قیمت ایمپلنت دندان یک روزه بر چه اساسی محاسبه می شود؟

قیمت ایمپلنت دندان یک روزه بر چه اساسی محاسبه می شود؟

یکی از مسایل مهم در کاشت ایمپلنت دندان فوری، قیمت ایمپلنت دندان یک روزه است. این مساله در خصوص درمان هایی که به صورت فوری انجام می شوند، بیشتر مطرح می شود. زیرا هزینه ای که فرد باید در طول درمان و پروسه درمانی پرداخت نماید، بایستی در سریع ترین زمان ممکن پرداخت شود. به همین دلیل اطلاع از قیمت این قبیل درمان ها مهم تر است.

در این مقاله می خواهیم عوامل تاثیر گذار بر قیمت ایمپلنت دندان یک روزه را بررسی نماییم. البته باید گفت این هزینه ها در مقابل انجام ایمپلنت دندان سنتی بیشتر می باشد و علت آن کوتاه بودن دوره درمان است. هزینه ای که بیمار می تواند در مدت زمان و دوره های مختلف پرداخت نماید، بایستی در یک جلسه درمانی پرداخت نماید. در عین حال این روش برای افرادی که نیاز فوری به درمان دارند یا دندان در قسمت جلو قرار دارد، بسیار مفید و ارزشمند است.

موارد موثر بر قیمت ایمپلنت دندان یک روزه

همانطور که گفتیم موارد زیادی در خصوص قیمت ایمپلنت تاثیر گذار هستند که عبارتند از :

انتخاب دندانپزشک

یکی از موارد مهم در موفقیت ایمپلنت دندان یک روزه، انتخاب دندانپزشک است. مهارت و تخصص دندانپزشک در زمینه کاشت ایمپلنت دندان یک روزه تاثیر زیادی در موفقیت و یا شکست این روش درمانی دارد. دستمزد دندانپزشکان در این حوزه درمانی تحت تاثیر معروفیت و شهرت و تخصصی که در انجام این روش دارند و … قرار می گیرد. ولی توصیه می شود برای درمان موفق و با کمترین عارضه به بهترین دندانپزشک مراجعه نمایید. در صورت شکست درمان بایستی هزینه بیشتری را پرداخت نمایید تا شرایط به قبل از درمان برگردد. دندانپزشک بایستی به تمامی مراحل درمان تسلط کامل را داشته باشد و در صورت نیاز به جراحی های بیشتر بتواند از عهده این موارد نیز برآید.

قیمت ایمپلنت دندان یک روزه

انتخاب کلینیک و مرکزی که مراجعه می شود

یکی دیگر از عوامل موثر در برآورد قیمت ایمپلنت دندان یک روزه، کلینیک و مرکزی است که برای درمان مراجعه می شود. کلینیک های معتبر این امکانات را دارند و بیمار می تواند به راحتی از این خدمات استفاده نماید:

  • مدرنترین و بروز ترین امکانات دندانپزشکی
  • کادر پزشکی و پرستاری معتبر و حرفه ای بخصوص در زمانی که نیاز به درمان های جانبی باشد.
  • فضای آرام و بدون عوامل تهدید کننده مانند عفونت و …
  • تجهیزات پیشرفته در انجام تمامی مراحل دندانپزشکی

در این صورت نیاز است هزینه بیشتری را در ازای دریافت این خدمات بپردازید. ولی دیگر نگران شکست روش درمانی انتخابی نخواهید بود.

قیمت ایمپلنت دندان یک روزه

تعداد دندان های ایمپلنت شده

اینکه فرد تنها یک دندان خود را ایمپلنت نماید تا اینکه چند دندان نیاز به درمان داشته باشند، باعث متغیر شدن هزینه درمان می شود. هر چه تعداد دندان ها کمتر باشد، هزینه نیز پایین تر است.

برند ایمپلنت دندان

مهمترین عامل تعیین کننده قیمت ایمپلنت دندان یک روزه برند ایمپلنت انتخاب شده برای نصب است. برندهای آمریکایی و سوئیسی گران قیمت ترین انواع ایمپلنت است و برندهای آسیایی جزو برندهای قیمت مناسب ایمپلنت می باشد.

درمان های جانبی

ممکن است بیمار در حین جراحی نیاز به درمان های جانبی نیز داشته باشد. در این حالت هزینه ایمپلنت برای بیمار بیشتر خواهد بود. در صورت نداشتن تراکم کافی ممکن است نیاز به درمان هایی مانند لیفت سینوس و یا پیوند استخوان باشد. این نوع درمان ها قیمت ایمپلنت دندان یک روزه را بیشتر می کند. این نکته در انتخاب دندانپزشک نیز باید لحاظ شود تا در صورتی که به این درمان ها نیاز شد، دندانپزشک تبحر کافی را در این موارد نیز داشته باشد. همچنین باید هزینه دارو، اتاق عمل و کادر پزشکی نیز در این گونه موارد لحاظ شود. این مبالغ نیز به قیمت نهایی اضافه می شود. 

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین هزینه انواع مختلف ایمپلنت با توجه به برند ایمپلنت تعیین می شود. در صورت داشتن سوال در زمینه ایمپلنت می توانید اینجا کلیک کرده و با طرح سوال خود مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید