آیا ایمپلنت برای همه مفید است و برای چه افرادی انجام ایمپلنت دندان ممنوع است؟

آیا ایمپلنت برای همه مفید است و برای چه افرادی انجام ایمپلنت دندان ممنوع است؟

ایمپلنت دندان به عنوان یکی از بهترین درمان دندان های کشیده شده مزایای زیادی دارد و افراد زیادی بدون نگرانی می توانند از ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان های خود استفاده کنند؛ اما هستند افرادی که برای آنها انجام ایمپلنت دندان ممنوع است. البته لازم به ذکر است که این افراد به دلیل مبتلا بودن به بیماری های خاص امکان استفاده از ایمپلنت را ندارند. شاید قبل از انجام ایمپلنت این سوال را داشته باشید که برای چه افرادی انجام ایمپلنت دندان ممنوع است؟ ما را تا انتها همراهی کنید و در صورت داشتن بیماری های ذکر شده قبل از انجام ایمپلنت با پزشک مشاوره نمایید.

از مهمترین موارد ممنوعیت ایمپلنت می توان موارد زیرا را نام برد:

افرادی که دچار بیماری دیابت هستند

مبتلایان به دیابت نوع اول و دوم دچار هستند به راحتی می توانند ایمپلنت دندانی خود را انجام دهند؛ زیرا این افراد برای کنترل دیابت خود دارو مصرف می نمایند. در این میان برای افرادی که از برای دیابت دارو مصرف نمی کنند ممکن است انجام ایمپلنت دندان ممنوع باشد. در صورتی که در دوران نقاهت قند خون کنترل نشود امکان بروز عفونت بسیار زیاد است.

خانم های باردار

خانم های باردار به خودی خود می توانند ایمپلنت انجام دهند اما همانطور که می دانید گرفتن عکس رادیولوژی برای خانم های باردار ممنوع است و در زمان انجام ایمپلنت نیاز است که بیمار چندین مرحله عکسبرداری داشته باشد. در ضمن در صورت بروز مشکل شاید بیمار مجبور به استفاده از داروهایی باشد که استفاده از آنها برای خانم باردار مضر باشد. پی در صورتی که دوران بارداری را می گذرانید بهتر است تا انتهای این دوره صبر نمایید.

افرادی که قبلا سکته قلبی داشته باشد.

از آنجایی که ایمپلنت برای بیمار استرس زا است به افرادی که در شش ماه گذشته سکته قلبی و یا عمل قلب باز را تجربه کرده اند پیشنهاد می شود تا درمان قطعی و بازگشتشان به زندگی معمولی ایمپلنت را به تعویق بیاندازند. در صورت عجله می توانید با پزشک قلب و عروق نیز مشورت نمایید تا درصورت صلاحدید وی این کار انجام گیرد.

داشتن ضربان قلبی نامنظم

بیماری های قلبی در صورت بروز استرس ممکن است تشدید می شوند و به همین دلیل افرادی که دچار ضربان قلب نامنظم هستند بهتر است تا درمان قطعی خود منتظر باشند.

انجام ایمپلنت دندان ممنوع

افرادی که تحت درمان شیمی درمانی قرار دارند

برای بیمارانی که کمتراز سه ماه از شیمی درمانی و 6 ماه از پرتودرمانی آنها نگذشته است انجام ایمپلنت دندان ممنوع است. زیرا قدرت بدنی این افراد به شدت کاهش یافته و در صورت بروز عفونت شاید بدن آنها نتواند در مقابل آن مقاومت نشان دهدو

افرادی که تحت درمان رادیوتراپی هستند

رادیوتراپی فک و صورت اثرات سمی روی بافت های دهانی دارد و درصورت انجام ایمپلنت در طول درمان رادیوتراپی ممکن است در درمان ایمپلنت تاخیر بیافتد.

بیماران سیستم ایمنی بدن

مبتلایان به بیماری هایی همچون لوسمی، ایدرز و MS نمی توانند از ایمپلنت استفاده کنند. در این بیماران سیستم ایمنی بدن به بافت های خود حمله می کنید و همین باعث می شود که درمان ایمپلنت نتواند برای این افراد کار ساز باشد. به صورت کلی برای افرادی که به بیماری های سیستم ایمنی دچار هستند انجام ایمپلنت دندان ممنوع است.

افرادی که از بیس فسفونات به مدت طولانی استفاده می کنند

داروهای حاوی بیس فسوفنات برای بیمارانی که دچار سرطان استخوان، پرستات، روده و سینه هستند تجویز می شود. از این دارو برای جلوگیری از بروز پوکی استخوان نیز استفاده می شود. به دلیل اینکه افرادی که این دارو را مصرف می کنند بدنشان قادر نیست در اطراف پایه کاشته شده برای ایمپلنت استخوان ایجاد کند انجام ایمپلنت دندان ممنوع است.

کلام آخر

کلینیک تخصصی ایران زمین با دادن مشاوره رایگان این امکان را برای شما فراهم می آورند که بدانید می توانند ایپپلنت انجام دهید و یا انجام ایمپلنت برای شما ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید