تعداد ایمپلنت برای فک بالا و پایین چه تعداد است؟

تعداد ایمپلنت برای فک بالا و پایین چه تعداد است؟

اگر کاملا دندان های خود را از دست داده اید و دیگر دندانی در دهان ندارید نگران نباشید؛ زیرا می توانید با انجام ایمپلنت به راحتی صاحب دندان هایی زیبا شوید. تعداد ایمپلنت برای فک بالا و پایین متفاوت می باشد، زیرا ساختار هر فک جداگانه است. در کل برای فک بالا به هشت عدد پروتز و برای فک پایین به شش پروتز نیاز است. اگر ارتفاع استخوان فک خوبی دارید به راحتی کاشت ایمپلنت آغاز می شود تا دندان هایی کاملا طبیعی داشته باشید. اما اگر استخوان فک شما ارتفاع کافی نداشته باشد ابتدا دندان پزشک پیوند استخوان انجام می دهد و اگر نیاز باشد لیفت سینوس را قبل از کاشت ایمپلنت بر روی فک بالا یا پایین انجام می دهد

تعداد ایمپلنت برای فک بالا و پایین

در یک جلسه چند ایمپلنت می توان کاشت

برای جایگزینی دندان هایی که کشیده اید و دندان زیادی را از دست داده اید می توانید از ایمپلنت استفاده کنید. ابتدا دندان پزشک فک بالا و پایین را بررسی می کند که اگر ارتفاع استخوان فک کم باشد قبل از کاشت ایمپلنت باید پیوند استخوان انجام شود و سپس دندان پزشک می تواند چند ایمپلنت را در یک جلسه در دهان شما قرار دهد. تعداد ایمپلنت برای فک بالا و پایین توسط دندان پزشک مشخص می شود. کاشت ایمپلنت فک پایین پیچیده تر و دارای محدودیت می باشد زیرا فک پایین و اصل فعالیت جویدن غذا را به عهده دارد.

طول مدت زمان درمان ایمپلنت به چه چیز هایی بستگی دارد

بسته به درمان و کاشت ایمپلنت که به چه طریقی انجام شده باشد طول درمان نیز متفاوت می باشد که در ادامه توضیح می دهیم.

مدت زمان درمان ایمپلنت همراه با پیوند استخوان

اگر ارتفاع استخوان شما از بین رفته باشد دندان پزشک نیز باید پیوند استخوان انجام دهد که به دو صورت انجام می شود. اگر از همان ابتداط کار قبل از کاشت ایمپلنت، پیوند استخوان را انجام دهد مدت زمان درمان تا کاشت ایمپلنت حدود 6 تا 9 ماه می باشد. اگر هم زمان با کاشت ایمپلنت پیوند استخوان انجام شود طول درمان حدودا 4 تا 9 ماه می باشد.

ایمپلنت فک جوش و جاگذاری پروتز

زمانی که ایمپلنت فک جوش انجام شود تا زمان گذاشتن پروتز روی آن حدودا 1/5تا 3 ماه زمان می برد تا ایمپلنت دندان با استخوان  جوش بخورد و در جای خود سفت و سخت شود. مدت زمان جوش خوردن ایمپلنت در فک بالا 4 الی 6 ماه و درفک پایین 3 الی 4 ماه می باشد. بعد از پایان زمان جوش خوردن ایمپلنت، دندان پزشک جایگذاری پروتز را شروع می کند.

تعداد ایمپلنت برای فک بالا و پایین

انجام پروتز شامل انتخاب رنگ، قالب گیری و اندازه روکش نیز با نظر بیمار و دندان پزشک می باشد. هر چقدر تراکم استخوان زیاد باشد ایمپلنت نیز با قدرت بیشتری داخل استخوان فک قرار می گیرد و مدت زمان قرار گرفتن پروتز روی ایمپلنت نیز کاهش می یابد. سپس دندان پزشک بعد از نصب ایمپلنت می تواند پروتز موقت را نیز روی ایمپلنت قرار دهد.

طول مدت جراحی ایمپلنت دندان

مدت درمان ایمپلنت نیز چندین ماه طول می کشد، در این مدت دندان پزشک برای بیمار استفاده از پروتز موقت را پیشنهاد می کند. زیرا زیبایی فرد را بین 30 تا 120 دقیقه می باشد که به دهان و دندان بیمار مربوط می شود. اما در مواقعی دندان پزشک علاوه بر کاشت ایمپلنت دندان برای بیمار نیاز دارد که کف حفره سینوس در فک بالا را نیز تغییر دهد و سپس کاشت ایمپلنت را ادامه خواهد داده قطعا این کا موجب افزایش طول عمر درمان می شود.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین، ایمپلنت کامل دندان های هر دو فک انجام می شود. به این شکل در صورت نیاز به کشیدن تمام دندان های خود شدید می توانید با خیال راحت دندان های خود را جایگزین نمایید. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید