لمینت دندان فک بالا به چه صورت است؟

لمینت دندان فک بالا به چه صورت است؟

یکی از کابردهای اصلی لمینت، مربوط به لمینت دندان فک بالا می باشد. معمولا نارضایتی از طرح لبخند باعث می شود که فرد به دنبال راه هایی برای اصلاح آن و به صورت دقیق تر اصلاح عیوب دندان های  خود باشد. دندان های فک بالا اولین موردی است که در لبخند قابل رویت می باشند. لمینت دندان فک بالا می تواند یکی از بهترین و بروز ترین روش ها برای رفع مشکلات این دندان ها به شمار می رود.

با لمینت دندان می توان عیوب ظاهری دندان های فک بالا را پوشش داد. بنابراین برای افرادی که می خواهند دندان های بدشکل، بدرنگ، دارای شکاف، کج و ناهموار ، ترک خورده و یا شکسته خود را اصلاح نماید، لمینت دندان بهترین گزینه به شمار می رود. این روش در عین زیبا نمودن طرح لبخند می تواند مانع پیشرفت مشکلات دندان مانند پوسیدگی یا عمیق تر شدن شکستگی و شکاف دندان ها نیز گردد.

چه تعداد دندان نیاز به لمینت دارند

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است مطرح شود، تعداد دندان هایی است که نیاز به لمینت دارند. باید در پاسخ گفت اینکه چه تعداد از دندان های فک بالا نیاز به لمینت دارند، بستگی به موارد زیر دارد:

لمینت دندان فک بالا

نوع لبخند

برخی از افراد دارای طرح لبخند بزرگی هستند. اینکه در زمان لبخند چه تعداد از دندان های فرد قابل مشاهده است، در تعداد دندانی که باید لمینت شود تاثیر دارد. هر چه لبخند فرد بزرگتر باشد، نیاز به تغییرات و اصلاحات بیشتری خواهد داشت.

زاویه دید

ممکن است از روبرو که فرد به آینه نگاه می کند، در زمان لبخند تعداد کمتری دندان قابل مشاهده باشد. بهتر است از نیم رخ نیز به آینه نگاه کنید. در این زمان متوجه خواهید شد که زاویه دید چه تاثیری در تعداد دندان لمینت شده خواهد گذاشت. در زمانی که فرد نیمرخ ایستاده است، تعداد دندان های لمینت شده بیشتر است. 

میزان سفید بودن دندان ها

برای سفید کردن و برطرف نمودن بدرنگی و زردی دندان ها باید دقت بیشتری شود. تغییر رنگ دادن دندان ها با استفاده از لمینت باید به صورت کلی انجام شود. بنابراین باید به صورت دقیق تعداد دندان ها مشخص شود. اینکه تنها چند دندان جلویی تغییر رنگ داده شود و سایر دندان ها بدرنگ باشد، زیبایی لبخند را از بین خواهد برد. بنابراین بهتر است از زوایای مختلف این موضوع بررسی شود و تعداد دندان ها به صورت دقیق مشخص شود. در صورتی که فرد توانسته باشد سفیدی دندان ها را حفظ نماید، نیاز به اصلاح دندان کمتری خواهد داشت. زیرا تفاوت رنگی دندان های لمینت شده از دندان های طبیعی کمتر است و در مواردی نیاز به نصب روکش نخواهد بود.  

لمینت دندان فک بالا

هدف از لمینت دندان

ممکن است هدف فرد از لمینت دندان غیر از زیبایی، تغییر طول و عرض و شکل دندان ها باشد. در این صورت باید به صورت کامل هدف خود را از لمینت دندان به دندانپزشک توضیح دهید و مشاوره های لازم را دریافت نمایید. در این مواقع ممکن است لازم باشد که شکل و اندازه کلی دندان ها تغییر یابد. بنابراین تعداد بیشتری از دندان ها لمینت خواهند شد. دندانپزشک با توجه به نیاز و بررسی فاکتورهای لازم، شکل و اندازه دندان ها را نیز تعیین و تغییرات مورد نظر را در زمان قالب گیری اولیه اعمال می نماید.  

کلام آخر

در کلینیک تخصصی ایران زمین لمنیت دندان فک بالا به صورت مستقل انجام می شود. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید