لمینت دندان عصب کشی شده امکان پذیر است؟

لمینت دندان عصب کشی شده امکان پذیر است؟

لمینت دندان عصب کشی شده یکی از روش های جایگزین روکش است. اگر دندان های جلو شما به هر دلیلی نیاز به عصب کشی داشته باشد باید حتما از یکی از روش های زیباسازی استفاده کنید. دندان های جلو علاوه بر خرد کردن غذا، نقش بسیار زیادی در زیبایی صورت فرد دارد. از این رو اگر در تاج آن پوسیدگی و سیاه شدگی ایجاد شود، و یا اینکه مقداری از آن شکسته شود باید آن را ترمیم نمود. اگر پوسیدگی این دندان به قدر باشد که ریشه دندان را نیز درگیر کرده باشد و یا دندان عفونت کرده باشد ابتدا باید درمان کامل انجام شود. به عبارتی بیمار باید دو جلسه عصب کشی دندان را پشت سر بگذارد.

همانطور که می دانید در جلسه دوم برای انجام روکش دندان قالب گیری می شود. اما اگر بیش از یک دندان نیاز به روکش داشته باشد بهترین کار استفاده از لمینت دندان است. لمنیت دندان عصب کشی شده نه تنها این دندان را بلکه تمام دندان های پیشین شما را پوشش داده و زیبا می نماید.

لمینت دندان عصب کشی شده - کلینیک ایران زمین

آیا دندان لمینت شده را می توان عصب کشی کرد

اگر بعد از انجام لمینت دندان، احساس درد در یکی از دندان احساس شد، احتمالا یا پوسیدگی قبل از انجام لمنیت به درستی برداشته نشده است و یا اینکه در اثر عدم رعایت بهداشت دندان ریشه دندان دچار عفونت شده است.

اما نگرانی از آنجایی شروع می شود که آیا برای انجام عصب کشی دندان باید لمنیت دندان برداشته شود؟ در جواب به این سوال باید گفت: خیر. برای انجام اندو و یا عصب کشی دندان جلو از پشت دندان استفاده می شود. پزشک با سوراخ نمودن پشت دندان به ریشه دندان رسیده و عفونت آن را خارج می کند. سپس به کمک کامپوزیت، دندان عصب کشی شده را پر می کند. در نتیجه عصب کشی دندان به لمینت آن آسیب وارد نمی کند.

البته این در صورتی است که تاج دندان درگیر پوسیدگی آنچنانی نشده باشد. در غیر اینصورت لمینت دندان برداشته می شود، مشکل دندان بر طرف شده و سپس می توانید آن را لمنیت نمایید.

لمینت دندان عصب کشی شده و سیاه شده

یکی از مشکلات عصب کشی دندان تغییر رنگ تاج دندان بعد از مدتی است. این مشکل در دندان های پیشین بسیار آزار دهنده است. چراکه زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از بهترین پشنهادات ما، لمینت دندان است. چرا که تاج دندان زیر ونیرهای لمینت مخفی می شوند و سیاهی آنها به هیچ عنوان دیده نمی شود.

لمینت دندان عصب کشی شده - کلینیک ایران زمین

مزایای لمینت دندان عصب کشی شده

اگر دندان های پیشین شما به دلیل پوسیدگی و یا عفونت، عصب کشی شد شما برای زیبا نمودن ظاهر دندان می توانید دندان را روکش نمایید و یا اینکه از روش های زیباسازی همچون لمنیت و یا کامپوزیت استفاده کنید.

این دو از لحاظ ماندگاری، طول عمر یکسانی دارند اما روکش دندان نسبت به لمنیت زیبایی کمتری دارد. لمینت دندان که عصب کشی شده است شباهت زیادی با دیگر دندان ها ایجاد می کند، این درحالی است که روکش به این شکل نیست. از دیگر مزایای لمینت دندان امکان لمنیت دیگر دندان ها به صورت همزمان است. به عبارتی دندانپزشک متخصص زیبایی بعد از بررسی وضعیت سلامت تمام دندان های جلو ابتدا آنها را برای عصب کشی و ترمیم آماده می نماید و سپس با لمنیت تمام آنها را پوشش می دهد. به این شکل تمام دندان های پیشین شما یک دست و یک شکل خواهند شد و شما صاحب یک لبخند هالیوودی می شوید.

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین علاوه بر ایمپلنت دندان، خدمات زیبایی همچون لمینت دندان، کامپوزیت دندان و کامپوزیت ونیر نیز انجام می شود. در صورت نیاز به مشاوره رایگان در زمینه زیبایی می توانید اینجا کلیک کنید.

این پست دارای یک دیدگاه است

  1. zzz

    دندان های پر شده هم میشه لمینت کرد؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید