لق شدن کامپوزیت ونیر چه دلایلی دارد؟

لق شدن کامپوزیت ونیر چه دلایلی دارد؟

با توجه به اینکه کامپوزیت ونیر از روش های زیباسازی دندان است گاه اوضاع به آن شکلی که قرار است پیش نمی رود. یکی از مشکلاتی که ممکن است شما بعد از انجام کامپوزیت ونیر با آن مواجه شوید لق شدن کامپوزیت ونیر است اما علت لق شدن کامپوزیت ونیر بعد از مدتی چیست؟ چگونه می توان از این مشکل پیشگیری کرد؟

چرا کامپوزیت ونیر لق می شود؟

کامپوزیت ونیر قطعه سرامیکی است که روی دندان ها نصب می شود تا آنها را زیباتر از قبل نموده و طرح لبخند شما را اصلاح نماید. از این رو بعد از نصب آن باید بیشتر از قبل به مراقبت های دهان و دندان توجه نمایید. از عمده دلایل لق شدن کامپوزیت ونیر می توان به موارد زیر اشاره داشت.

لق شده کامپوزیت ونیر

عدم رعایت نکات بهداشتی بعد از نصب

کامپوزیت ونیر نیاز دارد که شما روزانه دندان ها را مسواک بزنید. اگر به نکات کلیدی بهداشتی اعم از مسواک زدن، استفاده از خمیر دندان مخصوص، استفاده به اندازه از دهانشویه و … دقت نکنید در کوتاه ترین زمان ممکن شاهد تغییر رنگ کامپوزیت دندان و به مرور لق شدن و افتادن آن خواهید بود.

وارد آوردن فشار بیش از اندازه به کامپوزیت

این را فراموش نکنید که بعد از نصب کامپوزیت باید با احتیاط بیشتری غذا بخورید. این نکته کلیدی باید در زمان خوردن هر مواد خوراکی سفت مراعات شود. برای مثال بهتر است از خوردن ته دیگ، خوردن کردن هویج و … با دندان های پیشین امتناع کنید تا همیشه دندان های زیبا داشته باشید. فشار اوردن علاوه بر رژیم غذایی در استفاده ابزاری از دندان ها برای بازکردن اجسام، استفاده از دندان های ونیر شده برای شکستن یخ و از همه مهمتری دندان قروچه باعث لق شدن کامپوزیت ونیر خواهد شد. استفاده از محافظ دندان در زمان خواب به ماندگاری بیشتر ونیر کمک می کند این نکته در مورد افرادی است که شب ها دندان قروچه دارند در غیر اینصورت نیاز به استفاده از محافظ احساس نمی شود.

انتخاب بهترین پزشک و کلینیک جهت نصب کامپوزیت ونیر دندان

باید بدانید که کامپوزیت ونیر به واسطه چسب مخصوصی روی دندان چفت می شود. در صورتی که کیفیت ونیر و چسب استفاده شده پایین باشد طبیعی است که شاهد لق شدن کامپوزیت ونیر خواهید بود. البته میزان تجربه پزشک در تراشیدن مینای دندان و پاکسازی دندان ها قبل از نصب کامپوزیت نیز نباید فراموش شوند. در ضمن این نکته نیز حایز اهمیت است که انتخاب کلینیک دندان پزشکی خوب که در آن شرایط کامپوزیت ونیر فراهم باشد و از برندهای معروف استفاده شود در ماندگاری ونیر نقش اساسی دارد.

لق شده کامپوزیت ونیر

خراب شدن دندان زیر کامپوزیت

یکی از علل نادر لق شدن کامپوزیت ونیر، خراب شدن دندان زیرین است. پزشکان اصولا ابتدا دندان ها را از نظر سلامت بررسی کرده و سپس اقدام به نصب ونیر می نمایند. اما عدم رعایت نکات بهداشتی ممکن است باعث خراب شدن دندان های زیرین ونیر شود. با خراب شدن وپوسیدن تاج دندان، تکیه گاه ونیر از بین می رود و ناخودآگاه شاهد لق شدن کامپوزیت ونیر و به مرور افتادن آن خواهیم بود.

کلام آخر

در کلینیک تخصص ایران زمین از بهترین و مجرب ترین پزشکان برای کامپوزیت ونیر دندان استفاده می شود. دلیل این ادعا ماندگاری بالای کامپوزیت ونیر افرادی که است به این کلینیک مراجعه نموده اند. در صورت نیاز به دریافت مشاوره نسبت به انجام زیباسازی دندان می توانید اینجا کلیک کرده و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید