مشکلات کامپوزیت ونیر دندان از محبوبیت آن نمی کاهد

مشکلات کامپوزیت ونیر دندان از محبوبیت آن نمی کاهد

اگر می خواهید دندان های خود را زیبا کنید کامپوزیت ونیر ارزان ترین و سریع ترین راه است؛ اما مشکلات کامپوزیت ونیر نیز نسبت به کم هزینه بودن آن باعث شده که بعضی بیماران برای انجام ونیر دچار تردید شوند، اما نگران نباشید مشکلات را می توانید با رعایت بهداشت به طور کامل حل کنید.

دوام و طول عمر کامپوزیت دندان

از مهم ترین مشکلات کامپوزیت ونیر طول عمر کوتاه آن ها نسبت به لمینت است. مواد کامپوزیت ونیر استحکام خوبی دارد اما دوام آن ها به اندازه مینای دندان نمی باشد. بعد از نصب کامپوزیت ونیر مراقب دندان هایتان باشید زیرا خوردن و گاز زدن غذاهای سفت و سخت موجب شکستگی و ترک خوردن ونیر دندان می شوند و در نتیجه از طول عمر کامپوزیت ونیر نیز کم می شود.

مشکلات کامپوزیت ونیر دندان

زرد شدن کامپوزیت دندان

از دیگر مشکلات کامپوزیت ونیر این است که رنگ پذیر هستند. اگر به طور مکرر در طول شبانه روز نوشیدنی های رنگی مانند قهوه، چای، آب انگور مصرف می کنید، کامپوزیت ونیر دندان شما رنگ خود را از دست می دهد و رنگش زرد می شود. بنابراین بعد از استفاده از خوراکی ها و نوشیدنی های رنگی دهان خود را با دهان شویه و یا آب نمک شستشو دهید و با خمیردندان سفید کننده مسواک بزنید تا از احتمال زرد شدن ونیر ها جلوگیری کنید.

استحکام کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر دندان کم هزینه است و به همان اندازه نیز نسبت به لمینت سرامیکی استحکام کمتری دارد. سریع تر آسیب می بیند و با خوردن خوراکی های سفت و سخت می شکند و ترک می‌ خورد، یکی از مشکلات کامپوزیت ونیر می باشد.

عدم درمان بیماری های دهان و دندان با کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر یک روش برای زیبایی است و روشی برای درمان نیست. بنابراین اگر دندان شما پوسیده باشد یا التهاب لثه دارید کامپوزیت ونیر گزینه مناسبی برای درمان نمی باشد، فقط می تواند ظاهر دندان های شما را تغییر دهد. پس قبل از انجام کامپوزیت ونیر ابتدا باید پوسیدگی دندان و التهاب لثه خود را درمان کنید.

دندان قروچه برای کامپوزیت مضر است

اگر شما عادت به دندان قروچه کردن دارید کاندید مناسبی برای انجام کامپوزیت ونیر نیستید. زیرا بعد از نصب ونیر ها بر روی دندان اگر دندان قروچه را هم چنان تکرار کنید بعد از گذشت چند سال ونیر ها ترک می خورند و آسیب می‌ بینند که از مشکلات کامپوزیت ونیر به شمار می رود.

مشکلات کامپوزیت ونیر دندان

عفونت لثه یا پوسیدگی دندان بعد از نصب کامپوزیت ونیر

دندان پزشک قبل از انجام نصب کامپوزیت ونیر ابتدا تمام دندان ها و لثه شما را معاینه می کند. زیرا اگر عفونت یا جرم وجود داشته باشد باید کاملا بازسازی شود. اما امکان دارد بعد از نصب کامپوزیت ونیر به علت عدم فرم دهی صحیح ونیر ها، عفونت لثه ظاهر شود. یا اینکه بهداشت دهان و دندان ها توسط بیمار رعایت نشده باشد، عفونت لثه به وجود می آید.

واکنش های آلرژیک بعد از نصب کامپوزیت ونیر

بعضی از بیماران بعد از نصب کامپوزیت ونیر بر روی دندان به برخی از ابزار های استفاده شده یا چسب ونیر ها آلرژی پیدا می کنند.

علائم و نشانه های آن شامل قرمز شدن لثه، تورم لثه و یا سوزش در لثه می باشد. به وجود آمدن آلرژی یکی از مشکلات انجام کامپوزیت ونیر به شمار می رود.

بروز حساسیت دمایی پس از ونیر کامپوزیت دندان

بعد از انجام کامپوزیت ونیر امکان دارد دندان ها کمی حساس شوند. لازم است که از همان اول از خوردن خوراکی های خیلی سرد یا خیلی داغ اجتناب کنید.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین از بهترین انواع کامپوزیت ونیر دندان استفاده می شود تا با کمترین مشکلات بعد از کامپوزیت دندان مواجه شوید. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان در زمینه کامپوزیت دندان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید