشتن دندان خرگوشی خوب است یا بد؟

 تصمیم گیری در مورد اصلاح دندان خرگوشی کاملا بر عهده خود بیمار است. برخی از افراد بر این باورند که دندان خرگوشی باعث می شود چهره شخص جذاب تر و جوان تر به نظر برسد. این افراد تمایلی به ترمیم دندان های خرگوشی خود ندارند. اما در اکثر موارد بیرون زدگی دندان ها به حدی است که زیبایی لبخند و چهره فرد را تحت تأثیر قرار داده و اعتماد به نفس او را از بین می برد. در این حالت علاوه بر زیبایی دندان ها، سلامت آنها نیز به خطر می افتد و ممکن است مشکلات بهداشتی پیش آیند. بنابراین بهترین تصمیم، اصلاح دندان ها بوده و کامپوزیت دندان خرگوشی بهترین و آسان ترین گزینه پیش رو می باشد.

اهمیت اصلاح دندان های خرگوشی

همانطور که گفتیم، در اکثر موارد، دندان خرگوشی علاوه بر زیبایی فرد، سلامت دندان های او را نیز به خطر می اندازد. دندان های بلند و بیرون زده بیش از دندان های دیگر در معرض آسیب هایی چون ساییدگی، شکستگی و آسیب هایی از این قبیل قرار دارند. از این رو توصیه می شود این حالت دندان ها اصلاح شود. نادیده گرفتن این مسئله ممکن است تبعاتی را به دنبال داشته باشد. برخی از عوارضی که ممکن است در صورت عدم اصلاح دندان خرگوشی پیش آیند عبارتند از:

  • بروز اختلالات جویدن
  • تأثیرات ظاهری و زیبایی فرد
  • بروز اختلالات تکلم و گفتاری
  • وارد شدن فشار بیش از حد به دندان های دیگر و آسیب رسیدن به آنها
  • مشکلات بهداشتی و دشوارتر بودن مراقبت از دندان ها
کامپوزیت دندان خرگوشی - کلینیک ایران زمین

مزایای کامپوزیت دندان خرگوشی

روش های فراوانی برای اصلاح دندان خرگوشی وجود دارد. ونیر لمینت، ارتودنسی دندان ها، تراش دادن دندان ها و کامپوزیت دندان خرگوشی از جمله این روش ها می باشند. دندان خرگوشی یک بیماری محسوب نمی شود بلکه فقط یک ایراد زیبایی می باشد. از این رو بهترین روش برطرف کردن آن استفاده از کامپوزیت دندان است که یک روش درمان زیبایی به شمار می رود. از جمله مزایایی که این روش نسبت به سایر روش ها دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در صورت استفاده از کامپوزیت دندان دیگر نیازی به تراش دادن دندان ها وجود ندارد. در نتیجه آسیبی به دندان وارد نمی شود و سلامتی آنها به خطر نمی افتد.
  • سریع ترین روش در میان روش های مختلف اصلاح دندان خرگوشی است.
  • کامپوزیت دندان قابل ترمیم است.
  • کاملا همرنگ دندان طبیعی است و در نهایت، دندان های  شما جلوه ای کاملا طبیعی خواهند داشت.
  • از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه تر از سایر روش ها می باشد.

کلام آخر

کلینیک تخصصی ایران زمین یک کلینیک معتبر است که می توانید برای درمان تمام بیماری های مربوط به دهان و دندان به آن مراجعه کنید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان در زمینه روش های زیباسازی دندان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید