لمینت دندان نامرتب زیبایی را در کمترین زمان به شما هدیه می دهد

لمینت دندان نامرتب زیبایی را در کمترین زمان به شما هدیه می دهد

دندان های نامرتب به حالتی گفته می شود که در چینش دندان ها بهم ریختگی و عدم نظم وجود دارد. لمینت دندان نامرتب یکی از روش های اصلاح این ناهماهنگی می باشد. دندان های نامرتب غیر از اینکه زیبایی ظاهری چهره فرد را بهم می ریزد می تواند مشکلات گوارشی، پوسیدگی دندان و نیز مسایل روانی مانند از دست رفتن اعتماد به نفس برای حضور در محافل عمومی را در پی داشته باشد. عدم جویدن صحیح مواد غذایی می تواند باعث ایجاد مشکلات گوارشی برای فرد شود. همچنین روی هم بودن بعضی دندان ها و ناهمواری آن ها باعث می شود امکان مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن برای فرد مشکل و شاید غیر عملی باشد. این موضوع باعث ایجاد پوسیدگی دندان ها خواهد شد. اصلاح نامرتبی دندان ها کار سخت و دشواری نیست و به راحتی با کمک لمینت دندان نامرتب می توان این مشکل را برطرف نمود.

لمینت دندان نامرتب - کلینیک ایران زمین

برای چه نوع نامرتبی می توان لمینت دندان انجام داد

این نکته قابل ذکر است که لمینت دندان نامرتب برای همه نوع مشکلی، نمی تواند به عنوان راه حل نهایی مطرح شود. در برخی موارد نیاز است که بیمار از ارتودنسی کمک بگیرد. در صورتی که دندان ها سالم بوده و این ناهماهنگی بر روی دندان نیش تاثیری نگذاشته باشد، همچنین نامرتبی دندان ها در ابعاد زیاد نمی باشد می توان امیدوار بود که با لمینت دندان نامرتب این مساله را رفع نمود. این روش در مقابل ارتودنسی می تواند مزایای زیادی داشته باشد. عدم مراجعات مکرر به دندانپزشک، هزینه درمانی کمتر و طول درمان کوتاه مدت از فواید انجام لمینت دندان در مقابل ارتودنسی می باشد.

آشنایی با لمینت دندان نامرتب

معمولا لمینت دندان نامرتب در دو جلسه قابل انجام است مگر نیاز به درمان های جانبی نیز باشد. در این روش ابتدا در جلسه معاینه، دندانپزشک تمامی دندان ها را مورد بررسی قرار می دهد تا پوسیدگی یا مشکلی در کلیه دندان ها وجود نداشته باشد. وجود پوسیدگی در زیر دندان های لمینت شده در نتیجه نهایی بسیار تاثیر گذار خواهد بود. بخصوص که احتمال پوسیدگی در دندان های نامرتب نیز زیاد است. در صورت نیاز به درمان ، پوسیدگی دندان ها برطرف و آماده نصب لمینت خواهند شد. سپس برای تراز نمودن و هماهنگ ساختن کلیه دندان ها یا دندان هایی که قصد لمینت دارند، اقدام به تراش مینای دندان می شود. زیرا ممکن است دندان های جلو آمده در صورت نصب لمینت جلوتر آمده و حجیم و بدشکل شوند.

لمینت دندان نامرتب - کلینیک ایران زمین

میزانی که نیاز است مینای دندان تراش داده می شود. سپس قالب مورد نظر از روی دندان ها گرفته می شود تا به آزمایشگاه تخصص دهان و دندان ارسال شود. قالب به لابراتوار فرستاده می شود تا ونیر لمینت آماده گردد. این مدت یک تا دو هفته به طول خواهد انجامید. در این مدت لمینت موقتی که از آکریلیک ساخته شده به صورت موقت تا آماده شدن لمینت نهایی روی دندان ها نصب می شود. بعد از آماده شده، ونیر با چسب مخصوص روی دندان ها نصب و با تابش اشعه مخصوص سفت می شود. با این روش می توانید در کمترین زمان ممکن عیوب ظاهری و ناهماهنگی بین دندان ها را برطرف نمایید. این روش در مقابل با ارتودنسی می تواند مقرون به صرفه تر بوده و عوارض جانبی کمتری را به دنبال داشته باشد.

کلام آخر

در صورتی که ناهمواری و نامرتبی بین دندان ها زیاد نباشد و دندان های نیش نیز سالم باشند، لمینت دندان می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای داشتن لبخند زیبا به شمار رود. ولی این کار نیاز به تایید دندانپزشک دارد. در صورتی این روش مورد قبول و مفید فایده است که نامرتبی در سطح بالایی نبوده و فاصله بین دندان ها نیز زیاد نباشد. در غیر اینصورت دندانپزشک پیشنهاد انجام ارتودنسی را خواهد داد. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشنر می توانید اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید