قیمت لمینت سرامیکی بر چه اساسی تعیین می شود؟

قیمت لمینت سرامیکی بر چه اساسی تعیین می شود؟

برای افرادی که به دنبال نصب لمینت دندان بر روی دندان های خود هستند، قیمت لمینت سرامیکی می تواند مهم باشد. لمینت سرامیکی نوعی از لمینت است که بر اساس ماده تشکیل دهنده آن که از سرامیک بوده و ماده بسیار قوی و مستحکمی است، هزینه بیشتری را برای بیمار به دنبال دارد. البته این هزینه به موارد زیادی بستگی دارد که موضوع این مقاله می باشد. با ارزیابی مواردی که مطرح می شود می توان فهمید چه عواملی در تعیین قیمت لمینت دندان موثر بوده و تا چه اندازه این تاثیر مهم و حیاتی می باشد. این موارد عبارتند از:

تعداد لمینت سرامیکی دندان

اینکه فرد بخواهد یک یا کل دندان های خود را لمینت نماید، تاثیر زیادی در قیمت لمینت سرامیکی دارد. اینکه به چه تعداد لمینت نیاز داریم، بر اساس نیاز فرد و یا به صلاحدید دندانپزشک بستگی دارد. در مواردی وضعیت سایر دندان های طبیعی به گونه ای است که با لمینت یک یا چند دندان، طرح لبخند زیبایی برای فرد ایجاد می شود. در مواردی نیز مانند لمینت دندان های بدرنگ، فرد ناگزیر است تعداد بیشتری از دندان های خود را لمینت نماید تا زیبایی از دست رفته بازگردد. 

درمان های جانبی

ممکن است فرد در ابتدا برای لمینت دندان سرامیکی اقدام کرده باشد، ولی در طی معاینه متوجه شود که نیاز است درمان های جانبی دیگری نیز انجام شود. این درمان ها نیاز به پرداخت هزینه بیشتری دارد و از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت لمینت سرامیکی می باشد. درمان هایی مانند لیفت لثه، پوسیدگی دندان زیر لمینت سرامیکی و ضرورت ترمیم آن و … از جمله این موارد می باشد.

قیمت لمینت سرامیکی

دستمزد دندانپزشک

یکی دیگر از عوامل موثر و مهم ، دندانپزشکی است که بیمار برای لمینت دندان مراجعه می نماید. دستمزد دندانپزشک بر اساس آیتم هایی مانند سابقه، شهرت، محل کار و … تعیین می شود. عموما دندانپزشکانی که از شهرت و معروفیت بیشتری برخوردارند، سابقه درمانی بیشتری در این حوزه دارند و تخصص و تبحر زیادی در کاشت لمینت دندان را دارا هستند، دستمزد بالاتری را دریافت می کنند. برای اطمینان از نتیجه کار می توانید نمونه کارهای قبلی دندانپزشک را مشاهده و بررسی نمایید و یا از مراجعین در مورد رضایت از نتیجه درمان سوال نموده و تصمیم نهایی را بگیرید.  ولی این نکته قابل توجه است که لمینت دندان ماندگاری بالایی بین 15 تا 20 سال را دارد. بنابراین توصیه می شود به علت پرداخت هزینه کمتر، مهارت و تبحر دندانپزشک را نادیده نگیرید.  

کلینیک یا مرکزی که مراجعه می شود

کلینیک یا مرکزی که مراجعه می کنید ، نقش زیادی در قیمت لمینت سرامیکی را ایفا می کند. عموما در مراکزی که از به روز ترین امکانات و تجهیزات دندانپزشکی استفاده می شود، لابراتوار و سایر فضاهای لازم در داخل این مراکز وجود دارد، از بهترین دندانپزشکان و کادر درمانی برای انجام کلیه مراحل دندانپزشکی بهره می گیرد و … نیاز به پرداخت هزینه بیشتری نیزمی باشد.  

قیمت لمینت سرامیکی

جنس مواد لمینت سرامیکی

یکی دیگر از آیتم هایی که در قیمت لمینت سرامیکی تاثیر گذار است، جنس مواد استفاده شده است. در صورتی که از مواد مرغوب و باکیفیت استفاده شود، هزینه انجام این روش دندانپزشکی بالاتر خواهد رفت و بالعکس. همانطور که گفته شد با توجه به ماندگاری و طول عمر بالای لمینت دندان، توصیه می شود کیفیت را فدای قیمت بالای مواد نکرده و سعی شود از مرغوب ترین مواد برای نصب روکش لمینت سرامیکی استفاده گردد. 

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین لمنیت دندان شما با بهترین متریال و در کمترین زمان ممکن انجام می شود. در این کلینیک تلاش داریم که قیمت لیمنت دندان را تا آنجایی که امکان دارد مقرون به صرفه در نظر بگیریم تا از زیبایی دندان های خود لذت ببرید. در صورت نیاز به هماهنگی قبلی در مورد لمینت دندان و دریافت مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید.

این پست دارای 2 دیدگاه است

  1. حسینعلی حبیبی

    باسلام حبیبی هستم مزاحمتون میشم .بر اثر موج انفجار کلیه دندانهای خود را از دست دادم و فقط ۷عدد از دندانهای فک پایین بصورت روکش نصب شده برای ساخت دندانهای کامل و نصب ان بر روی لثه بصورت ثابت چقدر هزینه میشه که اماده کرده و مزاحمتون بشم .از بابلسر مزاحمتون شدم

  2. حسینعلی حبیبی

    بیمه من نیروهای مسلح و جانبازی هست .ایا با بیمه هم شما پذیرش دارید یا بصورت آزاد باید پرداخت کنم.اگر هزینه کامل و جواب این پیام را بمن بدهید ممنون میشم.حبیبی هستم. ادامه پیام قبلی

دیدگاهتان را بنویسید