آیا لمینت دندان ضرر دارد ؟

آیا لمینت دندان ضرر دارد ؟

لمینت دندان یک روش ایمن و غیر تهاجمی برای زیبا نمودن طرح لبخند است. ولی این سوال ممکن است پیش آید که آیا لمینت دندان ضرر دارد ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت عوارض این روش بسیار موقتی بوده و در عرض چند روز از بین خواهد رفت. هر روش مزایا و معایب خود را دارد و لمینت نیز اگر برای اصلاح فرم لبخند انتخاب شود مزایای زیادی دارد. مهم ترین نکته مقایسه بین مزایا عوارض هر روش درمانی و زیبایی است. با این مقایسه می توان تصمیم گرفت که آیا این روش مناسب است یا باید از روش های جایگزین استفاده شود. در این مقاله به این سوال پاسخ خواهید داد که آیا لمینت دندان ضرر دارد؟

آشنایی با مضرات و عوارض لمینت دندان

در این قسمت می خواهیم با مضرات این روش آشنا شویم:

عدم برگشت به دندان های طبیعی

برای نصب لمینت دندان باید مقداری از مینای دندان تراش داده شود. این کار برای طبیعی تر جلوه دادن و زیبایی دندان ها لازم است. در غیر این صورت لایه ای بر روی دندان اضافه می شود که حالت دندان ها را بزرگ تر و حجیم تر می نماید. برای رفع این مشکل میزان جزئی از مینای دندان تراشیده و سپس روکش در این فضا قرار می گیرد. این کار هر چند دندان ها لمینت شده طبیعی تری را نشان می دهد، ولی مضراتی نیز دارد. چون مینای دندان تراشیده شده، فرد دیگر نمی تواند بدون روکش لمینت به دندان های طبیعی خود بازگردد. در صورت هر گونه آسیب و یا اتمام دوره لمینت دندان، مجددا باید تعویض و روکش جدید بر روی دندان نصب شود.

آیا لمینت دندان ضرر دارد

عدم امکان ترمیم روکش های لمینت دندان

روکش های لمینت ماندگاری بین 15 تا 20 سال را دارند. در این بازه زمانی طولانی مدت ممکن است هر گونه سانحه و یا حادثه ای برای فرد اتفاق بیفتد. در این زمان نیاز است تا روکش دندان ترمیم شود. همچنین ممکن است در صورت عدم رعایت مسایل بهداشتی، نیاز به ترمیم روکش پیدا کنیم. یکی از مشکلات این روش عدم امکان ترمیم روکش لمینت دندان است. در صورت هر گونه آسیب یا شکستگی روکش، باید تعویض شود. این کار غیر از هزینه های اضافی، آسیب بیشتری را به مینای دندان وارد خواهد کرد. زیرا مجددا باید مینای دندان تراشیده شود. عدم امکان ترمیم روکش لمینت دندان می تواند باعث ضرر رساندن به دندان شود.

احتمال تراشیدن بیش از حد مینای دندان

یکی از مسایلی که باید بسیار دقت شود، میزان تراشیدن مینای دندان است. لمینت دندان لایه بسیار نازک میلی متری می باشد. بنابراین باید مینای دندان نیز به همین اندازه تراشیده شود. در صورتی که فرد به دندانپزشک غیر متخصص و ناوارد در این زمینه مراجعه نماید، ممکن است در برداشتن میزان مینای دندان دقت کافی انجام نگیرد. از آنجایی که مینای دندان غیر قابل بازگشت است، هر گونه آسیب به این ناحیه غیر قابل جبران می باشد. بنابراین باید در انتخاب دندانپزشک نهایت دقت صورت گیرد.

آیا لمینت دندان ضرر دارد

عدم امکان سفید شدن مجدد روکش لمینت دندان

در صورت که لیمنت دندان زرد شود، امکان سفید نمودن مجدد آن وجود ندارد. هر چند روکش لمینت دندان به گونه ای ساخته شده که در برابر رنگ و آسیب مقاومت بسیار بالایی دارد، ولی ممکن است مصرف مداوم مشروبات الکلی، دخانیات، قهوه و یا نوشیدنی های رنگی دیگر باعث زرد شدن روکش لمینت دندان شود.  

کلام آخر

در کلینک تخصصی ایران زمین لمینت دندان را از بهترین برندها انتخاب می کنیم تا کمترین عوارض شامل حال شما نشود. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید