قیمت کامپوزیت ونیر بر اساس چه عواملی تعیین می شود؟

قیمت کامپوزیت ونیر بر اساس چه عواملی تعیین می شود؟

قیمت کامپوزیت ونیر هم مانند قیمت سایر روش های درمانی تابع عوامل متعددی می باشد. در این مطلب می خواهیم به معرفی و توضیح این عوامل بپردازیم. همانطور که می دانید کامپوزیت ونیر یک درمان زیبایی محسوب می شود و جهت از بین بردن یا پوشاندن نقایص ظاهری دندان ها به کار می رود. طبیعتا نتیجه درمان همه بیمارانی که از کامپوزیت دندان استفاده کرده اند دقیقا مشابه هم نیست. ممکن است از لحاظ زیبایی، کیفیت، ماندگاری و طول عمر و ویژگی های این چنینی با یکدیگر متفاوت باشند. تمام این عوامل می توانند در تعیین قیمت کامپوزیت دندان مؤثر باشند. اما به خاطر داشته باشید که همیشه قیمت بالا نشانه کیفیت بالا نیست. قیمت ها تا حدودی بستگی به ضوابط کلینیک هم دارد. در ادامه به توضیحات بیشتر در باب عوامل تأثیرگذار بر قیمت کامپوزیت دندان می پردازیم.

چه عواملی بر تعیین قیمت کامپوزیت دندان مؤثرند؟

قیمت کامپوزیت ونیر، را نمی توان به صورت یک عدد و رقم مشخص ذکر کرد. چون این قیمت تحت تأثیر عوامل زیادی است که برخی از آنها عبارتند از:

نحوه انجام کار

کامپوزیت دندان برای رفع مواردی چون تیرگی دندان، لب پر شدن آن، بستن فاصله بین دندان ها و… استفاده می شود. طبیعتا روش انجام کار برای هر کدام از موارد ذکر شده با هم تفاوت دارند. همین امر موجب تغییر قیمت ها خواهد شد.

مواد اولیه مورد استفاده

نوع مواد اولیه ای که دندانپزشک استفاده می کند تأثیر مستقیم بر قیمت کامپوزیت ونیر دارد. این مطلب کاملا بدیهی است که هر چه مواد با کیفیت تری استفاده شود قیمت تمام شده آن بیشتر خواهد بود.

قیمت کامپوزیت ونیر - کلینیک ایران زمین

مکان کاشت روکش کامپوزیتی

هر کلینیکی امکانات و تجهیزات خاصی را در اختیار بیمار قرار می دهد. و متناسب با این امکانات و خدمات، هزینه های درمانی متفاوتی هم دارند. پس درصدی از هزینه شما به کلینیکی بستگی دارد که به آن مراجعه کرده اید.

سابقه و تجربه دندانپزشک

کامپوزیت دندان یک درمان زیبایی محسوب می شود. هنر و مهارت دندانپزشک تأثیر بسزایی در نتیجه کار دارد. برخی از دندانپزشکان با حضور در دوره های آموزشی پر هزینه و یادگیری اصول بیشتر، کار با کیفیت تری را ارائه می دهند. به همین دلیل ممکن است با مراجعه به دندانپزشکان مختلف، شاهد قیمت های متفاوت خواهید بود.

درهر حال برای اینکه بتوانید اطلاعات دقیق درباره قیمت کامپوزیت ونیر در یک کلینیک خاص به دست آورید لازم است به صورت حضوری به آنجا مراجعه کنید. خوشبختانه امروزه در اکثر کلینیک ها جلسه مشاوره و ویزیت اولیه بیمار به صورت رایگان برگزار می شود. و اطلاعات دقیق در اختیار او قرار می گیرد.

قیمت کامپوزیت ونیر - کلینیک ایران زمین

آیا انتخاب کامپوزیت دندان صرفا به دلیل قیمت مناسب آن درست است؟

یکی از مزیت های کامپوزیت دندان این است که نسبت به سایر روش های درمانی بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه است. اما این که فقط به دلیل قیمت کمتر، این روش درمانی را انتخاب کنیم کار کاملا اشتباهی است. هر بیمار با توجه به مشکل دندان هایش و بسیاری از ویژگی های مربوط به سلامت جسمانی، سلامت لثه ها و… نیاز به درمان دندانپزشکی خاصی دارد. یکی دندان های سالم دارد و صرفا به منظور زیبایی مراجعه کرده است. دیگری دارای دندان های پوسیده و ناسالم است. یکی به منظور پر کردن جای خالی دندان کشیده شده آمده است. پس عوامل بسیار مهمتر از هزینه وجود دارند که می توانند تعیین کننده بهترین روش درمانی باشند. بهترین کار این است که به یک متخصص با تجربه مراجعه کنید و طبق نظر او تصمیم نهایی خود را بگیرید.

کلام آخر

با مراجعه به کلینیک تخصصی ایران زمین می توانید از تجربه بهترین دندانپزشکان بهره ببرید. لازم به ذکر است که تمامی هزینه های در نظر گرفته شده برای انواع خدمات دندانپزشکی کاملا منصفانه و مقرون به صرفه است. در صورت تمایل به دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت دقیق می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید